Kategoria Archiwów: Inne

  • 0
bibl_160518_10

Spotkanie z autorem bajek dla dzieci – Panem Wiesławem Drabikiem

Kategoria :Inne

Dnia 16.05.2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Płotach zostało zorganizowane spotkanie z autorem bajek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem. Klasa pierwsza Szkoły Podstawowej w Mechowie wraz z wychowawcą panią Iloną Kaczmarek, również wzięła w nim udział. Pan Wiesław Drabik jest autorem ponad dwustu pełnych humoru, wierszowanych bajeczek dla dzieci, ukazujących się od 1995 roku.

bibl_160518_04

Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera, dzieci słuchały z zaciekawieniem opowiadań i chętnie brały udział w zagadkach zadawanych przez autora. Na koniec spotkania, każdy z uczniów otrzymał autograf. Następnie uczniowie pod opieką wychowawcy wybrali się do pobliskiej lodziarni na lody i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

I.K.


  • 0
rekol_200318_01

Rekolekcje Wielkopostne

Kategoria :Inne

W dniach 12 – 14 marca odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Ksiądz rekolekcjonista przekazywał Słowo Boże osobno uczniom klas I – III, wychowankom punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego, osobno zaś uczniom klas IV – VII. Nauki, wsparte pomocą w postaci filmów tematycznie związanych z omawianymi zagadnieniami, zakończyły się w środę uroczystą mszą świętą, podczas której przedstawiciele uczniów: Monika i Dawid, podziękowali Księdzu Rekolekcjoniście za poświecony czas i naukę oraz złożyli na jego ręce wiązankę kwiatów.

M.Sz.


  • 0
skirtday_2017_12

Dzień Spódnicy

Kategoria :Inne

Samorząd Uczniowski ogłosił dzień 30. października „Dniem Spódnicy”. Każdy z uczniów (bez względu na płeć) który tego dnia przyszedł do szkoły w spódnicy nie był pytany oraz był zwolniony z kartkówki. Płeć piękna w 100% nie zawiodła, a wśród panów znalazła się spora grupa śmiałków, która chętnie przyodziała tę część damskiej garderoby.

skirtday_2017_07

Nauczyciele, widząc ubranych w spódnice uczniów chciał, nie chciał musieli powstrzymać się od odpytywań. Zabawa była przednia, a dowodem tego są poniższe zdjęcia.

Ewa Polniak – opiekun SU


  • 0
police_2017_09

Bezpieczna droga do i ze szkoły

Kategoria :Inne

W środę 11 października naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji. Policjanci poprowadzili dwa spotkania, których tematyka dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z młodszymi uczniami rozmawiali na temat bezpieczeństwa na ulicy, w drodze do i ze szkoły oraz o znaczeniu odblasków.

police_2017_08

 

W rozmowie z uczniami starszych klas również poruszono ten temat, ale wzbogacono treść pogadanki o zagrożenia związane z korzystaniem z sieci internetowej i cyberprzemoc.

 

M.Sz.


  • 0
pasczyt_2017_06

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Kategoria :Inne

10 kwietnia 2017 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników Biblioteki Szkolnej. Uroczystość zaplanowana była na II półrocze, gdy większość uczniów zna już cały alfabet.

Pierwszoklasiści w trakcie spotkania z Panią bibliotekarką nabyli umiejętności korzystania z biblioteki szkolnej, zapoznali się z biblioteką i zbiorami, ich rozmieszczeniem i podziałem, z zasadami korzystania z księgozbioru i koniecznością poszanowania książek.

Bibliotekarka przygotowała pierwszoklasistów do samodzielnego wyboru książek, wyliczyła zasady zachowania się w bibliotece oraz starała się wyrabiać w uczniach kl. I prawidłowe nawyki czytelnicze.

Uczniowie otrzymali na pamiątkę medale „Pierwszoklasisty – czytelnika” oraz zakładki do książek.

M.Sz.


  • 0
rekolekcje_2017_18

Rekolekcje 2017

Kategoria :Inne

W dniach od 3 do 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. Na zakończenie przedstawiciele uczniów podziękowali Księdzu Rekolekcjoniście za głoszone nauki i wręczyli bukiet kwiatów.


  • 0
jm_2017_59

„Kolędujemy w Mechowie i Truskolesie”

Kategoria :Inne

Dnia 6 stycznia 2017 r. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Mechowie uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie wystawili Jasełka. W następny dzień, 7 stycznia, uczniowie wystąpili w Truskolesie.

jm_2017_56

 

Aktorów przygotowywała Pani katechetka Justyna Wiktorowicz oraz oczywiście – rodzice, dzięki którym uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności mieszkańcom Mechowa i Truskolasu. To już ich drugi występ – pierwszy odbył się w świetlicy szkolnej przed publicznością złożoną z członków społeczności szkolnej.

jm_2017_42

Dzięki pomocy rodziców przedstawienie przygotowane w szkole mogło stać się atrakcją lokalną oraz dobrą okazją do wspólnego kolędowania. Serdecznie dziękujemy.

M.Sz.


  • 0
oplatek_2016_30

Spotkania Opłatkowe

Kategoria :Inne

21 grudnia był w Szkole Podstawowej w Mechowie dniem bardzo świątecznym, nawiązującym do tradycji bożonarodzeniowych.

oplatek_2016_56

 Na początku w każdej z klas odbyły się spotkania opłatkowe, połączone ze składaniem sobie życzeń i śpiewaniem kolęd, a następnie wszyscy członkowie społeczności szkolnej udali się do świetlicy by obejrzeć Jasełka Bożonarodzeniowe.

oplatek_2016_48


  • 0
remont_2016_06

„Remont – bo liczą się chęci…”

Kategoria :Inne

W dniach 10 – 11 listopada 2016 r. w naszej szkole przeprowadzono remont. Ściany zostały odmalowane, dziury poklejone i korytarz szkolny zyskał zupełnie nowy, świeży blask. Długi weekend sprzyja temu, by pomieszczenia zdążyły wywietrzeć, zanim wejdą do nich uczniowie.

remont_2016_16

Pani dyrektor Mariola Misztalska stwierdziła, że zrobiono więcej niż planowano na początku. Dzięki sprawnej grupie prężnie działających rodziców, zaangażowanych w sprawy szkoły, zyskała ona nowe oblicze i na pewno zachwyci wracających po weekendzie uczniów.

remont_2016_14

Serdecznie dziękujemy Rodzicom obecnym na malowaniu. Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa pomoc i wsparcie. Dzięki osobom, którym nie jest obojętne to, do jakiej szkoły uczęszczają ich dzieci, szkoła rozwija się, zmienia na lepsze, pięknieje w oczach.

M. Sz.

 


  • 0
d_jesieni_2016_04

Jesienne dary

Kategoria :Inne

Jesiennie zrobiło się wokół Szkoły Podstawowej w Mechowie i na jesienny zmienił się jej wystrój. Na ścianach dominują gazetki o tematyce związanej z tą piękną porą roku. Na lekcjach prace o tematyce jesiennej. Hol szkoły ozdobił jesienny stroik i drzewo, które zmieniło swe barwy na złote, brązowe, żółte i pomarańczowe.

d_jesieni_2016_06

Dary jesieni wykorzystują i z darów jesieni korzystają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Szóstoklasiści wykorzystali jesienny spacer do stworzenia opisu jesieni. Było chłodnawo, ale zabawa w obrzucanie się jesiennymi liśćmi rozgrzała i przywróciła uśmiechy na twarze. Uczniowie kl. II wykonani stroiki, którymi będą mogli ozdobić groby w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych.

d_jesieni_2016_15

Każda pora roku ma swoje uroki i swoje mankamenty. My staramy się szukać w każdej jej pozytywnego oblicza.

M. Sz.