Kategoria Archiwów: Wycieczki

  • 0
gryf_070218_20

Wycieczka do Gryfic

Kategoria :Wycieczki

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie 7 lutego 2018 r. obejrzeli inscenizacje w wykonaniu Krakowskiego Teatru Współczesnego w Gryfickim Domu Kultury. Młodsi widzowie, uczniowie klas I – III, obejrzeli przedstawienie pt. „Lodowa kraina”. Starsi (uczniowie klas IV – VII) poznawali świat przedstawiony utworów J. R.R. Tolkiena za pomocą inscenizacji „Hobbita”. Spektakle niezmiernie przypadły uczniom do gustu.

M. Sz.


  • 0
fitreader_2017_17

Pasowanie na czytelnika

Kategoria :Wycieczki

Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy.Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem” (Kornel Makuszyński).

W poniedziałek 23 października, uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników Szkoły Podstawowej w Mechowie. Pierwszoklasiści w tym dniu, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Monikę Szymańską – Kamińską.

fitreader_2017_16

Poznali zasady korzystania z księgozbioru biblioteki oraz regulamin dotyczący wypożyczania książek. Na koniec, nowi czytelnicy otrzymali wspaniałe medale czytelnika, z którymi dumnie pomaszerowali do klasy. Zainspirowani lekcją biblioteczną, uczniowie wraz z wychowawcą, przygotowali w swojej klasie kącik czytelniczy. W związku z tematyką zajęć, rzeczą konieczną była wizyta w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Płotach.

fitreader_2017_06

 

Pierwszoklasiści wraz z wychowawcą i rodzicami, odwiedzili bibliotekę. Z zaciekawieniem słuchali opowiadań o historii biblioteki i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Bogumiłę Sybidło. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż po tak ogromnych przeżyciach związanych z czytelnictwem, jedna z uczennic klasy pierwszej stworzyła samodzielnie kilkustronicową książkę, czym wzbudziła podziw wśród kolegów i koleżanek, jak też wychowawcy.


  • 0
krsw_060617_32

„Góry, morze, słońce las…” – wycieczki do Zakopanego i Świnoujścia

Kategoria :Wycieczki

Pod koniec maja uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy – Pana Artura Bieryłło oraz dyrektor – Pani Marioli Misztalskiej wybrali się do Zakopanego. W trakcie prawie tygodniowego pobytu uczniowie dzielnie wędrowali górskimi ścieżkami na Kasprowy Wierch i do Morskiego Oka. Wracając z Zakopanego, zawitali do Krakowa, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Podziwiali uroki historycznej polskiej stolicy i siedzibę królów – Wawel.

krsw_110617_09

 

Dnia 6 czerwca 2017 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce autokarowej. Świetnie bawili się w Międzyzdrojach, Świnoujściu i Wolinie. Z zainteresowaniem zwiedzali muzea, pomniki przyrody oraz ciekawe krajobrazy. Dużą atrakcją był spacer plażą. Nie zabrakło również lodów oraz zakupu pamiątek. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Grażyna Kellner

M.Sz.


  • 0
wyc_180517_09

W teatrze i wśród papug – miasto Szczecin wita nas!

Kategoria :Wycieczki

18 maja uczniowie klasy IV i klasy VI, wraz z wychowawczyniami, Panią Ewą Polniak i Panią Moniką Szymańską – Kamińską, wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Głównymi jej celami było szerzenie kultury teatralnej oraz rozwijanie świadomości kulturowej dzięki obcowaniu ze sztuką. Ową sztuką było przedstawienie pt. „Piotruś Pan”, które uczniowie mieli przyjemność oglądać w Teatrze Współczesnym, znajdującym się na Wałach Chrobrego.

wyc_180517_04

 

Podczas wycieczki uczniowie poznali także najważniejsze obiekty Starego Miasta w Szczecinie oraz zaprzyjaźnili się z papugami – mieszkankami papugarnii „Carmen”.

wyc_180517_05

 

Pogoda dopisała, kondycja też. Na ból nóg nikt nie narzekał, a w tak doborowym towarzystwie świetnie się spacerowało. Uczniowie, rozczarowani tym, że to już koniec, wsiedli do pociągu i dzielili się w trakcie jazdy swoimi wrażeniami i doświadczeniami.

M.Sz.


  • 0
gryfice_2017_26

„Teatralnie” w Gryficach

Kategoria :Wycieczki

Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą” te słowa Novalisa mogli zestawić z rzeczywistością uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie, którzy 24 marca 2017 r. obejrzeli inscenizacje w wykonaniu Krakowskiego Teatru Współczesnego w Gryfickim Domu Kultury.

gryfice_2017_21

 

Młodsi widzowie, uczniowie klas I – III, obejrzeli przedstawienie pt. „Piękna i bestia”, które niezmiernie ich rozbawiło. Starsza publiczność (uczniowie klas IV – VI) mogła spojrzeć na swoje sytuacje domowe i rodzinne nieco z innej strony, a to za sprawą spektaklu „Dynastia Miziołków”, którego scenariusz opierał się na powieści Joanny Olech. Uczniowie doszukiwali się wspólnych cech, łączących Miziołka, Mamiszona i Papiszona z członkami swoich rodzin. Okazało się, że „Miziołków” ci u nas dostatek.

gryfice_2017_03

 

Pogoda dopisała, znalazł się więc czas na spacer po gryfickim „japońskim ogrodzie” oraz Centrum Handlowym. Z uśmiechami na twarzach uczniowie powrócili do szkoły, pełni niesamowitych wrażeń i opowieści związanych z pobytem w Gryficach.

M.Sz.


  • 0
szklarska_2017_12

Obóz sportowy – Szklarska Poręba

Kategoria :Wycieczki

Drugi tydzień ferii zimowych część naszych uczniów spędza bardzo intensywnie, biorąc udział w obozie sportowym w Szkolarskiej Porębie. Uczniowie mają okazję nauczyć się jazdy na nartach, zasad obowiązujących podczas wycieczek w góry oraz umiejętności współpracy w grupie.

szklarska_2017_10

Wyjazd zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego – Pani Ewa Przybysz. Z niecierpliwością czekamy na ich bezpieczny powrót i zdanie relacji z pobytu w górach.


  • 0
schr_2016_03

Odwiedzamy Schronisko w Sosnowicach

Kategoria :Wycieczki

Dnia 14.12.2016 r. odbyła się wycieczka do Komunalnego schroniska dla bezdomnych psów w Sosnowicach. Na tę wycieczkę wybrali się uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Mechowie.

schr_2016_10

Przed wyjazdem zostały zapakowane wszelkiego rodzaju karmy, smakołyki, akcesoria, zabawki, koce itd…potrzebne dla psów, a zbierane wcześniej przez członków społeczności szkolnej.
Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani i przekazaliśmy dary na ręce pani zarządczyni. Najpierw pani tłumaczyła, co trzeba robić z psami, a co nie. Później został włączony pokaz slajdów opisujący schronisko. Uczniowie zadawali pytania, pani odpowiadała. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po całym schronisku. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie codzienne zwierząt, w jakich warunkach żyją, a także zapoznaliśmy z ich pochodzeniem. Ogromną atrakcją dla nas było zaopiekowanie się psami. Każdy z nas miał swojego pupila, z którym mógł wyjść na półgodzinny spacer. Po oprowadzeniu piesków wszyscy uczniowie pojechali do szkoły.

schr_2016_14

Ten wyjazd pozostanie nam na długo w pamięci i przekonał nas, żeby nie zaniedbywać swoich pupili.

Jakub Aleksandrowicz kl. VI


  • 0
wyc_2016_21

Wycieczka do Szczecina

Kategoria :Wycieczki

Dnia 22 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Mechowie, wraz z wychowawczyniami, odwiedzili Szczecin. Głównym celem wycieczki była wizyta w Teatrze Współczesnym i obejrzenie spektaklu Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Spektakl, mimo współczesnej scenografii i kostiumów, przeniósł widzów w realia Polski szlacheckiej, XVII – wiecznej.

wyc_2016_02

 

Po obejrzeniu spektaklu uczniowie udali się na obiad i zakupy do centrum handlowego. Kolejną częścią wycieczki był spacer ulicami Szczecina. Obowiązkowym obiektem zabytkowym, od którego należało zacząć, był oczywiście Zamek Książąt Pomorskich. Z zamku niedaleko do Ratusza, a więc uczniowie odwiedzili Muzeum Narodowe – Oddział Muzeum Historii Szczecina. Najbardziej zainteresował zwiedzających Szczecin w czasach PRL – u, choć średniowieczne buty ze skóry również wzbudziły niemałe zainteresowanie.

wyc_2016_05

Kolejną budowlą zabytkową była Bazylika Archikatedralna św. Jakuba. Po wizycie w bazylice wycieczka udała się do Książnicy Pomorskiej. Zmiana nastroju i zmiana typu architektury – mogło niektórym zakręcić się w głowie. Chwilę oddechu można było zaczerpnąć na Placu Tobruckim, przy fontannie z kotwicą, miejscu, gdzie niegdyś znajdował się Pomnik Sediny.

wyc_2016_19

Kolejnymi etapami wycieczki były wizyta w budynku Poczty Polskiej i spacer wzdłuż Odry. Odwiedziny w nowo wyremontowanym Dworcu PKP zakończyły ten pełen wrażeń dzień.

M.Sz.


  • 0
wrzos_2016_09

Wycieczka do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie

Kategoria :Wycieczki

Maluchy z Punktu Przedszkolnego oraz starszaki z Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi Paniami: Panią Martą Szypulską i Panią Martą Krześniak wybrały się dziś  do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie.

wrzos_2016_02

Podczas aktywnego wypoczynku dzieci zdobyły wiedzę na temat czasów prehistorycznych, w których żyły dinozaury. Spacer po ścieżce edukacyjnej dostarczył naszym przedszkolakom mnóstwo cennych, pozytywnych wrażeń. Ogromną atrakcją okazało się także Safari, w którym dzieci z bliska obejrzały zwierzęta takie jak dziki, lamy, alpaki a nawet kangury. Niektóre zwierzęta, takie jak króliki, były tak przyjazne, że dawały się pogłaskać.

wrzos_2016_07

Po spacerze maluchy ochoczo korzystały z wielu atrakcji na terenie Parku. Skakały na dmuchanym placu zabaw, bawiły się w archeologów odkrywając zasypany w piasku szkielet dinozaura, a chętne osoby zrobiły zakupy w sklepiku z pamiątkami.

Maluchy zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do domów w doskonałych humorach, bogatsze o nowe doświadczenia.

Marta Szypulska


  • 0
wyc_2016fpe

„W gościnnych progach Nadleśnictwa Gryfice”

Kategoria :Wycieczki

18 kwietnia 2016 r. był dniem pełnym wrażeń dla naszych Maluchów. Obydwie grupy przedszkolne pod opieką swoich pań: Pani Marty Szypulskiej i Pani Marty Krześniak oraz Pani Moniki Wiktorowicz wybrały się wspólnie na wycieczkę do Nadleśnictwa Gryfice.

wycprzedszk_2016_37

            Na miejscu dzieci powitała Pani Renata Pietrzyk, która oprowadziła grupę po najbliższym terenie. Wyjaśniła naszym milusińskim jak ważny jest dla nas las oraz przybliżyła tajniki pracy leśnika. Dzieci miały okazję obejrzeć narzędzia wykorzystywane dawniej podczas  pracy w lesie. Wielką atrakcją okazała się ścieżka edukacyjna, na której przedszkolaki stąpały po różnorodnym podłożu, wąchały lawendę, przechodziły po równoważni oraz próbowały grać na drewnianych cymbałkach. Po nauce, połączonej z zabawą, wszyscy raźnym krokiem udali się na ognisko.

wycprzedszk_2016_28

            Dzięki hojności Nadleśnictwa Gryfice maluchy zajadały się pysznymi kiełbaskami popijając owocowe soczki. Pani leśnik obdarowała dzieci czekoladowymi wafelkami oraz upominkami w formie zeszycików. Wszyscy, pełni wrażeń, zakończyli wizytę w Nadleśnictwie pamiątkowymi zdjęciami. W drodze powrotnej maluchy odwiedziły także gryficką lodziarnię, w której zjadły pyszne rurki z bitą śmietaną. Cała grupa z uśmiechami od ucha do ucha wróciła do szkoły pełna pozytywnych emocji.

wycprzedszk_2016_07

Zobacz fotoreportaż z wycieczki (tekst i zdjęcia: Pani Marta Szypulska, Pani Marta Krześniak).