Kategoria Archiwów: Apele

  • 0
pp_2017_43

Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Apele

W piątek, 6.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Na tę wyjątkową okoliczność oprócz pani Dyrektor, wychowawców, uczniów klas starszych oraz rodziców, przybył także król Ołówkos wraz z małżonką z królestwa Szkołolandii. Król zaprosił pierwszoklasistów do swojego królestwa. Jednakże należeć do niego mogą jedynie te dzieci, które uzyskają ucznia miano. Pierwszoklasiści ochoczo i z wielkim zapałem uczestniczyli w zadaniach wyznaczonych przez króla Ołówkosa. Były to: próba recytacji, próba śpiewu, rozwiązanie zagadek oraz zadanie patriotyczne. Pierwszoklasiści zachwycili króla i nie tylko. Wszystkie próby i zadania przebiegły wzorowo, a w próbie śpiewu, ku wielkiemu zaskoczeniu zgromadzonych, oprócz piosenki w języku ojczystym dzieci także zaprezentowały piosenkę w języku angielskim. Po spełnieniu wszystkich warunków dzieci zdały egzamin. Mogły już zostać prawdziwymi uczniami oraz oficjalnie należeć do królestwa Szkołolandii.

pp_2017_14

W kolejnej części pani Dyrektor dokonała ślubowania nowych uczniów i przeprowadziła pasowanie na pierwszoklasistów. Po ceremonii uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele upominków od starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie, do piosenki S. Krajewskiego „W drogę”, odbyła się sesja zdjęciowa. Po niej Pierwszoklasiści przemaszerowali dumnie do swojej klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz okolicznościowy tort, upieczony przez jedną z mam.

pp_2017_57

Drodzy Pierwszacy! Życzymy Wam w tej nowej, szkolnej drodze samych dobrych chwil, 5 w dzienniku oraz ciekawości odkrywania nauki każdego dnia. Rodzicom życzymy wiele cierpliwości, sił i wyrozumiałości, pociechy ze swoich dzieci, a naszych uczniów oraz owocnej współpracy ze szkołą.

Tekst: I. Kaczmarek

Zdjęcia: M. Szymańska – Kamińska


  • 0
p_roku_2017_22

Pełni zapału i gotowi powitać nowy rok szkolny

Kategoria :Apele

Nieco później niż zazwyczaj, bo 4 września, społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie powitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Sebastianów w Kościele w Mechowie. Po mszy uczniowie, nauczyciele i rodzice przemaszerowali na plac apelowy, gdzie odbył się apel, który rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska. Pani dyrektor przedstawiła zebranym grono pedagogiczne i życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz owocnej współpracy.

p_roku_2017_02

 

Słowa Pani dyrektor: „Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty” stały się sygnałem, by przejść do klas. W salach lekcyjnych uczniowie zostali powitani przez wychowawców i obdarowani planem lekcji. Wspólna: nauczycielsko – uczniowska refleksja na koniec: te wakacje trwały zdecydowanie za krótko.

M.Sz.


  • 0
k_roku_2017_32

„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci”

Kategoria :Apele

23 czerwca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie zakończyła oficjalnie kolejny rok szkolny. Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów.

k_roku_2017_33

Uroczysty apel odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie punktualnie o godzinie 9.00. Na wstępie powitano gości, nauczycieli, pracowników, rodziców i tych najważniejszych – uczniów. W kolejnej części nastąpiły podziękowania. Pani dyrektor Mariola Misztalska wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym w życie szkoły rodzicom oraz sponsorom. W kolejnej części dyplomy „Wzorowego ucznia” oraz książki otrzymali z ci uczniowie, którzy stanowią wzór sumienności, pracowitości, kultury osobistej. Nagrodzono także uczestników konkursów, które zorganizowano w kończącym się roku szkolnym, najlepszych sportowców, czytelników oraz tych, którzy nie dali się chorobie i uzyskali wzorową frekwencję. Wychowawczynie Punktu Przedszkolnego „Misie”, oddziału przedszkolnego oraz kl. III podziękowały rodzicom, na których pomoc zawsze mogły liczyć.

k_roku_2017_34

Po części radosnej nastąpiła chwila wzruszenia – ze szkołą pożegnała się Pani Włodzimiera Maciaszek, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Delegacje Rady Pedagogicznej, rodziców oraz uczniów kl. II wyraziły swą wdzięczność i podziękowania oraz wręczyły przyszłej emerytce wiązanki kwiatów. Głos zabrał również Przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania i Sportu Pan Marcin Makowiecki oraz Pani Irena Widorowska – emerytowany nauczyciel. Także ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów dołączył się do życzeń.

k_roku_2017_13

Całość przeplatana była wierszami i piosenkami o tematyce wakacyjnej, które zaprezentowali uczniowie klas IV – VI. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa oraz kilka przestróg, by te wakacje spędzić zdrowo i bezpiecznie.

M.Sz.

 


  • 0
konst_2017_01

Witaj majowa jutrzenko!

Kategoria :Apele

0328 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV – VI, przygotowani przez Panią Monikę Szymańską – Kamińską, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, którego tematem była Ustawa Zasadnicza z dnia 3 maja 1791 r. Prowadzącymi byli chłopcy z klasy VI. Chórek, złożony z uczennic starszych klas, pięknie zaśpiewał kilka piosenek i pieśni patriotycznych, od poważnych, takich jak „Mazurek Trzeciego Maja” do mniej oficjalnych: „Kocham Cię, Polsko”.

konst_2017_13

Na zakończenie apelu Pani Dyrektor Mariola Misztalska podziękowała występującym uczniom i Pani nauczycielce za przygotowanie uroczystości. Wszyscy w podniosłych nastrojach rozeszli się do klas.

M.Sz.


  • 0
apelwielk_2017_46

Uczniowie dla uczniów – najważniejsze informacje na temat Tradycji Wielkanocnych

Kategoria :Apele

12 kwietnia 2017 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Mechowie odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Ciężar przybliżenia społeczności szkolnej tradycji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wzięli na siebie uczniowie najstarszych klas: IV – VI. Uczniowie, przygotowani pod kierunkiem Pani katechetki Justyny Wiktorowicz oraz wychowawczyni oddziału przedszkolnego, Pani Elżbiety Janowskiej, już od początku kwietnia sumiennie ćwiczyli. Na próbach okazywało się, że wiersze o tematyce wielkanocnej nie są tak łatwe jak się na początku okazywało. Na szczęście do dnia apelu udało się wszystkie opanować i pięknie zaprezentować zgromadzonej widowni. Całość wzbogaciła prezentacja multimedialna, która zilustrowała omawiane treści.

apelwielk_2017_46

 

Po występnie przedstawiciele uczniów złożyli życzenia przybyłemu na uroczystość Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Sebastianów. W kolejnej części Pani Włodzimiera Maciaszek wręczyła nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie na kartkę wielkanocną. Słodkim upominkiem nagrodzono wyróżnionych i wszystkich uczestników.

apelwielk_2017_26

 

Na zakończenie Pani Dyrektor Mariola Misztalska podziękowała występującym młodym aktorom oraz Paniom przygotowującym ich do występu.

M.Sz.


  • 0
dk_2017_09

Z przymrużeniem oka o kobietach z okazji Dnia Kobiet

Kategoria :Apele

W sobotę 11 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie i jednocześnie mieszkańcy Mechowa wzięli udział w sołeckich obchodach Dnia Kobiet, mających miejsce w Świetlicy Wiejskiej. Uczniowie dali popis swoich umiejętności artystyczno – kabaretowych i opowiedzieli z przymrużeniem oka o kobietach. Młodzi aktorzy dzielnie walczyli z tremą i uśmiechem wędrującym na twarz. Zachowywali się bardzo profesjonalnie.

dk_2017_13

Po występie uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem przez Panią Sołtys Mechowa oraz Panie – członkinie Rady Sołeckiej.

M.Sz.


  • 0
bezp_f_2017_23

Jak bezpiecznie spędzić ferie?

Kategoria :Apele

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie z klas młodszych i starszych, uczestnicy teatralnego koła zainteresowań, prowadzonego przez Panią Grażynę Kellner, przypomnieli wszystkim członkom społeczności szkolnej o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

bezp_f_2017_31

 

Zaprezentowali kilka scenek pokazujących, jakimi zgubnymi dla zdrowia skutkami mogą kończyć się nieodpowiedzialne zachowania, zabawy w nieodpowiednich miejscach, czy brak wyobraźni i niezdawanie sobie sprawy z możliwych skutków swoich ryzykownych zachowań.

bezp_f_2017_23

 

Na zakończenie wszystkim młodym aktorom podziękowała Pani Dyrektor Mariola Misztalska i powtórzyła po raz kolejny, by dbać o siebie i być ostrożnym w trakcie ferii.

M.Sz.


  • 0
jaselka_2016_10

„Hej kolęda, kolęda…”

Kategoria :Apele

21 grudnia był w Szkole Podstawowej w Mechowie dniem bardzo świątecznym, nawiązującym do tradycji bożonarodzeniowych. Na początku w każdej z klas odbyły się spotkania opłatkowe, połączone ze składaniem sobie życzeń i śpiewaniem kolęd.
O godzinie 11.00. w świetlicy szkolnej wszyscy członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obejrzeli przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Jasełka wystawili uczniowie klas I – VI, przygotowani przez Panią Justynę Wiktorowicz. Nie mogło tego dnia zabraknąć również szanownych gości. Jak co roku mury szkoły odwiedził ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów. Społeczność szkolną zaszczyciła swoją obecnością Pani Alina Przerwa – Kierownik Oddziału Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Nowogardzie Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Pani Helena Zagórska.

jaselka_2016_02

Młodzi aktorzy przybliżyli zebranej widowni atmosferę tych ważnych wydarzeń, mających miejsce 2016 lat temu. W kolejnej części głos zabrali uczniowie klas IV – VI, którzy, wraz z wychowawczyniami, zaśpiewali kolędy i pastorałki. Swój ważny moment miała tego dnia także grupa uczniów uczęszczających na kółko artystyczne. Przygotowali oni jedną z pastorałek.

jaselka_2016_11

Po części artystycznej nastąpiło ogłoszenie wyników bożonarodzeniowego konkursu plastycznego, organizowanego przez Panią Annę Smolarz oraz konkursu pod nazwą „Boże Narodzenie w Bullerbyn”, którego organizatorką była Pani Włodzimiera Maciaszek.

jaselka_2016_03

Ksiądz proboszcz zwrócił się do dzieci i wszystkich zebranych, przypomniał o tym, co w święta najważniejsze. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Agnieszka Nowak, złożyła wszystkim życzenia. Głos także zabrali szanowni goście – Panie złożyły życzenia w imieniu Pani Kurator i wręczyły na ręce Maryi i Józefa cenne prezenty. Na koniec głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, która podziękowała uczniom za występ, a pani katechetce za jego przygotowanie. Na zakończenie Pani Monika Szymańska – Kamińska złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

jaselka_2016_01

W świątecznych, radosnych nastrojach wszyscy zebrani rozeszli się do domów, życząc sobie jeszcze raz „Wesołych Świąt” (relacja z naszej uroczystości została zamieszczona również na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty).

M.Sz.


  • 0
dpd_2016_18

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Kategoria :Apele

18 listopada w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyły się dwa bardzo ważne spotkania. Uczestnicy spotkań zostali podzieleni na grupy według wieku, osobno uczniowie klas I – III, a osobno: IV –VI. Spotkania poprowadziła Pani pedagog Ewa Polniak, a ich tematyka dotyczyła obchodzonego 20 listopada III Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

dpd_2016_23

Pani pedagog przypomniała o tym, że każdy człowiek ma swoje prawa. Prawa człowieka zawarte są w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Dzieci także, od chwili przyjścia na świat, chronione są prawami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka. Na spotkaniu przybliżono sylwetkę Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga, który apelował do dorosłych, aby zatroszczyli się o podstawowe prawa dziecka. Uczniowie wspólnie wykonali drzewo Praw Dziecka i na listkach wypisali prawo, które dla nich jest szczególnie ważne.

dpd_2016_20

 
Przyczynkiem do dyskusji były listy dzieci z odległych krajów, które były dowodem na to, iż w wielu zakątkach świata dzieci nie mają dostępu do edukacji, opieki medycznej, zapewnionego bezpieczeństwa czy szacunku. Uczniowie starali się wczuć w sytuację adresata listu i znaleźć z niej wyjście. Często, jako sposób rozwiązania problemu, padał pomysł, by: „zwrócić się z prośbą do dorosłych: rodziców, wychowawcy, pedagoga”. Podawane pomysły świadczą o tym, że dzieci wiele nadziei na poprawę swej sytuacji pokładają w mądrości i pomocy dorosłych. Obowiązkiem dorosłych jest dążenie do tego, by prawa dzieci były respektowane. Obowiązkiem dorosłych jest również to, by o prawach dziecka przypominać.

dpd_2016_05

Tegoroczne obchody święta miały wyjątkową oprawę. Spotkania odbywały się w pogodnej, sprzyjającej pracy atmosferze. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi pomysłami i wątpliwościami. Na koniec Pani pedagog złożyła im życzenia z okazji ich święta i obdarowała słodkim poczęstunkiem. Dostała w podzięce moc serdecznych uścisków.

M.Sz.


  • 0
dsc_4apel

„Witamy wszyscy Niepodległość i Jedenasty Listopada!”

Kategoria :Apele

10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytatorzy, przygotowani przez Panią Monikę Szymańską – Kamińską przybliżyli zebranym najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do nadejścia upragnionej wolności. Uczniowie klas IV – VI pięknie recytowali wiersze patriotyczne, a ich deklamację uświetniła przygotowana specjalnie na tę okazję prezentacja multimedialna.

dsc_2221p

Po części oficjalnej odbył się mini koncert pieśni i piosenek patriotycznych. Uczniowie, rozśpiewani dzięki lekcjom muzyki prowadzonym przez Panią Grażynę Kellner, zaprezentowali kilka piosenek, a zebrana widownia mogła im towarzyszyć, czytając tekst ze slajdów.

dsc_0035-001

Gdy apel dobiegł końca głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska. Podziękowała uczniom – recytatorom oraz nauczycielkom przygotowującym uroczystość. Następnego dnia – 11 listopada 2016 r. – członkowie pocztu sztandarowego oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej i rodziców wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Płotach. Uczniowie dzielnie i z dumą prezentowali szkolny sztandar oraz wzięli udział w pochodzie i uroczystościach przy obelisku ku czci poległych.

M. Sz.