Kategoria Archiwów: Wycieczki

  • 0
wyc_250518_21

Symfonicznie w Szczecinie

Kategoria :Wycieczki

Dnia 25 maja 2018 r. uczniowie klas V – VII wzięli udział w wycieczce do Szczecina. Program wycieczki był bogaty, całodniowy i jak się okazało później – nieco męczący. Uczniowie odwiedzili najważniejsze obiekty Starego Miasta w Szczecinie, podążając trasą turystyczną: Gmach Poczty nr 2, Książnicę Pomorską, Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Panieńską, Budynek Akademii Morskiej, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Spędzili nieco więcej czasu na zwiedzaniu Muzeum „Centrum dialogu – Przełomy”. Uwieńczeniem całodniowego spacerowania było wysłuchanie koncertu symfonicznego „Korngold | Prokofiew” w Filharmonii im. M. Karłowicza.

Uczniowie wrócili do domów w godzinach późnowieczornych zmęczeni, lecz zadowoleni i pełni wrażeń.

M. Sz.


  • 0
ziel_040501_33

Wycieczka klas I, II, III i IV

Kategoria :Wycieczki

Przepiękna pogoda, świetna zabawa, wiele atrakcji, uśmiechnięte buzie dzieci, tak w skrócie można opisać wycieczkę klas I, II, III i IV Szkoły Podstawowej w Mechowie do Parku Rozrywki w Zieleniewie. Wycieczka odbyła się w czwartek, 24 maja. Uczniowie korzystali z różnych niespodzianek, np. wspinaczka na drewnianej ściance, przejazd pojazdami napędzanymi elektrycznie i wiele innych. Choć czas szybko dobiegł końca i trzeba było już wracać, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wycieczki. Pozytywnych komentarzy i opisów własnych wrażeń nie było końca. Wycieczka była udana!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki do Parku Rozrywki – Western City w Zieleniewie.

I.K


  • 0
wyc_110318_06

Wycieczka do Gryfic

Kategoria :Wycieczki

Dnia 02.03.2018 r. w naszej szkole zorganizowana została wycieczka szkolna do Gryfic do kina. W wycieczce udział wzięli uczniowie od najmłodszych do najstarszych klas. Wybraliśmy się na bajkę pt. „Pszczółka Maja – miodowe igrzyska”. Niektóre maluszki, np. przedszkolaki, po raz pierwszy miały okazję jechać autokarem, a także pierwszy raz były w kinie. Było to dla nich ogromne przeżycie, które wspominają do dnia dzisiejszego. Podczas seansu na sali kinowej nie zabrakło mnóstwa uśmiechów na twarzach dzieci, a także radości z emitowanej bajki. Dzięki wycieczce starsze dzieci miały okazję zintegrować się ze sobą nawzajem, a także najstarsze z najmłodszymi dziećmi.

Karolina Budzyńska


  • 0
gryf_070218_20

Wycieczka do Gryfic

Kategoria :Wycieczki

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie 7 lutego 2018 r. obejrzeli inscenizacje w wykonaniu Krakowskiego Teatru Współczesnego w Gryfickim Domu Kultury. Młodsi widzowie, uczniowie klas I – III, obejrzeli przedstawienie pt. „Lodowa kraina”. Starsi (uczniowie klas IV – VII) poznawali świat przedstawiony utworów J. R.R. Tolkiena za pomocą inscenizacji „Hobbita”. Spektakle niezmiernie przypadły uczniom do gustu.

M. Sz.


  • 0
fitreader_2017_17

Pasowanie na czytelnika

Kategoria :Wycieczki

Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy.Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem” (Kornel Makuszyński).

W poniedziałek 23 października, uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników Szkoły Podstawowej w Mechowie. Pierwszoklasiści w tym dniu, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Monikę Szymańską – Kamińską.

fitreader_2017_16

Poznali zasady korzystania z księgozbioru biblioteki oraz regulamin dotyczący wypożyczania książek. Na koniec, nowi czytelnicy otrzymali wspaniałe medale czytelnika, z którymi dumnie pomaszerowali do klasy. Zainspirowani lekcją biblioteczną, uczniowie wraz z wychowawcą, przygotowali w swojej klasie kącik czytelniczy. W związku z tematyką zajęć, rzeczą konieczną była wizyta w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Płotach.

fitreader_2017_06

 

Pierwszoklasiści wraz z wychowawcą i rodzicami, odwiedzili bibliotekę. Z zaciekawieniem słuchali opowiadań o historii biblioteki i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Bogumiłę Sybidło. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż po tak ogromnych przeżyciach związanych z czytelnictwem, jedna z uczennic klasy pierwszej stworzyła samodzielnie kilkustronicową książkę, czym wzbudziła podziw wśród kolegów i koleżanek, jak też wychowawcy.


  • 0
krsw_060617_32

„Góry, morze, słońce las…” – wycieczki do Zakopanego i Świnoujścia

Kategoria :Wycieczki

Pod koniec maja uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy – Pana Artura Bieryłło oraz dyrektor – Pani Marioli Misztalskiej wybrali się do Zakopanego. W trakcie prawie tygodniowego pobytu uczniowie dzielnie wędrowali górskimi ścieżkami na Kasprowy Wierch i do Morskiego Oka. Wracając z Zakopanego, zawitali do Krakowa, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Podziwiali uroki historycznej polskiej stolicy i siedzibę królów – Wawel.

krsw_110617_09

 

Dnia 6 czerwca 2017 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce autokarowej. Świetnie bawili się w Międzyzdrojach, Świnoujściu i Wolinie. Z zainteresowaniem zwiedzali muzea, pomniki przyrody oraz ciekawe krajobrazy. Dużą atrakcją był spacer plażą. Nie zabrakło również lodów oraz zakupu pamiątek. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Grażyna Kellner

M.Sz.


  • 0
wyc_180517_09

W teatrze i wśród papug – miasto Szczecin wita nas!

Kategoria :Wycieczki

18 maja uczniowie klasy IV i klasy VI, wraz z wychowawczyniami, Panią Ewą Polniak i Panią Moniką Szymańską – Kamińską, wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Głównymi jej celami było szerzenie kultury teatralnej oraz rozwijanie świadomości kulturowej dzięki obcowaniu ze sztuką. Ową sztuką było przedstawienie pt. „Piotruś Pan”, które uczniowie mieli przyjemność oglądać w Teatrze Współczesnym, znajdującym się na Wałach Chrobrego.

wyc_180517_04

 

Podczas wycieczki uczniowie poznali także najważniejsze obiekty Starego Miasta w Szczecinie oraz zaprzyjaźnili się z papugami – mieszkankami papugarnii „Carmen”.

wyc_180517_05

 

Pogoda dopisała, kondycja też. Na ból nóg nikt nie narzekał, a w tak doborowym towarzystwie świetnie się spacerowało. Uczniowie, rozczarowani tym, że to już koniec, wsiedli do pociągu i dzielili się w trakcie jazdy swoimi wrażeniami i doświadczeniami.

M.Sz.


  • 0
gryfice_2017_26

„Teatralnie” w Gryficach

Kategoria :Wycieczki

Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą” te słowa Novalisa mogli zestawić z rzeczywistością uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie, którzy 24 marca 2017 r. obejrzeli inscenizacje w wykonaniu Krakowskiego Teatru Współczesnego w Gryfickim Domu Kultury.

gryfice_2017_21

 

Młodsi widzowie, uczniowie klas I – III, obejrzeli przedstawienie pt. „Piękna i bestia”, które niezmiernie ich rozbawiło. Starsza publiczność (uczniowie klas IV – VI) mogła spojrzeć na swoje sytuacje domowe i rodzinne nieco z innej strony, a to za sprawą spektaklu „Dynastia Miziołków”, którego scenariusz opierał się na powieści Joanny Olech. Uczniowie doszukiwali się wspólnych cech, łączących Miziołka, Mamiszona i Papiszona z członkami swoich rodzin. Okazało się, że „Miziołków” ci u nas dostatek.

gryfice_2017_03

 

Pogoda dopisała, znalazł się więc czas na spacer po gryfickim „japońskim ogrodzie” oraz Centrum Handlowym. Z uśmiechami na twarzach uczniowie powrócili do szkoły, pełni niesamowitych wrażeń i opowieści związanych z pobytem w Gryficach.

M.Sz.


  • 0
szklarska_2017_12

Obóz sportowy – Szklarska Poręba

Kategoria :Wycieczki

Drugi tydzień ferii zimowych część naszych uczniów spędza bardzo intensywnie, biorąc udział w obozie sportowym w Szkolarskiej Porębie. Uczniowie mają okazję nauczyć się jazdy na nartach, zasad obowiązujących podczas wycieczek w góry oraz umiejętności współpracy w grupie.

szklarska_2017_10

Wyjazd zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego – Pani Ewa Przybysz. Z niecierpliwością czekamy na ich bezpieczny powrót i zdanie relacji z pobytu w górach.


  • 0
schr_2016_03

Odwiedzamy Schronisko w Sosnowicach

Kategoria :Wycieczki

Dnia 14.12.2016 r. odbyła się wycieczka do Komunalnego schroniska dla bezdomnych psów w Sosnowicach. Na tę wycieczkę wybrali się uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Mechowie.

schr_2016_10

Przed wyjazdem zostały zapakowane wszelkiego rodzaju karmy, smakołyki, akcesoria, zabawki, koce itd…potrzebne dla psów, a zbierane wcześniej przez członków społeczności szkolnej.
Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani i przekazaliśmy dary na ręce pani zarządczyni. Najpierw pani tłumaczyła, co trzeba robić z psami, a co nie. Później został włączony pokaz slajdów opisujący schronisko. Uczniowie zadawali pytania, pani odpowiadała. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po całym schronisku. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie codzienne zwierząt, w jakich warunkach żyją, a także zapoznaliśmy z ich pochodzeniem. Ogromną atrakcją dla nas było zaopiekowanie się psami. Każdy z nas miał swojego pupila, z którym mógł wyjść na półgodzinny spacer. Po oprowadzeniu piesków wszyscy uczniowie pojechali do szkoły.

schr_2016_14

Ten wyjazd pozostanie nam na długo w pamięci i przekonał nas, żeby nie zaniedbywać swoich pupili.

Jakub Aleksandrowicz kl. VI