Kategoria Archiwów: Apele

  • 0
krs_180622_37

Kolejny rok szkolny za nami, przed nami – wakacje!

Kategoria :Apele

22 czerwca 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie zakończyła oficjalnie kolejny rok szkolny. Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Uroczysty apel odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie punktualnie o godzinie 9.00.

krs_180622_09

 

Na wstępie prowadzący powitali wszystkich zebranych oraz oddali głos Pani dyrektor Marioli Misztalskiej, która wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym w działalność szkoły rodzicom oraz sponsorom. W kolejnej części dyplomy „Wzorowego ucznia” oraz książki otrzymali uczniowie klas I – VII, a listy gratulacyjne ich dumni rodzice. Nagrodzono także laureatów konkursów, najlepszych sportowców, czytelników oraz tych uczniów, którzy uzyskali wzorową frekwencję. Wychowawczynie Punktu Przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz kl. III podziękowały rodzicom, za wielomiesięczną współpracę i pomoc.

krs_180622_70

 

Na zakończenie ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów życzył wszystkim udanego wypoczynku. Słowami „Rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony” Pani dyrektor zamknęła część oficjalną, po której uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa.

M.Sz.


  • 0
kons_270418_31

„Witaj, majowa jutrzenko…”

Kategoria :Apele

27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz – przypadającego na 2 maja – Święta Flagi.

kons_270418_37

Uczniowie klas IV – VII, przygotowani przez Panią Monikę Szymańską – Kamińską, przybliżyli zebranej widowni okoliczności podpisania w 1791 roku tej, tak ważnej dla Polaków, Ustawy Zasadniczej. Całość uatrakcyjniły pięknie wygłoszone wiersze oraz piosenki i pieśni odśpiewane przez chórek złożony z uczennic klasy IV.

kons_270418_23

 

Na zakończenie doceniono uczniów reprezentujących naszą szkołę w konkursach o zasięgu powiatowym. W Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej wzięli udział uczniowie klas VI – VII: Wiktoria Makar, Sławomir Bączyk i Dawid Krawczyk. W IV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy na temat zasad zdrowego trybu życia pt. „Dbam o zdrowie”, zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, wzięły udział uczennice kl. VI: Nikola Dziedzic i Klaudia Wielesiuk. Klaudia zajęła wysokie II miejsce. Nagrody i dyplomy otrzymały od organizatorów obie dziewczynki, a w szkole zostały nagrodzone gromkimi brawami.

kons_280418_01

3 maja 2018 r. członkowie pocztu sztandarowego, pod okiem opiekuna pocztu – Pani Ewy Polniak, reprezentowali naszą szkołę na gminnych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Płotach.

M.Sz.


  • 0
wielk_280318_11

„Pisanki, pisanki, jaja malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek…”

Kategoria :Apele

28 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klas „0” – III, przygotowani przez Panią Elżbietę Janowską i Panią Justynę Wiktorowicz, zaprezentowali piękne wiersze i piosenki oraz przybliżyli tradycje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych. Przy pomocy rodziców na scenie stanął rząd kurek, kogucik i kurczaczki oraz „dyngusiarze”. Malutka kwoka przekonywała, że nie na sadzone, na twardo czy na miękko, ani do jajecznicy czy kogel-mogel, lecz na pisanki jaja zniosła! Apel przybliżył tradycje związane z Śmigusem – Dyngusem. Chłopcy zademonstrowali zebranej publiczności oblewanie wodą z plastikowych jajeczek z okazji Lanego Poniedziałku. Oczywiście, starali się nie ominąć żadnej z koleżanek, które radosnymi piskami skwitowały dyngusowe oblewanie.

wielk_280318_16

W kolejnej części apelu uczniowie klasy V złożyli życzenia Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Sebastianów z okazji Wielkoczwartkowego Święta ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Ksiądz Proboszcz wyraził swoje podziękowania i złożył wielkanocne życzenia członkom Społeczności Szkolnej.

wielk_280318_25

Następnie Pani Anna Smolarz wręczyła nagrody laureatom konkursów wielkanocnych organizowanych w szkole oraz Konkursu „Tradycyjna Palma Wielkanocna”, organizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Płotach. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

wielk_280318_29

Po apelu Pani Dyrektor Mariola Misztalska podziękowała uczniom i paniom za jego przygotowanie. Pogoda na święta zapowiadała się bardziej zimowo, niż wiosennie, ale w radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do domów.

M.Sz.


  • 0
dk_080318_43

Dzień Kobiet i Dziewczynek

Kategoria :Apele

8 marca był dniem bardzo pracowitym dla męskiej części Samorządu Uczniowskiego. Jej przedstawiciele, Sławek i Kacper, uczcili Dzień Kobiet wręczając reprezentantkom płci przeciwnej po kwiatku lub słodkim upominku. Przewodnicząca SU, Pani Ewa Polniak, czuwała nad wręczaniem prezentów. Kobietki, te najmłodsze mile zaskoczone, z uśmiechem na ustach przyjmowały wyrazy sympatii.

dk_080318_31

Na tym obchody Dnia Kobiet się nie skończyły. W piątek obchodom Dnia Kobiet poświęcono godziny wychowawcze, a 10 marca uczniowie naszej szkoły dali krótki występ artystyczny podczas obchodów święta w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie. Recytowali, śpiewali i walczyli z tremą – a to wszystko dla zebranych sióstr, mam, cioć, babć i mieszkanek Sołectwa Mechowo.

M.Sz.


  • 0
jas_w2018_09

Jasełka Bożonarodzeniowe w Mechowie i Wytoku

Kategoria :Apele

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie, przygotowani przez Panią katechetkę Justynę Wiktorowicz, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe w Kościele w Mechowie oraz w Wytoku. Uczniowie wystąpili 6 i 7 stycznia 2018 r. Występ, przygotowany nieco na współcześnie, wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonej widowni. Po występie Ksiądz Proboszcz Krzysztof Sebastianów podziękował uczniom oraz Pani katechetce. Młodzi aktorzy zostali również nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

M.Sz.


  • 0
jas_2017_67

„…i tak historia o narodzeniu była opisana w tym przedstawieniu…”

Kategoria :Apele

21 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie obchodzono uroczyście zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Cały dzień był wyjątkowy i miał podniosły charakter.

jas_2017_78

 

Obchody świąt rozpoczęły się od klasowych wigilii. Uczniowie kl. I – VII oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego, wraz ze swoimi wychowawcami, zasiedli wspólnie do stołów, połamali się opłatkiem, odśpiewali kolędy i pastorałki.

jas_2017_10

 

W kolejnej części obchodów tych najpiękniejszych świąt w roku uczniowie przemaszerowali do świetlicy szkolnej, gdzie grupa uczniów, przygotowana przez Panią katechetkę Justynę Wiktorowicz, wystawiła jasełka. Przedstawienie, trochę na wesoło, trochę na współcześnie, zakończył mini koncert kolęd. Odśpiewano kolędy po polsku oraz po niemiecku i angielsku.

jas_2017_70

 

Na zakończenie organizatorka konkursu bożonarodzeniowego, Pani Anna Smolarz, wręczyła nagrody laureatom. Ksiądz proboszcz Krzysztof Sebastianów złożył wszystkim życzenia. Pani dyrektor podziękowała organizatorom i zachęciła zebranych do nagrodzenia aktorów gromkimi brawami.

M.Sz.


  • 0
ind_2017_41

Apel z okazji Święta Niepodległości oraz wystawa „Historia w moim domu”

Kategoria :Apele

10 listopada 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie świętowała 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku uczniowie najstarszych klas zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej oraz kilka faktów historycznych, o których każdy prawdziwy Polak – patriota winien pamiętać.

ind_2017_44

Po tej części uroczystości głos zabrali piątoklasiści, którzy, przy pomocy swoich nieco starszych kolegów i koleżanek, dali mini koncert polskich pieśni patriotycznych. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom.

ind_2017_38

Obchodom Święta Niepodległości towarzyszyła okolicznościowa wystawa pod nazwą „Historia w moim domu”, przygotowana przez uczniów klas V – VII. Celem wystawy było uświadomienie, że wszyscy mamy w domu cenne przedmioty historyczne, dokumenty, zdjęcia i warto ja pokazać społeczności szkolnej. Poznajemy dzięki temu historię naszego regionu i naszej Ojczyzny. Wystawa cieszyła się dużą popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów.

Beata Miszel

M. Sz.


  • 0
pas_przedszk2017_37

Pasowanie na Przedszkolaka

Kategoria :Apele

9 listopada odbyło się naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami, pierwszy raz występowały przed publicznością. Pasowanie na przedszkolaka jest kolejnym etapem okresu adaptacji dziecka do nowych warunków. Od pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu, poczyniłyśmy wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola.

pas_przedszk2017_36

Jesteśmy przekonane, że dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obawy mogą pozostawić swoje dziecko. Dzieci wyglądały i zaprezentowały się świetnie, co było widać po uśmiechniętych i wzruszonych twarzach rodziców. Misie – bo tak nazywa się nasza grupa przedszkolna – śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i złożyły ślubowanie przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania zaczarowanym ołówkiem i od tego momentu wszystkie dzieci wstąpiły w szereg prawdziwych przedszkolaków. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, wiersze i piosenki, po czym powtórzyły słowa ślubowania.

pas_przedszk2017_32

Wszyscy otrzymali piękne dyplomy oraz słodkie rożki obfitości. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia. Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części oficjalnej przeszli do sali, w której na co dzień spędzają swój czas. Tam czekała na nich niespodzianka – słodki poczęstunek.

Pani Karolina Budzyńska – wychowawczyni przedszkolaków


  • 0
den_2017_51

„Czternastego października wpisujemy do dziennika dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!”

Kategoria :Apele

13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas II i III, przy wsparciu chórku złożonego z uczniów klasy V, zaprezentowali wiersze i piosenki dedykowane wszystkim osobom związanym z oświatą. Przygotowani Przez Panie Annę Smolarz i Grażynę Kellner z uśmiechem na twarzach i bez cienia tremy zwracały się do swoich drogich „belfrów” i pracowników szkoły.

den_2017_58

 

Po występie recytatorów i śpiewaków swoje pięć minut mieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy obdarowali zgromadzonych słodkim i przydatnym upominkiem. Członkowie SU działali także wcześniej – przygotowali, pod okiem Pani Ewy Polniak, okolicznościową tablicę: ogromną kartkę z życzeniami i podpisami w formie stempli z dłoni.

den_2017_54

 

W kolejnej części głos zabrała Pani Agnieszka Nowak, Przewodnicząca Rady Rodziców, która złożyła nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji ich święta. Głos zabrali również szanowni goście: wieloletni nauczyciel szkoły – Pani Irena Widorowska oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Sebastianów. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora oraz złożyła podziękowania i życzenia.

den_2017_43

 

Uroczystość szkolna, związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, stała się także znakomitą okazją do docenienia i ogłoszenia sukcesów uczniów. W minionych dniach odbył się konkurs pt. „Mistrz tabliczki mnożenia”, zorganizowany w szkole przez Panią Agnieszkę Pawłowską. Laureatów konkursu nagrodziła pani dyrektor na forum szkoły podczas piątkowego apelu.

M.Sz.


  • 0
pp_2017_43

Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Apele

W piątek, 6.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Na tę wyjątkową okoliczność oprócz pani Dyrektor, wychowawców, uczniów klas starszych oraz rodziców, przybył także król Ołówkos wraz z małżonką z królestwa Szkołolandii. Król zaprosił pierwszoklasistów do swojego królestwa. Jednakże należeć do niego mogą jedynie te dzieci, które uzyskają ucznia miano. Pierwszoklasiści ochoczo i z wielkim zapałem uczestniczyli w zadaniach wyznaczonych przez króla Ołówkosa. Były to: próba recytacji, próba śpiewu, rozwiązanie zagadek oraz zadanie patriotyczne. Pierwszoklasiści zachwycili króla i nie tylko. Wszystkie próby i zadania przebiegły wzorowo, a w próbie śpiewu, ku wielkiemu zaskoczeniu zgromadzonych, oprócz piosenki w języku ojczystym dzieci także zaprezentowały piosenkę w języku angielskim. Po spełnieniu wszystkich warunków dzieci zdały egzamin. Mogły już zostać prawdziwymi uczniami oraz oficjalnie należeć do królestwa Szkołolandii.

pp_2017_14

W kolejnej części pani Dyrektor dokonała ślubowania nowych uczniów i przeprowadziła pasowanie na pierwszoklasistów. Po ceremonii uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele upominków od starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie, do piosenki S. Krajewskiego „W drogę”, odbyła się sesja zdjęciowa. Po niej Pierwszoklasiści przemaszerowali dumnie do swojej klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz okolicznościowy tort, upieczony przez jedną z mam.

pp_2017_57

Drodzy Pierwszacy! Życzymy Wam w tej nowej, szkolnej drodze samych dobrych chwil, 5 w dzienniku oraz ciekawości odkrywania nauki każdego dnia. Rodzicom życzymy wiele cierpliwości, sił i wyrozumiałości, pociechy ze swoich dzieci, a naszych uczniów oraz owocnej współpracy ze szkołą.

Tekst: I. Kaczmarek

Zdjęcia: M. Szymańska – Kamińska