Archiwa autora: admin

  • 0
zk_090218_62

Zabawa Karnawałowo – Walentynkowa

Kategoria :Imprezy

9 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się zabawa karnawałowo – walentynkowa, której organizatorem był Samorząd Uczniowski z Panią Ewą Polniak, jako opiekunem SU, na czele. Na początku zabawy przedstawicielki SU powitały rodziców, nauczycieli, gości i wszystkich pozostałych uczestników zabawy. Po króciutkim wstępie ogłoszono dwa konkursy: na najciekawsze przebranie oraz – mający się rozstrzygnąć pod koniec zabawy – konkurs na Króla i Królową balu. Następnie rozpoczęły się tańce w rytmie muzyki, o którą zadbał DJ Pepe.

zk_090218_21

W tanecznym kółeczku osób przebranych można było zaobserwować księżniczki, Zorro, rycerza, króla, motylki, babcie, Avatara, a także wiele innych. O liczbie osób przebranych świadczyć może fakt, iż należało utworzyć dwa kółeczka – młodszych i starszych uczniów, gdyż do jednego wszyscy by się nie pomieścili. Trzyosobowe jury bacznie obserwowało tańczących i przyznało trzy pierwsze miejsca. Następnie zwycięzcom wręczono nagrody, a wszystkim przebranym – drobne upominki – w nagrodę za ich trud.

zk_090218_18

Parkiet nie pustoszał nawet na chwilę, chyba że przy mikrofonie pojawiła się prowadząca konkursy Pani Monika Szymańska – Kamińska. Najmłodsi bawili się w „walentynkowe zgadywanki”, starsi gimnastykowali się podczas zabawy sprawnościowej. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na Króla i Królową zabawy. Jak co roku pary królewskie były dwie: w kl. 0 – III: Milenka i Michał, w kl. IV – VI: Ania i Jakub.

zk_090218_04

 Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań nagrody zapewnił Samorząd Uczniowski. Organizatorzy zadbali też o słodki poczęstunek oraz wodę i soki. Mamy uczniów pomogły w organizacji zabawy i upiekły przepyszne ciasta. Za wsparcie i pomoc Drogim Mamom serdecznie dziękujemy.

zk_090218_67

 

Zabawę zakończyła piosenka „To już jest koniec”. Uczniowie niezbyt byli zadowoleni z faktu, że już muszą opuszczać mury szkoły. Słychać było zdziwione: „Już koniec?”. Przy świetnej muzyce i dobrym towarzystwie czas leci zdumiewająco szybko.

M.Sz.


  • 0
gryf_070218_20

Wycieczka do Gryfic

Kategoria :Wycieczki

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie 7 lutego 2018 r. obejrzeli inscenizacje w wykonaniu Krakowskiego Teatru Współczesnego w Gryfickim Domu Kultury. Młodsi widzowie, uczniowie klas I – III, obejrzeli przedstawienie pt. „Lodowa kraina”. Starsi (uczniowie klas IV – VII) poznawali świat przedstawiony utworów J. R.R. Tolkiena za pomocą inscenizacji „Hobbita”. Spektakle niezmiernie przypadły uczniom do gustu.

M. Sz.


  • 0
swp_201117_01

Świetlica profilaktyczna: pomysłowo, plastycznie, pożytecznie…

Kategoria :Projekty i programy

W roku szkolnym 2017/2018 w SP Mechowo odbywają się zajęcia w ramach „świetlicy profilaktycznej”. Zajęcia podzielone są na 2 grupy wiekowe: uczniowie kl. l-lll oraz kl. IV-VII. W grupie młodszej jest 10 uczniów, a w grupie starszej 15. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Wykazują się dużym zainteresowaniem, łączą wspólne siły aby zrealizować innowacyjne pomysły kreowane przez p. Sylwię Klewicz – prowadzącą zajęcia.

swp_191217_18

 

Dzieci uczęszczające na zajęcia profilaktyczne wyróżniają się dużymi zdolnościami plastycznymi. Z zaciekawieniem przychodzą na kolejne zajęcia, nie mogąc jednocześnie doczekać się nowych wyzwań, które przybierają kształt świetnej zabawy. Pomiędzy różnymi zadaniami, przewidzianymi na zajęcia, „przewijają” się treści służące szeroko pojętej profilaktyce.

swp_061217_17

 

Sylwia Klewicz

M. Sz.


  • 0
wosp_2018_18

Pomagamy – 26 Finał WOŚP

Kategoria :Akcje

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w szlachetne działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach 26. Finału, którego temat brzmiał: „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” w dniach 11 i 12 stycznia 2018 r. na terenie szkoły zorganizowano tzw. „dodatkowe wydarzenie specjalne”. Szkolne wolontariuszki: Ola, Ala i Wiktoria, dzielnie prowadziły kwestę na każdej przerwie międzylekcyjnej. Społeczność szkolna z sercem angażowała się w zakup ciasta czy też różnego rodzaju fantów, m.in. w postaci maskotek, puzzli, książek, rozmaitych artykułów szkolnych.

wosp_2018_19

Należy wspomnieć, że w drugim dniu kwesty w naszej szkole obchodzono także Międzynarodowy Dzień Koszuli. Nie tylko wolontariuszki wyglądały odświętnie, ale bez mała każdy uczeń (co widać na załączonych fotografiach), bo oczywiście zadanie było łatwiejsze do zrealizowania w porównaniu do „Dnia Spódnicy”. Te dwa wspomniane wyżej dni pozwoliły nam zebrać ponad 800 zł na rzecz nowonarodzonych dzieci!

wosp_2018_17

W główny dzień Finału – 14.01.18 r. wolontariuszki wraz z Panią Ewą Polniak, opiekunem Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielkami wspierającymi, prowadziły kwestę na Rega Arenie w Płotach. Sprzedawano artykuły szkolne, kalendarzyki, plany lekcji, książki, maskotki oraz obrazy namalowane przez wspierającą aukcję – Panią Julitę Wiktorowicz. Na stoisku w restauracji prowadzono kiermasz upieczonych przez mamy i nauczycielki ciast. Najlepsi szkolni piłkarze wzięli udział w nietypowym turnieju piłki nożnej, rozegrali tzw. „mecze angielskie”. Uczniowie starszych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne: odśpiewali pastorałki i kolędy po polsku, niemiecku i angielsku. Na zakończenie 26. Finału WOŚP organizatorzy przygotowali dla wszystkich wolontariuszy okolicznościowy tort.

wosp_2018_95

W imieniu szkolnych wolontariuszy pragniemy serdecznie podziękować kochanym mamom za pyszne wypieki oraz wszystkim tym, którzy pomogli nam zorganizować tak wspaniałe przedsięwzięcie.

Ewa Polniak

Monika Szymańska – Kamińska


  • 0
jas_w2018_09

Jasełka Bożonarodzeniowe w Mechowie i Wytoku

Kategoria :Apele

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie, przygotowani przez Panią katechetkę Justynę Wiktorowicz, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe w Kościele w Mechowie oraz w Wytoku. Uczniowie wystąpili 6 i 7 stycznia 2018 r. Występ, przygotowany nieco na współcześnie, wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonej widowni. Po występie Ksiądz Proboszcz Krzysztof Sebastianów podziękował uczniom oraz Pani katechetce. Młodzi aktorzy zostali również nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

M.Sz.


  • 0
akcja_2017_14

Pomagamy Adriannie

Kategoria :Akcje

Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością…” (hasło odzwierciedlające Fundację „Czerwone Serduszko”)

Z początkiem listopada 2017 r. została nawiązana współpraca z Fundacją „Czerwone Serduszko”, która wystosowała list do naszej szkoły z prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dwuletniej Adrianny.

akcja_2017_20

Dziewczynka przyszła na świat jako wcześniak. Stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe, nierozwinięty układ nerwowy, zdwojenie lewej nerki i wiele innych wrodzonych wad, które niestety wciąż postępują. Po wspólnie przeprowadzonej naradzie opiekuna Samorządu Uczniowskiego wraz ze wszystkimi jego członkami jednogłośnie podjęto decyzję o zorganizowaniu akcji charytatywnej na terenie szkoły na rzecz małej Adusi. Przez trwającą ponad miesiąc zbiórkę pieniędzy udało się zebrać kwotę 200 złotych. Tuż przed świętami (w dniach: 18 i 19 grudnia) odbyła się sprzedaż kartek świątecznych własnoręcznie wykonanych przez członków SU oraz ciast, ciastek i ciasteczek. Te dwa dni pozwoliły nam zebrać kwotę pieniędzy w wysokości 300 złotych! Wypełniony czek na łączną kwotę 500 złotych został wysłany zaraz po zakończeniu całej akcji, tj. 19.12.2017.

akcja_2017_14

Jako opiekun Samorządu Uczniowskiego jestem bardzo dumna z moich małych, dzielnych wolontariuszy za tak piękne i z serca płynące zaangażowanie, a całej społeczności szkolnej bardzo dziękuję za pozytywne zareagowanie na nasze przedsięwzięcie, za każdy pieniążek, za wspólną pomoc dla Adrianny.

Ewa Polniak – opiekun SU


  • 0
jas_2017_67

„…i tak historia o narodzeniu była opisana w tym przedstawieniu…”

Kategoria :Apele

21 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie obchodzono uroczyście zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Cały dzień był wyjątkowy i miał podniosły charakter.

jas_2017_78

 

Obchody świąt rozpoczęły się od klasowych wigilii. Uczniowie kl. I – VII oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego, wraz ze swoimi wychowawcami, zasiedli wspólnie do stołów, połamali się opłatkiem, odśpiewali kolędy i pastorałki.

jas_2017_10

 

W kolejnej części obchodów tych najpiękniejszych świąt w roku uczniowie przemaszerowali do świetlicy szkolnej, gdzie grupa uczniów, przygotowana przez Panią katechetkę Justynę Wiktorowicz, wystawiła jasełka. Przedstawienie, trochę na wesoło, trochę na współcześnie, zakończył mini koncert kolęd. Odśpiewano kolędy po polsku oraz po niemiecku i angielsku.

jas_2017_70

 

Na zakończenie organizatorka konkursu bożonarodzeniowego, Pani Anna Smolarz, wręczyła nagrody laureatom. Ksiądz proboszcz Krzysztof Sebastianów złożył wszystkim życzenia. Pani dyrektor podziękowała organizatorom i zachęciła zebranych do nagrodzenia aktorów gromkimi brawami.

M.Sz.


  • 0
przd_2017_73

„Uratowaliśmy święta!”

Kategoria :Imprezy

Św. Mikołaj się obraził. Dzieci są niegrzeczne, nie pomagają mamie, lenią się, myślą tylko o sobie… Świąt nie będzie! Na szczęście to tylko początek przedstawienia o tematyce świątecznej, które zakończyło się happy endem. Dzieci, pod wpływem pozytywnego przykładu bohaterów książek, zmieniły swoje postępowanie, obiecały poprawę i uratowały święta. Mikołaj wrócił.

przd_2017_68

 

Wszystko to dzięki grupie teatralnej działającej w Szkole Podstawowej w Mechowie pod kierunkiem Pani Grażyny Kellner. Młodzi aktorzy przygotowali inscenizację, której celem było zmusić do refleksji, pouczyć, dać do myślenia. Dnia 13 XII 2017 r. zaprezentowali efekty swojej pracy, prób i przygotowań podczas występu z okazji III. Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Widownia, którą tworzyli uczniowie, rodzice i mieszkańcy okolicznych wsi, nagrodziła występujących i panią reżyser głośnymi brawami.

przd_2017_62

 

Po przedstawieniu zgromadzeni mieli możliwość kupna ozdób bożonarodzeniowych oraz czegoś słodkiego do kawy lub herbaty. W przygotowania, jak co roku, włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły oraz niezawodni rodzice. Mamy i tatusiowie naszych pociech przynosili ozdoby, choineczki, stroiki, upiekli ciasta. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu pomogą w organizacji czerwcowego Festynu Rodzinnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które wspierają podejmowane przez szkołę inicjatywy.

M.Sz.


  • 0
mik_2017_27

„Mikołajki uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie”

Kategoria :Imprezy

6 grudnia 2017 r. do Szkoły Podstawowej w Mechowie zawitał św. Mikołaj. Jak co roku wzbudził ogromną sensację. Uczniowie z niecierpliwością czekali w kolejce po odbiór paczki. Niektórzy nieśmiało, inni pewnie stawali przed Mikołajem i potwierdzali, że byli grzeczni.

mik_2017_38

 

Potwierdziły to wychowawczynie klas oraz pomocnica św. Mikołaja: Pani pedagog Ewa Polniak. Każdemu z uczniów i wychowanków dobry święty przyniósł prezent, co jest dowodem na to, że mówili prawdę. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie paczek, którymi św. Mikołaj obdarowywał dzieci z okazji swego święta.

mik_2017_22

 

Uczniowie starszych klas: szóstej i siódmej poszukiwali św. Mikołaja w Szczecinie, a przy okazji obejrzeli film o tematyce świątecznej. Wyjazd do kona i całodzienny pobyt w Szczecinie przysporzył wielu wrażeń. Uczestnicy wycieczki wrócili do domów bardzo zadowoleni.

M.Sz.


  • 0
and_2017_12

Andrzejkowo i tanecznie

Kategoria :Imprezy

24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się zabawa andrzejkowa, połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca. W imprezie wzięli udział uczniowie klas „0” – VII. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – wraz z opiekunem SU, Panią Ewą Polniak – zadbali o jej prawidłowy przebieg.

and_2017_29

 

Na początku zabawy miało miejsce krótkie przemówienie przedstawicieli SU, którego tematem była historia andrzejek i tradycje z nimi związane. W kolejnej części zaprezentowali swoje umiejętności wokalne uczniowie kl. VII. Po nich pokaz zumby dała Pani Maja. Uczniów do tańca nie trzeba było namawiać. Wszyscy chętnie powtarzali układ i starali się nie wypaść z tempa. Po części oficjalnej nastąpiła część zabawowa. Uczniom do tańca zagrywał DJ Stryjenko.

and_2017_33

 

Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy i wróżby andrzejkowe. Uczniowie ścigali się na krzesełkach, grali w piłkę z zawiązanymi oczami, na wyścigi: łapali piłeczki oraz zdejmowali i ubierali buty. Zabawa była wyśmienita, a każdy z uczestników konkursów otrzymał nagrodę. Wybrano także mistrza i mistrzynię parkietu. Andrzejkowe wróżby pokazały, kto ma jaki charakter i o jaką sferę rozwoju winien zadbać. Wskazały także, kto jako pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni.

and_2017_10

 

W przerwie między piosenkami można było skorzystać z poczęstunku, napić się soku lub wody oraz poczęstować ciastem, upieczonym przez niezawodne mamy.

M.Sz.