Kategoria Archiwów: Imprezy

  • 0
6fest_180616_49

VI Festyn Rodzinny

Kategoria :Imprezy

W sobotę 16 czerwca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Mechowie VI. Festyn Rodzinny: wspólne święto dzieci i rodziców. Uczniowie młodszych i starszych klas, pod opieką wychowawców, już od początku czerwca ćwiczyli, by wypaść jak najlepiej. Dla licznie przybyłych gości przygotowano ucztę dla ciała i dla ducha. Maluszki z Punktu Przedszkolnego i oddziału przedszkolnego wystawili „Rzepkę” J. Tuwima. Uczniowie klasy II i III wystawili krótkie przedstawienie: „Z życia typowej rodzinki”. Starsi uczniowie zaprezentowali „spychologię”, czyli wystawili „Mrówkę” J. Brzechwy. Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności wokalno – taneczne: zaśpiewali dla rodziców trzy piosenki oraz bardzo profesjonalnie odtańczyli cha – chę. Po występie uczniów przyszedł czas na popisy kadry nauczycielskiej. Tu także było co oglądać: Kayah i Kelly Family tak się spodobały, że proszono o bis.

6fest_010830_03

Po części artystycznej nastąpiła część rozrywkowo – gastronomiczna. Prowadzący, Julia i Dawid, zaprosili zebraną widownię na kiełbaski, żurek i grochówkę. Przygotowane były również stoiska z zabawkami, tatuażami z henny, warkoczykami, watą cukrową, a także dmuchany zamek i trampolina. Nie obyło się bez pokazu zumby, którą poprowadził Pan Karol. Pod koniec imprezy odbyły się konkursy i quizy, które zintegrowały zebraną społeczność szkolną: dzieci, rodziców i nauczycieli. Na zakończenie Pani dyrektor Mariola Misztalska przywiozła dla wszystkich milusińskich, małych i dużych, lody, odpowiedni poczęstunek w tak gorący dzień.

6fest_180616_47

 

Wszystkim Rodzicom: Mamusiom i Tatusiom serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu VI. Festynu Rodzinnego. Dziękujemy za wpłaty na Radę Rodziców, gdyż to między innymi dzięki nim można było uroczystość zorganizować. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność i zapraszamy częściej. Drzwi naszej szkoły stoją zawsze dla Państwa otworem.

M.Sz.


  • 0
dz_190418_24

Ziemia naszym wspólnym dobrem!

Kategoria :Imprezy

19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi, przypadający w kalendarzu na 22 kwietnia. Na początku obchodów uczniowie klasy VI przedstawili kilka faktów oraz ciekawostek związanych z historią obchodów Dnia Ziemi. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunem Panią Ewą Polniak, przygotowali tematyczną gazetkę. W kolejnej części Pani Monika Szymańska – Kamińska przedstawiła zebranym przebieg dalszej części obchodów oraz zadania każdej z klas.

dz_190418_34

Ogłoszono również konkurs dla najbardziej zaangażowanych młodych uczniów – ekologów, nad którym patronat objął SU. Na zakończenie wystąpili uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca w Biegach Przełajowych w Płotach. Na forum całej społeczności szkolnej otrzymali gratulacje i brawa.

dz_190418_16

 

Po apelu uczniowie udali się na dwór i wykonywali prace porządkowe na terenie przyległym do szkoły. Całość zakończyło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

M. Sz.


  • 0
wiosna_210318_52

„Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów…”

Kategoria :Imprezy

Po wielu dniach oczekiwania uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie powitali upragnioną wiosnę i przegonili zimę, która rozgościła się na świecie trochę nazbyt długo.

wiosna_210318_33

Uroczyste powitanie wiosny rozpoczął występ grupy teatralnej przygotowanej przez Panią Grażynę Kellner. Dzieci w przekonujący sposób zaprezentowały skutki nieodpowiedzialnego zachowania człowieka. Grupa chłopców – ochotników ofiarowała pomoc w uprzątnięciu lasu, który został zanieczyszczony przez ich poprzedników, nieodpowiedzialnych ludzi zostawiających śmieci w lesie. Z czystego lasu ucieszyły się również zwierzęta, które zamierzały się z niego wyprowadzić. Aktorzy przekonywali o konieczności dbania o przyrodę. Dominowały kolorowe stroje, będące elementem kostiumów aktorskich oraz tematyka proekologiczna.

wiosna_210318_39

 

Uczennice klasy VI: Julia, Klaudia, Natalia i Nikola przygotowały Marzanny – symbole odchodzącej zimy. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie, z Marzannami na czele, przemaszerowali uliczkami Mechowa i głośnym grzechotaniem starali się przepędzić zimę. W kolejnej części uroczystości zorganizowano ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Aura sprzyjała, słońce świeciło, więc od razu uśmiechy zagościły na twarzach.

M.Sz.


  • 0
zk_090218_62

Zabawa Karnawałowo – Walentynkowa

Kategoria :Imprezy

9 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się zabawa karnawałowo – walentynkowa, której organizatorem był Samorząd Uczniowski z Panią Ewą Polniak, jako opiekunem SU, na czele. Na początku zabawy przedstawicielki SU powitały rodziców, nauczycieli, gości i wszystkich pozostałych uczestników zabawy. Po króciutkim wstępie ogłoszono dwa konkursy: na najciekawsze przebranie oraz – mający się rozstrzygnąć pod koniec zabawy – konkurs na Króla i Królową balu. Następnie rozpoczęły się tańce w rytmie muzyki, o którą zadbał DJ Pepe.

zk_090218_21

W tanecznym kółeczku osób przebranych można było zaobserwować księżniczki, Zorro, rycerza, króla, motylki, babcie, Avatara, a także wiele innych. O liczbie osób przebranych świadczyć może fakt, iż należało utworzyć dwa kółeczka – młodszych i starszych uczniów, gdyż do jednego wszyscy by się nie pomieścili. Trzyosobowe jury bacznie obserwowało tańczących i przyznało trzy pierwsze miejsca. Następnie zwycięzcom wręczono nagrody, a wszystkim przebranym – drobne upominki – w nagrodę za ich trud.

zk_090218_18

Parkiet nie pustoszał nawet na chwilę, chyba że przy mikrofonie pojawiła się prowadząca konkursy Pani Monika Szymańska – Kamińska. Najmłodsi bawili się w „walentynkowe zgadywanki”, starsi gimnastykowali się podczas zabawy sprawnościowej. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na Króla i Królową zabawy. Jak co roku pary królewskie były dwie: w kl. 0 – III: Milenka i Michał, w kl. IV – VI: Ania i Jakub.

zk_090218_04

 Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań nagrody zapewnił Samorząd Uczniowski. Organizatorzy zadbali też o słodki poczęstunek oraz wodę i soki. Mamy uczniów pomogły w organizacji zabawy i upiekły przepyszne ciasta. Za wsparcie i pomoc Drogim Mamom serdecznie dziękujemy.

zk_090218_67

 

Zabawę zakończyła piosenka „To już jest koniec”. Uczniowie niezbyt byli zadowoleni z faktu, że już muszą opuszczać mury szkoły. Słychać było zdziwione: „Już koniec?”. Przy świetnej muzyce i dobrym towarzystwie czas leci zdumiewająco szybko.

M.Sz.


  • 0
przd_2017_73

„Uratowaliśmy święta!”

Kategoria :Imprezy

Św. Mikołaj się obraził. Dzieci są niegrzeczne, nie pomagają mamie, lenią się, myślą tylko o sobie… Świąt nie będzie! Na szczęście to tylko początek przedstawienia o tematyce świątecznej, które zakończyło się happy endem. Dzieci, pod wpływem pozytywnego przykładu bohaterów książek, zmieniły swoje postępowanie, obiecały poprawę i uratowały święta. Mikołaj wrócił.

przd_2017_68

 

Wszystko to dzięki grupie teatralnej działającej w Szkole Podstawowej w Mechowie pod kierunkiem Pani Grażyny Kellner. Młodzi aktorzy przygotowali inscenizację, której celem było zmusić do refleksji, pouczyć, dać do myślenia. Dnia 13 XII 2017 r. zaprezentowali efekty swojej pracy, prób i przygotowań podczas występu z okazji III. Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Widownia, którą tworzyli uczniowie, rodzice i mieszkańcy okolicznych wsi, nagrodziła występujących i panią reżyser głośnymi brawami.

przd_2017_62

 

Po przedstawieniu zgromadzeni mieli możliwość kupna ozdób bożonarodzeniowych oraz czegoś słodkiego do kawy lub herbaty. W przygotowania, jak co roku, włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły oraz niezawodni rodzice. Mamy i tatusiowie naszych pociech przynosili ozdoby, choineczki, stroiki, upiekli ciasta. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu pomogą w organizacji czerwcowego Festynu Rodzinnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które wspierają podejmowane przez szkołę inicjatywy.

M.Sz.


  • 0
mik_2017_27

„Mikołajki uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie”

Kategoria :Imprezy

6 grudnia 2017 r. do Szkoły Podstawowej w Mechowie zawitał św. Mikołaj. Jak co roku wzbudził ogromną sensację. Uczniowie z niecierpliwością czekali w kolejce po odbiór paczki. Niektórzy nieśmiało, inni pewnie stawali przed Mikołajem i potwierdzali, że byli grzeczni.

mik_2017_38

 

Potwierdziły to wychowawczynie klas oraz pomocnica św. Mikołaja: Pani pedagog Ewa Polniak. Każdemu z uczniów i wychowanków dobry święty przyniósł prezent, co jest dowodem na to, że mówili prawdę. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie paczek, którymi św. Mikołaj obdarowywał dzieci z okazji swego święta.

mik_2017_22

 

Uczniowie starszych klas: szóstej i siódmej poszukiwali św. Mikołaja w Szczecinie, a przy okazji obejrzeli film o tematyce świątecznej. Wyjazd do kona i całodzienny pobyt w Szczecinie przysporzył wielu wrażeń. Uczestnicy wycieczki wrócili do domów bardzo zadowoleni.

M.Sz.


  • 0
and_2017_12

Andrzejkowo i tanecznie

Kategoria :Imprezy

24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się zabawa andrzejkowa, połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca. W imprezie wzięli udział uczniowie klas „0” – VII. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – wraz z opiekunem SU, Panią Ewą Polniak – zadbali o jej prawidłowy przebieg.

and_2017_29

 

Na początku zabawy miało miejsce krótkie przemówienie przedstawicieli SU, którego tematem była historia andrzejek i tradycje z nimi związane. W kolejnej części zaprezentowali swoje umiejętności wokalne uczniowie kl. VII. Po nich pokaz zumby dała Pani Maja. Uczniów do tańca nie trzeba było namawiać. Wszyscy chętnie powtarzali układ i starali się nie wypaść z tempa. Po części oficjalnej nastąpiła część zabawowa. Uczniom do tańca zagrywał DJ Stryjenko.

and_2017_33

 

Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy i wróżby andrzejkowe. Uczniowie ścigali się na krzesełkach, grali w piłkę z zawiązanymi oczami, na wyścigi: łapali piłeczki oraz zdejmowali i ubierali buty. Zabawa była wyśmienita, a każdy z uczestników konkursów otrzymał nagrodę. Wybrano także mistrza i mistrzynię parkietu. Andrzejkowe wróżby pokazały, kto ma jaki charakter i o jaką sferę rozwoju winien zadbać. Wskazały także, kto jako pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni.

and_2017_10

 

W przerwie między piosenkami można było skorzystać z poczęstunku, napić się soku lub wody oraz poczęstować ciastem, upieczonym przez niezawodne mamy.

M.Sz.


  • 0
openday_2017_24

Dzień Otwarty w Punkcie Przedszkolnym

Kategoria :Imprezy

16 października w Punkcie Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się Dzień Otwarty. Dzieci, wraz ze swoimi opiekunami, mogły przyjść i spędzić ten dzień razem z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami już uczęszczającymi do przedszkola.

openday_2017_17

Wychowawca grupy przedszkolnej, Pani Karolina Budzyńska, przygotowała na ten dzień wiele atrakcji, a także słodki poczęstunek. Dzieci uczęszczające już do naszego Punktu Przedszkolnego również były bardzo zaangażowane i chętnie służyły pomocą nowym kolegom. Dzieci z przyjemnością skorzystały z jednej z najzabawniejszych atrakcji jaką było malowanie twarzy. Dzięki temu w grupie znalazło się kilka kotków, motylek oraz pirat.

openday_2017_12

W kolejnej części tego fascynującego dnia wychowawca wspólnie z opiekunami dzieci rozpoczęli szaloną zabawę kolorowymi balonami oraz chustą. Na koniec dzieci zaprezentowały swoje dotychczasowe umiejętności. Były tańce, śmiech i świetna zabawa.

Karolina Budzyńska


  • 0
du_2017_07

Uśmiechnięty Światowy Dzień Uśmiechu

Kategoria :Imprezy

Dnia 7 października 2017 r. obchodzony jest „Światowy Dzień Uśmiechu”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Ewą Polniak zaakcentowali ten dzień w piątek – 6 października. Każdy, kto rano wszedł do szkoły został obdarowany małym drobiazgiem w postaci uśmiechniętej naklejki „buźki”. Akcent ten wywołał zadowolenie nie tylko wśród uczniów, ale także osób dorosłych: nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

 

Tekst: Ewa Polniak

Zdjęcia: Ewa Polniak, Monika Szymańska – Kamińska


  • 0
dch_2017_30

Dzień Chłopaka

Kategoria :Imprezy

Dnia 29 września męska część społeczności szkolnej obchodziła swoje święto – Dzień Chłopaka. Uczennice poszczególnych klas przygotowały z tej okazji upominki oraz zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy. Były gry, konkursy i konkurencje sprawnościowe, takie jak plecenie warkocza, malowanie paznokci oraz robienie makijażu.

dch_2017_08

Członkinie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, zaprosiły wszystkie swoje koleżanki i nagrały życzenia dla chłopców, które zostały umieszczone na stronie szkoły na Facebooku.

dch_2017_07

To był bardzo udany dzień.

M.Sz.