Archiwa autora: admin

  • 0
police_2017_09

Bezpieczna droga do i ze szkoły

Kategoria :Inne

W środę 11 października naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji. Policjanci poprowadzili dwa spotkania, których tematyka dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z młodszymi uczniami rozmawiali na temat bezpieczeństwa na ulicy, w drodze do i ze szkoły oraz o znaczeniu odblasków.

police_2017_08

 

W rozmowie z uczniami starszych klas również poruszono ten temat, ale wzbogacono treść pogadanki o zagrożenia związane z korzystaniem z sieci internetowej i cyberprzemoc.

 

M.Sz.


  • 0
pp_2017_43

Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Apele

W piątek, 6.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Na tę wyjątkową okoliczność oprócz pani Dyrektor, wychowawców, uczniów klas starszych oraz rodziców, przybył także król Ołówkos wraz z małżonką z królestwa Szkołolandii. Król zaprosił pierwszoklasistów do swojego królestwa. Jednakże należeć do niego mogą jedynie te dzieci, które uzyskają ucznia miano. Pierwszoklasiści ochoczo i z wielkim zapałem uczestniczyli w zadaniach wyznaczonych przez króla Ołówkosa. Były to: próba recytacji, próba śpiewu, rozwiązanie zagadek oraz zadanie patriotyczne. Pierwszoklasiści zachwycili króla i nie tylko. Wszystkie próby i zadania przebiegły wzorowo, a w próbie śpiewu, ku wielkiemu zaskoczeniu zgromadzonych, oprócz piosenki w języku ojczystym dzieci także zaprezentowały piosenkę w języku angielskim. Po spełnieniu wszystkich warunków dzieci zdały egzamin. Mogły już zostać prawdziwymi uczniami oraz oficjalnie należeć do królestwa Szkołolandii.

pp_2017_14

W kolejnej części pani Dyrektor dokonała ślubowania nowych uczniów i przeprowadziła pasowanie na pierwszoklasistów. Po ceremonii uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele upominków od starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie, do piosenki S. Krajewskiego „W drogę”, odbyła się sesja zdjęciowa. Po niej Pierwszoklasiści przemaszerowali dumnie do swojej klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz okolicznościowy tort, upieczony przez jedną z mam.

pp_2017_57

Drodzy Pierwszacy! Życzymy Wam w tej nowej, szkolnej drodze samych dobrych chwil, 5 w dzienniku oraz ciekawości odkrywania nauki każdego dnia. Rodzicom życzymy wiele cierpliwości, sił i wyrozumiałości, pociechy ze swoich dzieci, a naszych uczniów oraz owocnej współpracy ze szkołą.

Tekst: I. Kaczmarek

Zdjęcia: M. Szymańska – Kamińska


  • 0
du_2017_07

Uśmiechnięty Światowy Dzień Uśmiechu

Kategoria :Imprezy

Dnia 7 października 2017 r. obchodzony jest „Światowy Dzień Uśmiechu”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Ewą Polniak zaakcentowali ten dzień w piątek – 6 października. Każdy, kto rano wszedł do szkoły został obdarowany małym drobiazgiem w postaci uśmiechniętej naklejki „buźki”. Akcent ten wywołał zadowolenie nie tylko wśród uczniów, ale także osób dorosłych: nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

 

Tekst: Ewa Polniak

Zdjęcia: Ewa Polniak, Monika Szymańska – Kamińska


  • 0
dch_2017_30

Dzień Chłopaka

Kategoria :Imprezy

Dnia 29 września męska część społeczności szkolnej obchodziła swoje święto – Dzień Chłopaka. Uczennice poszczególnych klas przygotowały z tej okazji upominki oraz zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy. Były gry, konkursy i konkurencje sprawnościowe, takie jak plecenie warkocza, malowanie paznokci oraz robienie makijażu.

dch_2017_08

Członkinie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, zaprosiły wszystkie swoje koleżanki i nagrały życzenia dla chłopców, które zostały umieszczone na stronie szkoły na Facebooku.

dch_2017_07

To był bardzo udany dzień.

M.Sz.


  • 0
sprz_2017_17

Sprzątamy – bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Kategoria :Imprezy

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięli udział w 24. edycji ogólnoświatowej akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Hasłem tegorocznej akcji było: „Nie ma śmieci – są surowce”, o czym powiadomiły społeczność szkolną w krótkim przemówieniu uczennice, Julka i Klaudia, przygotowane przez Panią Barbarę Lenarczyk. Przytoczyły one najważniejsze informacje z historii akcji oraz udzieliły swoim kolegom i koleżankom kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, która zachęciła uczniów do dbania o czystość swojego otoczenia.

Sprzątanie Świata 2017

 

Następnie uczniowie przemaszerowali do wyznaczonych miejsc i rozpoczęli sprzątnie. Najstarsi, siódmoklasiści, mieli za zadanie posprzątać teren przystanku PKS i tzw. „kasztany”. Uczniowie byli zawiedzeni i komentowali swoje działania słowami : „Proszę Pani, tu nie ma śmieci!”. Potwierdza to zasadność przyznania Mechowu 1. miejsca w konkursie Powiatu Gryfickiego pod nazwą „Eko Sołectwo”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Ostatnią częścią uroczystości było ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczniowie z chęcią spędzali czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała.

M.Sz.


  • 0
p_roku_2017_22

Pełni zapału i gotowi powitać nowy rok szkolny

Kategoria :Apele

Nieco później niż zazwyczaj, bo 4 września, społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie powitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Sebastianów w Kościele w Mechowie. Po mszy uczniowie, nauczyciele i rodzice przemaszerowali na plac apelowy, gdzie odbył się apel, który rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska. Pani dyrektor przedstawiła zebranym grono pedagogiczne i życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz owocnej współpracy.

p_roku_2017_02

 

Słowa Pani dyrektor: „Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty” stały się sygnałem, by przejść do klas. W salach lekcyjnych uczniowie zostali powitani przez wychowawców i obdarowani planem lekcji. Wspólna: nauczycielsko – uczniowska refleksja na koniec: te wakacje trwały zdecydowanie za krótko.

M.Sz.


  • 0
k_roku_2017_32

„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci”

Kategoria :Apele

23 czerwca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie zakończyła oficjalnie kolejny rok szkolny. Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów.

k_roku_2017_33

Uroczysty apel odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie punktualnie o godzinie 9.00. Na wstępie powitano gości, nauczycieli, pracowników, rodziców i tych najważniejszych – uczniów. W kolejnej części nastąpiły podziękowania. Pani dyrektor Mariola Misztalska wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym w życie szkoły rodzicom oraz sponsorom. W kolejnej części dyplomy „Wzorowego ucznia” oraz książki otrzymali z ci uczniowie, którzy stanowią wzór sumienności, pracowitości, kultury osobistej. Nagrodzono także uczestników konkursów, które zorganizowano w kończącym się roku szkolnym, najlepszych sportowców, czytelników oraz tych, którzy nie dali się chorobie i uzyskali wzorową frekwencję. Wychowawczynie Punktu Przedszkolnego „Misie”, oddziału przedszkolnego oraz kl. III podziękowały rodzicom, na których pomoc zawsze mogły liczyć.

k_roku_2017_34

Po części radosnej nastąpiła chwila wzruszenia – ze szkołą pożegnała się Pani Włodzimiera Maciaszek, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Delegacje Rady Pedagogicznej, rodziców oraz uczniów kl. II wyraziły swą wdzięczność i podziękowania oraz wręczyły przyszłej emerytce wiązanki kwiatów. Głos zabrał również Przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania i Sportu Pan Marcin Makowiecki oraz Pani Irena Widorowska – emerytowany nauczyciel. Także ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów dołączył się do życzeń.

k_roku_2017_13

Całość przeplatana była wierszami i piosenkami o tematyce wakacyjnej, które zaprezentowali uczniowie klas IV – VI. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa oraz kilka przestróg, by te wakacje spędzić zdrowo i bezpiecznie.

M.Sz.

 


  • 0
mnzk_140617_16

„Magiczna noc z książką” po raz drugi

Kategoria :Projekty i programy

14 czerwca odbyła się w Szkole Podstawowej w Mechowie druga „Magiczna noc z książką”. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VI, Pani dyrektor Mariola Misztalska oraz Panie Ewa Polniak i Monika Szymańska – Kamińska. Tym razem uczniom towarzyszyły przygody małego księcia, bohatera książki Antoine de Saint-Exupéry’ego i cytat „jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. Ponadto odbyły się rozmaite zabawy i gry kreatywne, indywidualne i w grupach. Uczniowie zmuszenie byli do pobudzenia swoich szarych komórek i rozwijania twórczego myślenia.

mnzk_140617_15

 

Do najbardziej udanych i emocjonujących zabaw należy zaliczyć szukanie skarbu – ukrytego w bibliotece przez Panią dyrektor słodkiego upominku – tortu. Do skarbu prowadziło szereg wskazówek, które uczniowie musieli odgadywać niemal jak tytułowy szatan z powieści Kornela Makuszyńskiego. Każda znaleziona koperta podgrzewała emocje jeszcze bardziej, a tort i eklerki, upieczone przez mamę jednego z uczniów, ucieszyły i były miłą nagrodą na koniec zmagań.

mnzk_140617_13

Kolejną emocjonującą grą było również odgadywanie imion i nazwisk bohaterów lektur. Wskazówki były poukrywane w budynku szkoły, a uczniowie musieli je odnaleźć przy pomocy latarek. Zabawa jedynie dla odważnych i dobrze kojarzących fakty.

mnzk_140617_03

 

Na zakończenie wieczoru uczniowie obejrzeli film z gatunku fantasy oraz odbyła się, zainicjowana przez Panią Ewę Polniak, bitwa poduszkowa. Pełni emocji i wrażeń uczniowie położyli się spać.

M.Sz.


  • 0
ecocup_2017_12

Wielki sukces – 10 medali przywiezionych z Eko – Cup

Kategoria :Zawody

9 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Ewy Przybysz, nauczycielki wychowania fizycznego, wzięli udział w kolejnej edycji zmagań sportowych „Eko – Cup”. Szkołę reprezentowało czternaścioro zawodników, którzy zdobyli łącznie dziesięć medali. Sukcesy odnosili w skoku w dal, biegu na 60 metrów i w innych konkurencjach. Szczegóły prezentuje lista:

I miejsca:
Monika Polniak – bieg na 60 m,
Michał Rodziewicz – bieg na 60 m,
Michał Rodziewicz – skok w dal,
Laura Świderek – rzut piłeczką palantową,
II miejsca:
Dawid Krawczyk – skok w dal,
Anna Leszak – skok w dal,
Laura Świderek – bieg na 60 m,
III miejsca:
Wiktoria Makar – rzut turbojavem, 
Monika Polniak – skok w dal,
Mateusz Wrzesiński – skok w dal.

Zawodnicy i Pani Ewa, po powrocie do szkoły, otrzymali gromkie brawa od całej społeczności szkolnej oraz osobiste gratulacje z rąk Pani dyrektor Marioli Misztalskiej. Wszystkim uczniom i Pani nauczycielce jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

M.Sz.


  • 0
krsw_060617_32

„Góry, morze, słońce las…” – wycieczki do Zakopanego i Świnoujścia

Kategoria :Wycieczki

Pod koniec maja uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy – Pana Artura Bieryłło oraz dyrektor – Pani Marioli Misztalskiej wybrali się do Zakopanego. W trakcie prawie tygodniowego pobytu uczniowie dzielnie wędrowali górskimi ścieżkami na Kasprowy Wierch i do Morskiego Oka. Wracając z Zakopanego, zawitali do Krakowa, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Podziwiali uroki historycznej polskiej stolicy i siedzibę królów – Wawel.

krsw_110617_09

 

Dnia 6 czerwca 2017 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce autokarowej. Świetnie bawili się w Międzyzdrojach, Świnoujściu i Wolinie. Z zainteresowaniem zwiedzali muzea, pomniki przyrody oraz ciekawe krajobrazy. Dużą atrakcją był spacer plażą. Nie zabrakło również lodów oraz zakupu pamiątek. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Grażyna Kellner

M.Sz.