Kategoria Archiwów: Imprezy

  • 0
and_2017_12

Andrzejkowo i tanecznie

Kategoria :Imprezy

24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się zabawa andrzejkowa, połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca. W imprezie wzięli udział uczniowie klas „0” – VII. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – wraz z opiekunem SU, Panią Ewą Polniak – zadbali o jej prawidłowy przebieg.

and_2017_29

 

Na początku zabawy miało miejsce krótkie przemówienie przedstawicieli SU, którego tematem była historia andrzejek i tradycje z nimi związane. W kolejnej części zaprezentowali swoje umiejętności wokalne uczniowie kl. VII. Po nich pokaz zumby dała Pani Maja. Uczniów do tańca nie trzeba było namawiać. Wszyscy chętnie powtarzali układ i starali się nie wypaść z tempa. Po części oficjalnej nastąpiła część zabawowa. Uczniom do tańca zagrywał DJ Stryjenko.

and_2017_33

 

Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy i wróżby andrzejkowe. Uczniowie ścigali się na krzesełkach, grali w piłkę z zawiązanymi oczami, na wyścigi: łapali piłeczki oraz zdejmowali i ubierali buty. Zabawa była wyśmienita, a każdy z uczestników konkursów otrzymał nagrodę. Wybrano także mistrza i mistrzynię parkietu. Andrzejkowe wróżby pokazały, kto ma jaki charakter i o jaką sferę rozwoju winien zadbać. Wskazały także, kto jako pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni.

and_2017_10

 

W przerwie między piosenkami można było skorzystać z poczęstunku, napić się soku lub wody oraz poczęstować ciastem, upieczonym przez niezawodne mamy.

M.Sz.


  • 0
openday_2017_24

Dzień Otwarty w Punkcie Przedszkolnym

Kategoria :Imprezy

16 października w Punkcie Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się Dzień Otwarty. Dzieci, wraz ze swoimi opiekunami, mogły przyjść i spędzić ten dzień razem z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami już uczęszczającymi do przedszkola.

openday_2017_17

Wychowawca grupy przedszkolnej, Pani Karolina Budzyńska, przygotowała na ten dzień wiele atrakcji, a także słodki poczęstunek. Dzieci uczęszczające już do naszego Punktu Przedszkolnego również były bardzo zaangażowane i chętnie służyły pomocą nowym kolegom. Dzieci z przyjemnością skorzystały z jednej z najzabawniejszych atrakcji jaką było malowanie twarzy. Dzięki temu w grupie znalazło się kilka kotków, motylek oraz pirat.

openday_2017_12

W kolejnej części tego fascynującego dnia wychowawca wspólnie z opiekunami dzieci rozpoczęli szaloną zabawę kolorowymi balonami oraz chustą. Na koniec dzieci zaprezentowały swoje dotychczasowe umiejętności. Były tańce, śmiech i świetna zabawa.

Karolina Budzyńska


  • 0
du_2017_07

Uśmiechnięty Światowy Dzień Uśmiechu

Kategoria :Imprezy

Dnia 7 października 2017 r. obchodzony jest „Światowy Dzień Uśmiechu”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Ewą Polniak zaakcentowali ten dzień w piątek – 6 października. Każdy, kto rano wszedł do szkoły został obdarowany małym drobiazgiem w postaci uśmiechniętej naklejki „buźki”. Akcent ten wywołał zadowolenie nie tylko wśród uczniów, ale także osób dorosłych: nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

 

Tekst: Ewa Polniak

Zdjęcia: Ewa Polniak, Monika Szymańska – Kamińska


  • 0
dch_2017_30

Dzień Chłopaka

Kategoria :Imprezy

Dnia 29 września męska część społeczności szkolnej obchodziła swoje święto – Dzień Chłopaka. Uczennice poszczególnych klas przygotowały z tej okazji upominki oraz zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy. Były gry, konkursy i konkurencje sprawnościowe, takie jak plecenie warkocza, malowanie paznokci oraz robienie makijażu.

dch_2017_08

Członkinie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, zaprosiły wszystkie swoje koleżanki i nagrały życzenia dla chłopców, które zostały umieszczone na stronie szkoły na Facebooku.

dch_2017_07

To był bardzo udany dzień.

M.Sz.


  • 0
sprz_2017_17

Sprzątamy – bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Kategoria :Imprezy

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięli udział w 24. edycji ogólnoświatowej akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Hasłem tegorocznej akcji było: „Nie ma śmieci – są surowce”, o czym powiadomiły społeczność szkolną w krótkim przemówieniu uczennice, Julka i Klaudia, przygotowane przez Panią Barbarę Lenarczyk. Przytoczyły one najważniejsze informacje z historii akcji oraz udzieliły swoim kolegom i koleżankom kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, która zachęciła uczniów do dbania o czystość swojego otoczenia.

Sprzątanie Świata 2017

 

Następnie uczniowie przemaszerowali do wyznaczonych miejsc i rozpoczęli sprzątnie. Najstarsi, siódmoklasiści, mieli za zadanie posprzątać teren przystanku PKS i tzw. „kasztany”. Uczniowie byli zawiedzeni i komentowali swoje działania słowami : „Proszę Pani, tu nie ma śmieci!”. Potwierdza to zasadność przyznania Mechowu 1. miejsca w konkursie Powiatu Gryfickiego pod nazwą „Eko Sołectwo”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Ostatnią częścią uroczystości było ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczniowie z chęcią spędzali czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała.

M.Sz.


  • 0
fr_020617_08

V Festyn Rodzinny

Kategoria :Imprezy

Piękną tradycją stało się w Szkole Podstawowej w Mechowie organizowanie Festynu Rodzinnego: wspólnych obchodów Dnia Dziecka, Dnia Matki oraz Dnia Ojca. 2 czerwca 2017 r. odbyła się piąta edycja Festynu Rodzinnego. Uroczystość integrująca społeczność szkolną, upłynęła pod znakiem wspólnej zabawy na świeżym powietrzu oraz zdrowej rywalizacji, której dostarczyły konkursy, quizy i mini turniej piłki nożnej.

fr_020617_09

 

Obchody świąt Mam, Tatów i Dzieci rozpoczął występ artystyczny uczniów klas IV – VI, przygotowanych przez wychowawczynie – Panie Ewę Polniak i Monikę Szymańską – Kamińską. Uczniowie deklamowali wiersze oraz śpiewali piosenki, przeznaczone dla rodziców. Każda klasa przygotowała jedną piosenkę samodzielnie oraz dwie zaśpiewane wspólnie. Nie obyło się oczywiście bez obowiązkowego „Sto lat”.

Po części artystycznej przyszła kolej na przemówienie Dyrektor – Pani Marioli Misztalskiej, która podziękowała występującym i, wraz z Panią Ewą Przybysz, nauczycielką wychowania fizycznego, wręczyła nagrody uczniom, którzy zostali laureatami biegu o tytuł Maratończyka Szkoły.

fr_020617_18

Następną częścią uroczystości była wspólna zabawa w rytmie muzyki, połączona z zestawem ćwiczeń fitness, czyli zumba. Instruktorzy zumby: Pani Maja i Pan Karol, dali niezły wycisk uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy odważyli się spróbować swoich sił w tańcu.

Ważnym i pouczającym elementem imprezy był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który dali uczniowie klasy V i VI. Zaprezentowali oni sposób przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, opatrywania rany i postępowania w przypadku porażenia prądem. Zebrana widownia z uwagą obserwowała działania prowadzących, a chętni uczniowie i rodzice mogli nauczyć się wykonywania uciśnięć na fantomie.

fr_020617_26

 

Zebrani na festynie członkowie społeczności szkolnej mogli zmierzyć się w rywalizacji sportowej oraz w konkursie wiedzy o rodzinie. Na boisku szkolnym rozegrano mini turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział uczniowie i tatusiowie. Obie drużyny grały z poświęceniem, piłkarze dali z siebie wszystko, a zebrana publiczność głośno kibicowała, ze zniecierpliwieniem czekając na kolejną bramkę. Choć uczniowie czekali przede wszystkim na to, by wejść na boisko.

W konkursie wiedzy wzięło udział pięć mam i pięć uczennic. Zadaniem każdej z drużyn było udzielenie jak największej liczby poprawnych, czyli takich samych, odpowiedzi na pytania dotyczące preferencji uczestników. Rodzinną konkurencją był również konkurs na jak najdłuższy warkocz, zapleciony wspólnie przez mamę, tatę i dziecko. Opracowanie metody zaplatania nie zajęło uczestnikom wiele czasu, ale liczyło się tempo.

fr_020617_56

 

Na zakończenie miała miejsce rywalizacja sportowa: nauczyciele kontra uczniowie, czyli przeciąganie liny. Chętnych uczniów było bardzo wielu, więc rund również było sporo. Każdy chciał być w drużynie, która pokonała nauczycielki. Zarówno jednej, jak i drugiej drużynie pomocy udzielały osoby z widowni, co sprawiło, że emocje bardzo urosły.

Na wszystkich zebranych czekała grochówka i kiełbaski z grilla, którymi można było poczęstować się w punkcie gastronomicznym. Na najmłodszych i gości czekał również słodki poczęstunek. Maluchy miały możliwość poskakania na trampolinie, o którą zadbali współpracujący ze szkołą rodzice. O oprawę muzyczną zatroszczył się DJ Stryjenko, który do zabawy nie musiał nikogo namawiać. Zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz nauczyciele, wspólnie podrygiwali w rytmie piosenek i śpiewali te, których słowa były im znane.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Festyn Rodzinny będzie równie udany.

M.Sz.


  • 0
wiosna_2017_18

Żegnamy Zimę, witamy Wiosnę!

Kategoria :Imprezy

21 marca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie przegoniła Zimę i powitała Wiosnę. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęły się od przedstawienia o tematyce ekologiczno – wiosennej w wykonaniu uczestników Koła Teatralnego, prowadzonego przez Panią Grażynę Kellner. Aktorami w większości byli uczniowie klasy III i IV.

wiosna_2017_202424

 

W kolejnej części obchodów przedszkolaki, „zerówkowicze” i wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przemaszerowali chodnikami Mechowa odganiając Zimę i przywołując Wiosnę. Posłużyły temu celowi własnoręcznie wykonane przez uczniów grzechotki. Na zakończenie uczniowie piekli kiełbaski i chlebek przy ognisku.

wiosna_2017_04

Pogoda dopisała, słońce wyglądało zza chmur, było ciepło i przyjemnie. Uczniowie, spragnieni zabaw na świeżym powietrzu, mogli nareszcie oddać się ulubionym grom podwórkowym oraz grze w piłkę nożną. W wesołych, wiosennych nastrojach zakończyli swój pobyt w szkole.

M.Sz.


  • 0
karn_2017_50

Atrakcyjny ostatni piątek przed feriami w Szkole Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Imprezy

Dzień 10 lutego 2017 r. można nazwać karnawałowo – walentynkowym piątkiem. Od rana członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, bawili się w listonoszy – roznosicieli poczty walentynkowej. Najpierw całą stertę listów należało posegregować, a później dostarczyć adresatom. A adresaci byli różni: byli nimi uczniowie każdej z klas I – VI, oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego, a nawet nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie nie zapomnieli tego dnia o swoich ulubionych paniach i panach. Dowodem tej pamięci były kartki i karteczki walentynkowe, w sporej ilości, które szkolni listonosze musieli dostarczyć „dorosłej części” społeczności szkolnej.

karn_2017_98

 

W godzinach popołudniowych odbyła się zabawa karnawałowo – walentynkowa, której organizatorem był oczywiście Samorząd Uczniowski i Pani Ewa Polniak. Na początku balu uczniów, rodziców, gości i wszystkich pozostałych uczestników zabawy powitali przedstawiciele SU: Sławek i Wiktoria. Następnie popis swoich umiejętności wokalnych dał Dawid Podsiadło, czyli Kuba. Zaśpiewał piosenkę „W dobrą stronę”. W roli chórku wystąpili: Ala, Ola, Mateusz i Sławek, a przygotowywała ich Pani Grażyna Kellner.

karn_2017_28

Po występie rozpoczęły się tańce w rytmie muzyki, o którą zadbał DJ – Pan Krzysztof Nowak. Pierwszym tańcem było oczywiście kółeczko w wykonaniu wszystkich osób przebranych. W tańcu zaprezentowali i zaprezentowały się więc: księżniczki, kotki, motylki, Hrabiowie Drakulowie, diabełki, bardziej współcześni: Superman i członek zespołu rokowego, a także wiele innych. Trzyosobowe jury bacznie obserwowało tańczących i przyznało trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Pani Dyrektor Mariola Misztalska wręczyła nagrody zwycięzcom oraz po czekoladzie każdej osobie przebranej.

karn_2017_39

Uczniowie rzadko kiedy opuszczali parkiet. Muzyka bardzo im odpowiadała. Mogli nawet pośpiewać do mikrofonu, jeżeli któryś z nich znał słowa. Przerywnikiem były konkursy, przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi bawili się w „Ślepe samochody”, nieco starsi zgadywali tytuły książek i przekazywali sobie ołówek kolankami. Najstarsi uczniowie wzięli udział w bitwie kulkowej oraz zabawie o nazwie „Świder”, od której mogło zakręcić się w głowie. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na Króla i Królową zabawy. Oczywiście, pary królewskie były dwie: w kl. 0 – III: Laura i Kacper, w kl. IV – VI: Ania i Kacper. Pary odtańczyły taniec w kółeczku złożonym z pozostałych uczestników zabawy.

karn_2017_01

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań nagrody zapewnił Samorząd Uczniowski. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek oraz wodę i soki do picia dla najbardziej spragnionych tancerzy. Mamy uczniów pomogły w organizacji i upiekły przepyszne ciasta.
Wszystkim czas minął aktywnie i bardzo szybko. Gdy DJ ogłosił, że „to ostatnia piosenka”, uczniowie wydali pomruk niezadowolenia. Przy wyśmienitej zabawie czas mija za szybko.

M.Sz.


  • 0
bd_2017_04

„Niech nam żyją długi czas i zawsze lubią nas” – Dzień Babci i Dziadka

Kategoria :Imprezy

Dnia 20 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie klas I – III oraz wychowankowie Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego, przygotowani przez Panie wychowawczynie, spisali się na medal.

bd_2017_65

 

Młodsi uczniowie i wychowankowie pięknie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki dedykowane Drogim Babciom i Dziadkom. Najstarsi z „młodszych klas” dali popis swoich umiejętności aktorskich i wystawili miniaturę dramatyczną opowiadającą dzieje Bałwanka – Stefanka. Babcie i dziadkowie oklaskiwali każdy najmniejszy nawet występ, wierszyk i piosenkę, nie kryjąc wzruszenia i jednocześnie dumy ze swoich pociech.

bd_2017_57

 

Po występie głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, złożyła życzenia licznie przybyłym Babciom i Dziadkom, podziękowała uczniom i Paniom wychowawczyniom za przygotowanie akademii. W kolejnej części swego przemówienia Pani dyrektor ogłosiła imiona i nazwiska laureatek konkursu na najładniejszy wierszyk z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Najbardziej utalentowanymi poetkami okazały się Oliwia Jakubiak z kl. II i Aneta Lipczyńska z kl. III.

bd_2017_51

Prowadząca akademię zakończyła całość i serdecznie zaprosiła Drogich Gości na kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek, o który zadbały mamy naszych uczniów. Obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w Szkole Podstawowej w Mechowie są jedna z ważniejszych uroczystości w naszej szkole, piękna tradycja, okazja do spotkań i wymiany pokoleń. Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym Gościom i zaangażowanym Mamom.

poster
Dzień Babci i Dziadka 2017
00:00
--
/
--
poster
Dzień Babci i Dziadka 2017
00:00
--
/
--

 

M.Sz.


  • 0
wosp_2017_46

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kategoria :Imprezy

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mechowie zaangażowali się we współpracę i pomoc w organizacji gminnych obchodów XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

wosp_2017_62

 

13.01.17 r. nasi szkolni wolontariusze wraz z przedstawicielem sztabu w Płotach, prowadzili w szkole kwestę. Było to tzw. zdarzenie specjalne wewnętrzne zamknięte. Członkowie społeczności szkolnej podchodzili przed lekcjami, by wrzucić pieniążki do puszki. Wcześniej, w ramach zajęć technicznych, uczniowie klas IV – VI wykonywali serduszka, które można było zakupić na kiermaszu, prowadzonym w Hali Widowiskowo – Sportowej w Płotach, podczas gminnych obchodów WOŚP.

wosp_2017_41

 

15.01.17 r. o godzinie 11.00. najlepsi szkolni piłkarze wzięli udział w Turnieju piłki nożnej. Zajęli w nim zaszczytne III miejsce. „Szkolnym królem strzelców” został uczeń klasy IV Michał Rodziewicz, który umieścił w „świetle bramki” aż piętnaście piłek.

wosp_2017_28

 

Od godziny 11.00. do 17.00 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Panie Ewa Polniak i Anna Smolarz prowadziły kiermasz serduszek z logo WOŚP, wykonanych przez naszych uczniów. Zapraszały także na pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów.

wosp_2017_31

 

Około godziny 17.00 uczniowie naszej szkoły wystąpili przed całą zebraną w hali widownią i zaprezentowali trzy piosenki. Pierwsza piosenka poświęcona była kolejnemu Finałowi WOŚP. Słowa do niej napisała Pani Grażyna Kellner i nauczyła ich swoich uczniów. Kolejne dwie piosenki o tematyce świątecznej zaprezentowali uczestnicy koła zainteresowań prowadzonego Przez Panią Barbarę Lenarczyk.

wosp_2017_39

 

Brawa za zaangażowanie i pracę należą się uczniom oraz oczywiście ich rodzicom. To dzięki ich pomocy możemy pochwalić się zebraniem do puszki dużej kwoty ponad sześciuset złotych.

M.Sz.