Archiwa autora: admin

 • 0
kr_2017_60

Recytujemy i ilustrujemy poezję

Kategoria :Konkursy

Marzec upłynął uczniom Szkoły Podstawowej w Mechowie pod znakiem poezji i popisów w pięknej recytacji. Trzyosobowe komisje wysłuchały z uwagą wszystkich recytacji i przyznały pierwsze miejsca na poziomie każdej z klas. Zajęli je uczniowie:

Kl. I – Oliwia Hadrian, Natalia Hałabaty,

Kl. II – Bartosz Osek,

Kl. III –Natasza Dziedzic,

Kl. IV – Julia Aleksandrowicz,

Kl. V – Klaudia Wielesiuk,

Kl. VI – Jakub Aleksandrowicz.

kr_2017_13

Najlepsi szkolni deklamatorzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, a połowie miesiąca reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie recytatorskim w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach.

kr_2017_23

 

Uczniowie, którzy kochają poezję, a niekoniecznie mają umiejętności recytatorskie wzięli udział w konkursie poetycko – plastycznym o tematyce wiosennej, organizowanym przez nauczycieli – bibliotekarzy. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać utwór poetycki ze zrozumieniem i postarać się oddać, w postaci rysunku, nastrój i temat wiersza. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami na apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

M.Sz.


 • 0
IMG_7952mm

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”

Kategoria :Konkursy

16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”, koordynowany przez Panią Włodzimierę Maciaszek. Uczniowie, zmagający się z matematyką, zostali zakwalifikowani do trzech kategorii wiekowych, obejmujących następujące klasy:

 • Żaczek – klasa 2,
 • Maluch – klasy 3 i 4,
 • Beniamin – klasy 5 i 6.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom odwagi, którą należało się cechować by podjąć zmagania z tą królową nauk.


 • 0
dk_2017_09

Z przymrużeniem oka o kobietach z okazji Dnia Kobiet

Kategoria :Apele

W sobotę 11 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie i jednocześnie mieszkańcy Mechowa wzięli udział w sołeckich obchodach Dnia Kobiet, mających miejsce w Świetlicy Wiejskiej. Uczniowie dali popis swoich umiejętności artystyczno – kabaretowych i opowiedzieli z przymrużeniem oka o kobietach. Młodzi aktorzy dzielnie walczyli z tremą i uśmiechem wędrującym na twarz. Zachowywali się bardzo profesjonalnie.

dk_2017_13

Po występie uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem przez Panią Sołtys Mechowa oraz Panie – członkinie Rady Sołeckiej.

M.Sz.


 • 0
szklarska_2017_12

Obóz sportowy – Szklarska Poręba

Kategoria :Wycieczki

Drugi tydzień ferii zimowych część naszych uczniów spędza bardzo intensywnie, biorąc udział w obozie sportowym w Szkolarskiej Porębie. Uczniowie mają okazję nauczyć się jazdy na nartach, zasad obowiązujących podczas wycieczek w góry oraz umiejętności współpracy w grupie.

szklarska_2017_10

Wyjazd zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego – Pani Ewa Przybysz. Z niecierpliwością czekamy na ich bezpieczny powrót i zdanie relacji z pobytu w górach.


 • 0
bezp_f_2017_23

Jak bezpiecznie spędzić ferie?

Kategoria :Apele

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie z klas młodszych i starszych, uczestnicy teatralnego koła zainteresowań, prowadzonego przez Panią Grażynę Kellner, przypomnieli wszystkim członkom społeczności szkolnej o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

bezp_f_2017_31

 

Zaprezentowali kilka scenek pokazujących, jakimi zgubnymi dla zdrowia skutkami mogą kończyć się nieodpowiedzialne zachowania, zabawy w nieodpowiednich miejscach, czy brak wyobraźni i niezdawanie sobie sprawy z możliwych skutków swoich ryzykownych zachowań.

bezp_f_2017_23

 

Na zakończenie wszystkim młodym aktorom podziękowała Pani Dyrektor Mariola Misztalska i powtórzyła po raz kolejny, by dbać o siebie i być ostrożnym w trakcie ferii.

M.Sz.


 • 0
DSC_0103tt

Konkurs plastyczny „Tęcza”

Kategoria :Konkursy

Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” organizowanym w szkole przez Panią Annę Smolarz, a ogłoszonym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.

DSC_0110tt

Ideą Konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych. Uczniowie wykonali prace na temat człowieka, przyrody i krajobrazu naszego regionu.

DSC_0104tt

Przed feriami do szkoły dotarły dyplomy dla uczniów za udział w konkursie oraz za wykonanie wyróżniającej się pracy. Gratulujemy.


 • 0
f_miz_2017_06

Ferie Miziołka – czytamy i malujemy

Kategoria :Projekty i programy

Przed feriami nauczyciele – bibliotekarze zorganizowali w szkole kolejną akcję propagującą czytelnictwo. Zadaniem uczniów było przeczytania „Dynastii Miziołków” J. Olech i zwrócenie uwagi na to, w jaki ciekawy sposób ferie zimowe spędzał Miziołek. Swoje spostrzeżenia i refleksje młodzi czytelnicy przenieśli na papier i stworzyli do tekstu piękne ilustracje. Pani Włodzimiera Maciaszek nagrodziła ich za trud upominkiem w postaci książeczki.


 • 0
karn_2017_50

Atrakcyjny ostatni piątek przed feriami w Szkole Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Imprezy

Dzień 10 lutego 2017 r. można nazwać karnawałowo – walentynkowym piątkiem. Od rana członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, bawili się w listonoszy – roznosicieli poczty walentynkowej. Najpierw całą stertę listów należało posegregować, a później dostarczyć adresatom. A adresaci byli różni: byli nimi uczniowie każdej z klas I – VI, oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego, a nawet nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie nie zapomnieli tego dnia o swoich ulubionych paniach i panach. Dowodem tej pamięci były kartki i karteczki walentynkowe, w sporej ilości, które szkolni listonosze musieli dostarczyć „dorosłej części” społeczności szkolnej.

karn_2017_98

 

W godzinach popołudniowych odbyła się zabawa karnawałowo – walentynkowa, której organizatorem był oczywiście Samorząd Uczniowski i Pani Ewa Polniak. Na początku balu uczniów, rodziców, gości i wszystkich pozostałych uczestników zabawy powitali przedstawiciele SU: Sławek i Wiktoria. Następnie popis swoich umiejętności wokalnych dał Dawid Podsiadło, czyli Kuba. Zaśpiewał piosenkę „W dobrą stronę”. W roli chórku wystąpili: Ala, Ola, Mateusz i Sławek, a przygotowywała ich Pani Grażyna Kellner.

karn_2017_28

Po występie rozpoczęły się tańce w rytmie muzyki, o którą zadbał DJ – Pan Krzysztof Nowak. Pierwszym tańcem było oczywiście kółeczko w wykonaniu wszystkich osób przebranych. W tańcu zaprezentowali i zaprezentowały się więc: księżniczki, kotki, motylki, Hrabiowie Drakulowie, diabełki, bardziej współcześni: Superman i członek zespołu rokowego, a także wiele innych. Trzyosobowe jury bacznie obserwowało tańczących i przyznało trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Pani Dyrektor Mariola Misztalska wręczyła nagrody zwycięzcom oraz po czekoladzie każdej osobie przebranej.

karn_2017_39

Uczniowie rzadko kiedy opuszczali parkiet. Muzyka bardzo im odpowiadała. Mogli nawet pośpiewać do mikrofonu, jeżeli któryś z nich znał słowa. Przerywnikiem były konkursy, przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi bawili się w „Ślepe samochody”, nieco starsi zgadywali tytuły książek i przekazywali sobie ołówek kolankami. Najstarsi uczniowie wzięli udział w bitwie kulkowej oraz zabawie o nazwie „Świder”, od której mogło zakręcić się w głowie. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na Króla i Królową zabawy. Oczywiście, pary królewskie były dwie: w kl. 0 – III: Laura i Kacper, w kl. IV – VI: Ania i Kacper. Pary odtańczyły taniec w kółeczku złożonym z pozostałych uczestników zabawy.

karn_2017_01

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań nagrody zapewnił Samorząd Uczniowski. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek oraz wodę i soki do picia dla najbardziej spragnionych tancerzy. Mamy uczniów pomogły w organizacji i upiekły przepyszne ciasta.
Wszystkim czas minął aktywnie i bardzo szybko. Gdy DJ ogłosił, że „to ostatnia piosenka”, uczniowie wydali pomruk niezadowolenia. Przy wyśmienitej zabawie czas mija za szybko.

M.Sz.


 • 0
bd_2017_04

„Niech nam żyją długi czas i zawsze lubią nas” – Dzień Babci i Dziadka

Kategoria :Imprezy

Dnia 20 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie klas I – III oraz wychowankowie Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego, przygotowani przez Panie wychowawczynie, spisali się na medal.

bd_2017_65

 

Młodsi uczniowie i wychowankowie pięknie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki dedykowane Drogim Babciom i Dziadkom. Najstarsi z „młodszych klas” dali popis swoich umiejętności aktorskich i wystawili miniaturę dramatyczną opowiadającą dzieje Bałwanka – Stefanka. Babcie i dziadkowie oklaskiwali każdy najmniejszy nawet występ, wierszyk i piosenkę, nie kryjąc wzruszenia i jednocześnie dumy ze swoich pociech.

bd_2017_57

 

Po występie głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, złożyła życzenia licznie przybyłym Babciom i Dziadkom, podziękowała uczniom i Paniom wychowawczyniom za przygotowanie akademii. W kolejnej części swego przemówienia Pani dyrektor ogłosiła imiona i nazwiska laureatek konkursu na najładniejszy wierszyk z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Najbardziej utalentowanymi poetkami okazały się Oliwia Jakubiak z kl. II i Aneta Lipczyńska z kl. III.

bd_2017_51

Prowadząca akademię zakończyła całość i serdecznie zaprosiła Drogich Gości na kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek, o który zadbały mamy naszych uczniów. Obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w Szkole Podstawowej w Mechowie są jedna z ważniejszych uroczystości w naszej szkole, piękna tradycja, okazja do spotkań i wymiany pokoleń. Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym Gościom i zaangażowanym Mamom.

poster
Dzień Babci i Dziadka 2017
00:00
--
/
--
poster
Dzień Babci i Dziadka 2017
00:00
--
/
--

 

M.Sz.


 • 0
wosp_2017_46

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kategoria :Imprezy

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mechowie zaangażowali się we współpracę i pomoc w organizacji gminnych obchodów XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

wosp_2017_62

 

13.01.17 r. nasi szkolni wolontariusze wraz z przedstawicielem sztabu w Płotach, prowadzili w szkole kwestę. Było to tzw. zdarzenie specjalne wewnętrzne zamknięte. Członkowie społeczności szkolnej podchodzili przed lekcjami, by wrzucić pieniążki do puszki. Wcześniej, w ramach zajęć technicznych, uczniowie klas IV – VI wykonywali serduszka, które można było zakupić na kiermaszu, prowadzonym w Hali Widowiskowo – Sportowej w Płotach, podczas gminnych obchodów WOŚP.

wosp_2017_41

 

15.01.17 r. o godzinie 11.00. najlepsi szkolni piłkarze wzięli udział w Turnieju piłki nożnej. Zajęli w nim zaszczytne III miejsce. „Szkolnym królem strzelców” został uczeń klasy IV Michał Rodziewicz, który umieścił w „świetle bramki” aż piętnaście piłek.

wosp_2017_28

 

Od godziny 11.00. do 17.00 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Panie Ewa Polniak i Anna Smolarz prowadziły kiermasz serduszek z logo WOŚP, wykonanych przez naszych uczniów. Zapraszały także na pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów.

wosp_2017_31

 

Około godziny 17.00 uczniowie naszej szkoły wystąpili przed całą zebraną w hali widownią i zaprezentowali trzy piosenki. Pierwsza piosenka poświęcona była kolejnemu Finałowi WOŚP. Słowa do niej napisała Pani Grażyna Kellner i nauczyła ich swoich uczniów. Kolejne dwie piosenki o tematyce świątecznej zaprezentowali uczestnicy koła zainteresowań prowadzonego Przez Panią Barbarę Lenarczyk.

wosp_2017_39

 

Brawa za zaangażowanie i pracę należą się uczniom oraz oczywiście ich rodzicom. To dzięki ich pomocy możemy pochwalić się zebraniem do puszki dużej kwoty ponad sześciuset złotych.

M.Sz.


Pogoda

Pogoda Płoty z serwisu

Kalendarz

Marzec 2017
P W Ś C P S N
« lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031