Kategoria Archiwów: Imprezy

  • 0
zk_090218_62

Zabawa Karnawałowo – Walentynkowa

Kategoria :Imprezy

9 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się zabawa karnawałowo – walentynkowa, której organizatorem był Samorząd Uczniowski z Panią Ewą Polniak, jako opiekunem SU, na czele. Na początku zabawy przedstawicielki SU powitały rodziców, nauczycieli, gości i wszystkich pozostałych uczestników zabawy. Po króciutkim wstępie ogłoszono dwa konkursy: na najciekawsze przebranie oraz – mający się rozstrzygnąć pod koniec zabawy – konkurs na Króla i Królową balu. Następnie rozpoczęły się tańce w rytmie muzyki, o którą zadbał DJ Pepe.

zk_090218_21

W tanecznym kółeczku osób przebranych można było zaobserwować księżniczki, Zorro, rycerza, króla, motylki, babcie, Avatara, a także wiele innych. O liczbie osób przebranych świadczyć może fakt, iż należało utworzyć dwa kółeczka – młodszych i starszych uczniów, gdyż do jednego wszyscy by się nie pomieścili. Trzyosobowe jury bacznie obserwowało tańczących i przyznało trzy pierwsze miejsca. Następnie zwycięzcom wręczono nagrody, a wszystkim przebranym – drobne upominki – w nagrodę za ich trud.

zk_090218_18

Parkiet nie pustoszał nawet na chwilę, chyba że przy mikrofonie pojawiła się prowadząca konkursy Pani Monika Szymańska – Kamińska. Najmłodsi bawili się w „walentynkowe zgadywanki”, starsi gimnastykowali się podczas zabawy sprawnościowej. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na Króla i Królową zabawy. Jak co roku pary królewskie były dwie: w kl. 0 – III: Milenka i Michał, w kl. IV – VI: Ania i Jakub.

zk_090218_04

 Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań nagrody zapewnił Samorząd Uczniowski. Organizatorzy zadbali też o słodki poczęstunek oraz wodę i soki. Mamy uczniów pomogły w organizacji zabawy i upiekły przepyszne ciasta. Za wsparcie i pomoc Drogim Mamom serdecznie dziękujemy.

zk_090218_67

 

Zabawę zakończyła piosenka „To już jest koniec”. Uczniowie niezbyt byli zadowoleni z faktu, że już muszą opuszczać mury szkoły. Słychać było zdziwione: „Już koniec?”. Przy świetnej muzyce i dobrym towarzystwie czas leci zdumiewająco szybko.

M.Sz.


  • 0
przd_2017_73

„Uratowaliśmy święta!”

Kategoria :Imprezy

Św. Mikołaj się obraził. Dzieci są niegrzeczne, nie pomagają mamie, lenią się, myślą tylko o sobie… Świąt nie będzie! Na szczęście to tylko początek przedstawienia o tematyce świątecznej, które zakończyło się happy endem. Dzieci, pod wpływem pozytywnego przykładu bohaterów książek, zmieniły swoje postępowanie, obiecały poprawę i uratowały święta. Mikołaj wrócił.

przd_2017_68

 

Wszystko to dzięki grupie teatralnej działającej w Szkole Podstawowej w Mechowie pod kierunkiem Pani Grażyny Kellner. Młodzi aktorzy przygotowali inscenizację, której celem było zmusić do refleksji, pouczyć, dać do myślenia. Dnia 13 XII 2017 r. zaprezentowali efekty swojej pracy, prób i przygotowań podczas występu z okazji III. Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Widownia, którą tworzyli uczniowie, rodzice i mieszkańcy okolicznych wsi, nagrodziła występujących i panią reżyser głośnymi brawami.

przd_2017_62

 

Po przedstawieniu zgromadzeni mieli możliwość kupna ozdób bożonarodzeniowych oraz czegoś słodkiego do kawy lub herbaty. W przygotowania, jak co roku, włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły oraz niezawodni rodzice. Mamy i tatusiowie naszych pociech przynosili ozdoby, choineczki, stroiki, upiekli ciasta. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu pomogą w organizacji czerwcowego Festynu Rodzinnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które wspierają podejmowane przez szkołę inicjatywy.

M.Sz.


  • 0
mik_2017_27

„Mikołajki uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie”

Kategoria :Imprezy

6 grudnia 2017 r. do Szkoły Podstawowej w Mechowie zawitał św. Mikołaj. Jak co roku wzbudził ogromną sensację. Uczniowie z niecierpliwością czekali w kolejce po odbiór paczki. Niektórzy nieśmiało, inni pewnie stawali przed Mikołajem i potwierdzali, że byli grzeczni.

mik_2017_38

 

Potwierdziły to wychowawczynie klas oraz pomocnica św. Mikołaja: Pani pedagog Ewa Polniak. Każdemu z uczniów i wychowanków dobry święty przyniósł prezent, co jest dowodem na to, że mówili prawdę. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie paczek, którymi św. Mikołaj obdarowywał dzieci z okazji swego święta.

mik_2017_22

 

Uczniowie starszych klas: szóstej i siódmej poszukiwali św. Mikołaja w Szczecinie, a przy okazji obejrzeli film o tematyce świątecznej. Wyjazd do kona i całodzienny pobyt w Szczecinie przysporzył wielu wrażeń. Uczestnicy wycieczki wrócili do domów bardzo zadowoleni.

M.Sz.


  • 0
and_2017_12

Andrzejkowo i tanecznie

Kategoria :Imprezy

24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się zabawa andrzejkowa, połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca. W imprezie wzięli udział uczniowie klas „0” – VII. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – wraz z opiekunem SU, Panią Ewą Polniak – zadbali o jej prawidłowy przebieg.

and_2017_29

 

Na początku zabawy miało miejsce krótkie przemówienie przedstawicieli SU, którego tematem była historia andrzejek i tradycje z nimi związane. W kolejnej części zaprezentowali swoje umiejętności wokalne uczniowie kl. VII. Po nich pokaz zumby dała Pani Maja. Uczniów do tańca nie trzeba było namawiać. Wszyscy chętnie powtarzali układ i starali się nie wypaść z tempa. Po części oficjalnej nastąpiła część zabawowa. Uczniom do tańca zagrywał DJ Stryjenko.

and_2017_33

 

Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy i wróżby andrzejkowe. Uczniowie ścigali się na krzesełkach, grali w piłkę z zawiązanymi oczami, na wyścigi: łapali piłeczki oraz zdejmowali i ubierali buty. Zabawa była wyśmienita, a każdy z uczestników konkursów otrzymał nagrodę. Wybrano także mistrza i mistrzynię parkietu. Andrzejkowe wróżby pokazały, kto ma jaki charakter i o jaką sferę rozwoju winien zadbać. Wskazały także, kto jako pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni.

and_2017_10

 

W przerwie między piosenkami można było skorzystać z poczęstunku, napić się soku lub wody oraz poczęstować ciastem, upieczonym przez niezawodne mamy.

M.Sz.


  • 0
openday_2017_24

Dzień Otwarty w Punkcie Przedszkolnym

Kategoria :Imprezy

16 października w Punkcie Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się Dzień Otwarty. Dzieci, wraz ze swoimi opiekunami, mogły przyjść i spędzić ten dzień razem z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami już uczęszczającymi do przedszkola.

openday_2017_17

Wychowawca grupy przedszkolnej, Pani Karolina Budzyńska, przygotowała na ten dzień wiele atrakcji, a także słodki poczęstunek. Dzieci uczęszczające już do naszego Punktu Przedszkolnego również były bardzo zaangażowane i chętnie służyły pomocą nowym kolegom. Dzieci z przyjemnością skorzystały z jednej z najzabawniejszych atrakcji jaką było malowanie twarzy. Dzięki temu w grupie znalazło się kilka kotków, motylek oraz pirat.

openday_2017_12

W kolejnej części tego fascynującego dnia wychowawca wspólnie z opiekunami dzieci rozpoczęli szaloną zabawę kolorowymi balonami oraz chustą. Na koniec dzieci zaprezentowały swoje dotychczasowe umiejętności. Były tańce, śmiech i świetna zabawa.

Karolina Budzyńska


  • 0
du_2017_07

Uśmiechnięty Światowy Dzień Uśmiechu

Kategoria :Imprezy

Dnia 7 października 2017 r. obchodzony jest „Światowy Dzień Uśmiechu”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Ewą Polniak zaakcentowali ten dzień w piątek – 6 października. Każdy, kto rano wszedł do szkoły został obdarowany małym drobiazgiem w postaci uśmiechniętej naklejki „buźki”. Akcent ten wywołał zadowolenie nie tylko wśród uczniów, ale także osób dorosłych: nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

 

Tekst: Ewa Polniak

Zdjęcia: Ewa Polniak, Monika Szymańska – Kamińska


  • 0
dch_2017_30

Dzień Chłopaka

Kategoria :Imprezy

Dnia 29 września męska część społeczności szkolnej obchodziła swoje święto – Dzień Chłopaka. Uczennice poszczególnych klas przygotowały z tej okazji upominki oraz zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy. Były gry, konkursy i konkurencje sprawnościowe, takie jak plecenie warkocza, malowanie paznokci oraz robienie makijażu.

dch_2017_08

Członkinie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, zaprosiły wszystkie swoje koleżanki i nagrały życzenia dla chłopców, które zostały umieszczone na stronie szkoły na Facebooku.

dch_2017_07

To był bardzo udany dzień.

M.Sz.


  • 0
sprz_2017_17

Sprzątamy – bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Kategoria :Imprezy

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięli udział w 24. edycji ogólnoświatowej akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Hasłem tegorocznej akcji było: „Nie ma śmieci – są surowce”, o czym powiadomiły społeczność szkolną w krótkim przemówieniu uczennice, Julka i Klaudia, przygotowane przez Panią Barbarę Lenarczyk. Przytoczyły one najważniejsze informacje z historii akcji oraz udzieliły swoim kolegom i koleżankom kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, która zachęciła uczniów do dbania o czystość swojego otoczenia.

Sprzątanie Świata 2017

 

Następnie uczniowie przemaszerowali do wyznaczonych miejsc i rozpoczęli sprzątnie. Najstarsi, siódmoklasiści, mieli za zadanie posprzątać teren przystanku PKS i tzw. „kasztany”. Uczniowie byli zawiedzeni i komentowali swoje działania słowami : „Proszę Pani, tu nie ma śmieci!”. Potwierdza to zasadność przyznania Mechowu 1. miejsca w konkursie Powiatu Gryfickiego pod nazwą „Eko Sołectwo”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Ostatnią częścią uroczystości było ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczniowie z chęcią spędzali czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała.

M.Sz.


  • 0
fr_020617_08

V Festyn Rodzinny

Kategoria :Imprezy

Piękną tradycją stało się w Szkole Podstawowej w Mechowie organizowanie Festynu Rodzinnego: wspólnych obchodów Dnia Dziecka, Dnia Matki oraz Dnia Ojca. 2 czerwca 2017 r. odbyła się piąta edycja Festynu Rodzinnego. Uroczystość integrująca społeczność szkolną, upłynęła pod znakiem wspólnej zabawy na świeżym powietrzu oraz zdrowej rywalizacji, której dostarczyły konkursy, quizy i mini turniej piłki nożnej.

fr_020617_09

 

Obchody świąt Mam, Tatów i Dzieci rozpoczął występ artystyczny uczniów klas IV – VI, przygotowanych przez wychowawczynie – Panie Ewę Polniak i Monikę Szymańską – Kamińską. Uczniowie deklamowali wiersze oraz śpiewali piosenki, przeznaczone dla rodziców. Każda klasa przygotowała jedną piosenkę samodzielnie oraz dwie zaśpiewane wspólnie. Nie obyło się oczywiście bez obowiązkowego „Sto lat”.

Po części artystycznej przyszła kolej na przemówienie Dyrektor – Pani Marioli Misztalskiej, która podziękowała występującym i, wraz z Panią Ewą Przybysz, nauczycielką wychowania fizycznego, wręczyła nagrody uczniom, którzy zostali laureatami biegu o tytuł Maratończyka Szkoły.

fr_020617_18

Następną częścią uroczystości była wspólna zabawa w rytmie muzyki, połączona z zestawem ćwiczeń fitness, czyli zumba. Instruktorzy zumby: Pani Maja i Pan Karol, dali niezły wycisk uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy odważyli się spróbować swoich sił w tańcu.

Ważnym i pouczającym elementem imprezy był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który dali uczniowie klasy V i VI. Zaprezentowali oni sposób przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, opatrywania rany i postępowania w przypadku porażenia prądem. Zebrana widownia z uwagą obserwowała działania prowadzących, a chętni uczniowie i rodzice mogli nauczyć się wykonywania uciśnięć na fantomie.

fr_020617_26

 

Zebrani na festynie członkowie społeczności szkolnej mogli zmierzyć się w rywalizacji sportowej oraz w konkursie wiedzy o rodzinie. Na boisku szkolnym rozegrano mini turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział uczniowie i tatusiowie. Obie drużyny grały z poświęceniem, piłkarze dali z siebie wszystko, a zebrana publiczność głośno kibicowała, ze zniecierpliwieniem czekając na kolejną bramkę. Choć uczniowie czekali przede wszystkim na to, by wejść na boisko.

W konkursie wiedzy wzięło udział pięć mam i pięć uczennic. Zadaniem każdej z drużyn było udzielenie jak największej liczby poprawnych, czyli takich samych, odpowiedzi na pytania dotyczące preferencji uczestników. Rodzinną konkurencją był również konkurs na jak najdłuższy warkocz, zapleciony wspólnie przez mamę, tatę i dziecko. Opracowanie metody zaplatania nie zajęło uczestnikom wiele czasu, ale liczyło się tempo.

fr_020617_56

 

Na zakończenie miała miejsce rywalizacja sportowa: nauczyciele kontra uczniowie, czyli przeciąganie liny. Chętnych uczniów było bardzo wielu, więc rund również było sporo. Każdy chciał być w drużynie, która pokonała nauczycielki. Zarówno jednej, jak i drugiej drużynie pomocy udzielały osoby z widowni, co sprawiło, że emocje bardzo urosły.

Na wszystkich zebranych czekała grochówka i kiełbaski z grilla, którymi można było poczęstować się w punkcie gastronomicznym. Na najmłodszych i gości czekał również słodki poczęstunek. Maluchy miały możliwość poskakania na trampolinie, o którą zadbali współpracujący ze szkołą rodzice. O oprawę muzyczną zatroszczył się DJ Stryjenko, który do zabawy nie musiał nikogo namawiać. Zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz nauczyciele, wspólnie podrygiwali w rytmie piosenek i śpiewali te, których słowa były im znane.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Festyn Rodzinny będzie równie udany.

M.Sz.


  • 0
wiosna_2017_18

Żegnamy Zimę, witamy Wiosnę!

Kategoria :Imprezy

21 marca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie przegoniła Zimę i powitała Wiosnę. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęły się od przedstawienia o tematyce ekologiczno – wiosennej w wykonaniu uczestników Koła Teatralnego, prowadzonego przez Panią Grażynę Kellner. Aktorami w większości byli uczniowie klasy III i IV.

wiosna_2017_202424

 

W kolejnej części obchodów przedszkolaki, „zerówkowicze” i wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przemaszerowali chodnikami Mechowa odganiając Zimę i przywołując Wiosnę. Posłużyły temu celowi własnoręcznie wykonane przez uczniów grzechotki. Na zakończenie uczniowie piekli kiełbaski i chlebek przy ognisku.

wiosna_2017_04

Pogoda dopisała, słońce wyglądało zza chmur, było ciepło i przyjemnie. Uczniowie, spragnieni zabaw na świeżym powietrzu, mogli nareszcie oddać się ulubionym grom podwórkowym oraz grze w piłkę nożną. W wesołych, wiosennych nastrojach zakończyli swój pobyt w szkole.

M.Sz.