Archiwa autora: admin

 • 0
krs_180622_37

Kolejny rok szkolny za nami, przed nami – wakacje!

Kategoria :Apele

22 czerwca 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie zakończyła oficjalnie kolejny rok szkolny. Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Uroczysty apel odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie punktualnie o godzinie 9.00.

krs_180622_09

 

Na wstępie prowadzący powitali wszystkich zebranych oraz oddali głos Pani dyrektor Marioli Misztalskiej, która wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym w działalność szkoły rodzicom oraz sponsorom. W kolejnej części dyplomy „Wzorowego ucznia” oraz książki otrzymali uczniowie klas I – VII, a listy gratulacyjne ich dumni rodzice. Nagrodzono także laureatów konkursów, najlepszych sportowców, czytelników oraz tych uczniów, którzy uzyskali wzorową frekwencję. Wychowawczynie Punktu Przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz kl. III podziękowały rodzicom, za wielomiesięczną współpracę i pomoc.

krs_180622_70

 

Na zakończenie ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów życzył wszystkim udanego wypoczynku. Słowami „Rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony” Pani dyrektor zamknęła część oficjalną, po której uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa.

M.Sz.


 • 0
6fest_180616_49

VI Festyn Rodzinny

Kategoria :Imprezy

W sobotę 16 czerwca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Mechowie VI. Festyn Rodzinny: wspólne święto dzieci i rodziców. Uczniowie młodszych i starszych klas, pod opieką wychowawców, już od początku czerwca ćwiczyli, by wypaść jak najlepiej. Dla licznie przybyłych gości przygotowano ucztę dla ciała i dla ducha. Maluszki z Punktu Przedszkolnego i oddziału przedszkolnego wystawili „Rzepkę” J. Tuwima. Uczniowie klasy II i III wystawili krótkie przedstawienie: „Z życia typowej rodzinki”. Starsi uczniowie zaprezentowali „spychologię”, czyli wystawili „Mrówkę” J. Brzechwy. Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności wokalno – taneczne: zaśpiewali dla rodziców trzy piosenki oraz bardzo profesjonalnie odtańczyli cha – chę. Po występie uczniów przyszedł czas na popisy kadry nauczycielskiej. Tu także było co oglądać: Kayah i Kelly Family tak się spodobały, że proszono o bis.

6fest_010830_03

Po części artystycznej nastąpiła część rozrywkowo – gastronomiczna. Prowadzący, Julia i Dawid, zaprosili zebraną widownię na kiełbaski, żurek i grochówkę. Przygotowane były również stoiska z zabawkami, tatuażami z henny, warkoczykami, watą cukrową, a także dmuchany zamek i trampolina. Nie obyło się bez pokazu zumby, którą poprowadził Pan Karol. Pod koniec imprezy odbyły się konkursy i quizy, które zintegrowały zebraną społeczność szkolną: dzieci, rodziców i nauczycieli. Na zakończenie Pani dyrektor Mariola Misztalska przywiozła dla wszystkich milusińskich, małych i dużych, lody, odpowiedni poczęstunek w tak gorący dzień.

6fest_180616_47

 

Wszystkim Rodzicom: Mamusiom i Tatusiom serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu VI. Festynu Rodzinnego. Dziękujemy za wpłaty na Radę Rodziców, gdyż to między innymi dzięki nim można było uroczystość zorganizować. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność i zapraszamy częściej. Drzwi naszej szkoły stoją zawsze dla Państwa otworem.

M.Sz.


 • 0
integr_010801_67

Integracja „międzypokoleniowa” – jak łączyć przyjemne z pożytecznym…

Kategoria :Projekty i programy

Co wtorek grupa przedszkolaków wraz z grupą dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicy profilaktycznej wspólnie ze swoimi Paniami: Panią Sylwią Klewicz – opiekunem świetlicy profilaktycznej oraz Panią Karoliną Budzyńską – wychowawczynią Punktu Przedszkolnego, łączą swoje siły i wspólnie eksperymentują, wykonują różne prace artystyczne oraz się bawią.

integr_010801_55

Dzięki wspólnym zajęciom świetlicy profilaktycznej i przedszkolnych uczniowie w różnym wieku mogą się zintegrować między sobą, a także uczyć się nawzajem. Każde wspólne zajęcia nie mogą obejść się bez radości, mnóstwa uśmiechów oraz żartów.

Karolina Budzyńska


 • 0
mag_300518_24

Trzecia „Magiczna noc z książką” w Szkole Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Projekty i programy

W nocy z 30 na 31 maja 2017 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Mechowie trzecia „Magiczna noc z książką”, akcja propagująca czytelnictwo oraz integrację poprzez wspólne zabawy i czytanie książek. Uczniowie klas IV – VII już od początku maja pytali, „czy w tym roku też śpimy w szkole?”. Na swoistym szkolnym biwaku uczestnicy, pod opieką trzech nauczycielek i pana stażysty, wspólnie czytali, bawili się i integrowali poprzez zabawę. Zorganizowano rozmaite konkursy, kalambury, krzyżówki, grę w kręgle i poszukiwania w ciemności z wykorzystaniem latarek. Każdy mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.

mag_300518_26

Na kolację była pizza, a po niej słodka niespodzianka, która sprawiła uczestnikom spotkania wielką radość: tort i słodkie babeczki przyniesione przez jedną z mam. Serdecznie dziękujemy naszym Drogiej Mamie i Cioci za zaangażowanie i pomoc.

mag_300518_37

Na zakończenie uczestnicy „Magicznej nocy z książką” obejrzeli film przeznaczony dla młodzieży, który w sposób bardzo dobitny pokazywał relacje panujące w grupie społecznej, jaką jest klasa. Pobudka następnego dnia była bardzo wcześnie – niektórzy nie spali już od piątej. Cieszymy się bardzo, że pasja do czytania nie zanika, a podczas zadań i konkurencji wszyscy, zarówno ci najstarsi, jak i najmłodsi, mogli się dobrze bawić.

M.Sz.


 • 0
bezp_300518_20

Konkurs klas I – III pod nazwą „Bezpieczni na drodze”

Kategoria :Konkursy

Dnia 31 maja 2017 r. odbył się w szkole konkurs przeznaczony dla klas I – III pod nazwą „Bezpieczni na drodze” zorganizowany przez Panią Elżbietę Janowską. Pierwsze miejsca w poszczególnych klasach zajęli uczniowie:

 • Klasa I: Gabriel Stasiak
 • Klasa II: Kacper Stasiak
 • Klasa III: Bartłomiej Osek

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

M.Sz.


 • 0
wyc_250518_21

Symfonicznie w Szczecinie

Kategoria :Wycieczki

Dnia 25 maja 2018 r. uczniowie klas V – VII wzięli udział w wycieczce do Szczecina. Program wycieczki był bogaty, całodniowy i jak się okazało później – nieco męczący. Uczniowie odwiedzili najważniejsze obiekty Starego Miasta w Szczecinie, podążając trasą turystyczną: Gmach Poczty nr 2, Książnicę Pomorską, Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Panieńską, Budynek Akademii Morskiej, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Spędzili nieco więcej czasu na zwiedzaniu Muzeum „Centrum dialogu – Przełomy”. Uwieńczeniem całodniowego spacerowania było wysłuchanie koncertu symfonicznego „Korngold | Prokofiew” w Filharmonii im. M. Karłowicza.

Uczniowie wrócili do domów w godzinach późnowieczornych zmęczeni, lecz zadowoleni i pełni wrażeń.

M. Sz.


 • 0
ziel_040501_33

Wycieczka klas I, II, III i IV

Kategoria :Wycieczki

Przepiękna pogoda, świetna zabawa, wiele atrakcji, uśmiechnięte buzie dzieci, tak w skrócie można opisać wycieczkę klas I, II, III i IV Szkoły Podstawowej w Mechowie do Parku Rozrywki w Zieleniewie. Wycieczka odbyła się w czwartek, 24 maja. Uczniowie korzystali z różnych niespodzianek, np. wspinaczka na drewnianej ściance, przejazd pojazdami napędzanymi elektrycznie i wiele innych. Choć czas szybko dobiegł końca i trzeba było już wracać, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wycieczki. Pozytywnych komentarzy i opisów własnych wrażeń nie było końca. Wycieczka była udana!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki do Parku Rozrywki – Western City w Zieleniewie.

I.K


 • 0
czwor_230518_29

Czwórbój lekkoatletyczny

Kategoria :Zawody

23 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czwórboju lekkoatletycznym, który odbył się w Płotach. Zespoły dziewcząt i chłopców dzielnie walczyły o uzyskanie możliwie najlepszych wyników w każdej z konkurencji wchodzących w skład czwórboju. Dla większości uczniów były to pierwsze zawody tej rangi. Pozwoliły one na zdobycie pierwszych doświadczeń sportowych.

Życzymy wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów.


 • 0
kr_220518_05

Konkurs recytatorski uczniów klas I – III

Kategoria :Konkursy

Dnia 22 maja 2018 r. odbył się konkurs recytatorski uczniów klas I – III.

 • Kl. I: Ola Idziak, Ania Pasik, Magda Łuczak, Gabryś Stasiak (I miejsce)
 • Kl. II: Oliwia Dziedzic, Oliwia Hadryan, Gabryś Tomaszewski (I miejsce)
 • Kl. III: Oliwia Jakubiak, Maja Musialik (I miejsce), Gracjan Stasiak.

 • 0
bibl_160518_10

Spotkanie z autorem bajek dla dzieci – Panem Wiesławem Drabikiem

Kategoria :Inne

Dnia 16.05.2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Płotach zostało zorganizowane spotkanie z autorem bajek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem. Klasa pierwsza Szkoły Podstawowej w Mechowie wraz z wychowawcą panią Iloną Kaczmarek, również wzięła w nim udział. Pan Wiesław Drabik jest autorem ponad dwustu pełnych humoru, wierszowanych bajeczek dla dzieci, ukazujących się od 1995 roku.

bibl_160518_04

Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera, dzieci słuchały z zaciekawieniem opowiadań i chętnie brały udział w zagadkach zadawanych przez autora. Na koniec spotkania, każdy z uczniów otrzymał autograf. Następnie uczniowie pod opieką wychowawcy wybrali się do pobliskiej lodziarni na lody i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

I.K.