Kategoria Archiwów: Apele

  • 0
jas_w2018_09

Jasełka Bożonarodzeniowe w Mechowie i Wytoku

Kategoria :Apele

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie, przygotowani przez Panią katechetkę Justynę Wiktorowicz, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe w Kościele w Mechowie oraz w Wytoku. Uczniowie wystąpili 6 i 7 stycznia 2018 r. Występ, przygotowany nieco na współcześnie, wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonej widowni. Po występie Ksiądz Proboszcz Krzysztof Sebastianów podziękował uczniom oraz Pani katechetce. Młodzi aktorzy zostali również nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

M.Sz.


  • 0
jas_2017_67

„…i tak historia o narodzeniu była opisana w tym przedstawieniu…”

Kategoria :Apele

21 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie obchodzono uroczyście zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Cały dzień był wyjątkowy i miał podniosły charakter.

jas_2017_78

 

Obchody świąt rozpoczęły się od klasowych wigilii. Uczniowie kl. I – VII oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego, wraz ze swoimi wychowawcami, zasiedli wspólnie do stołów, połamali się opłatkiem, odśpiewali kolędy i pastorałki.

jas_2017_10

 

W kolejnej części obchodów tych najpiękniejszych świąt w roku uczniowie przemaszerowali do świetlicy szkolnej, gdzie grupa uczniów, przygotowana przez Panią katechetkę Justynę Wiktorowicz, wystawiła jasełka. Przedstawienie, trochę na wesoło, trochę na współcześnie, zakończył mini koncert kolęd. Odśpiewano kolędy po polsku oraz po niemiecku i angielsku.

jas_2017_70

 

Na zakończenie organizatorka konkursu bożonarodzeniowego, Pani Anna Smolarz, wręczyła nagrody laureatom. Ksiądz proboszcz Krzysztof Sebastianów złożył wszystkim życzenia. Pani dyrektor podziękowała organizatorom i zachęciła zebranych do nagrodzenia aktorów gromkimi brawami.

M.Sz.


  • 0
ind_2017_41

Apel z okazji Święta Niepodległości oraz wystawa „Historia w moim domu”

Kategoria :Apele

10 listopada 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie świętowała 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku uczniowie najstarszych klas zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej oraz kilka faktów historycznych, o których każdy prawdziwy Polak – patriota winien pamiętać.

ind_2017_44

Po tej części uroczystości głos zabrali piątoklasiści, którzy, przy pomocy swoich nieco starszych kolegów i koleżanek, dali mini koncert polskich pieśni patriotycznych. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom.

ind_2017_38

Obchodom Święta Niepodległości towarzyszyła okolicznościowa wystawa pod nazwą „Historia w moim domu”, przygotowana przez uczniów klas V – VII. Celem wystawy było uświadomienie, że wszyscy mamy w domu cenne przedmioty historyczne, dokumenty, zdjęcia i warto ja pokazać społeczności szkolnej. Poznajemy dzięki temu historię naszego regionu i naszej Ojczyzny. Wystawa cieszyła się dużą popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów.

Beata Miszel

M. Sz.


  • 0
pas_przedszk2017_37

Pasowanie na Przedszkolaka

Kategoria :Apele

9 listopada odbyło się naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami, pierwszy raz występowały przed publicznością. Pasowanie na przedszkolaka jest kolejnym etapem okresu adaptacji dziecka do nowych warunków. Od pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu, poczyniłyśmy wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola.

pas_przedszk2017_36

Jesteśmy przekonane, że dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obawy mogą pozostawić swoje dziecko. Dzieci wyglądały i zaprezentowały się świetnie, co było widać po uśmiechniętych i wzruszonych twarzach rodziców. Misie – bo tak nazywa się nasza grupa przedszkolna – śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i złożyły ślubowanie przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania zaczarowanym ołówkiem i od tego momentu wszystkie dzieci wstąpiły w szereg prawdziwych przedszkolaków. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, wiersze i piosenki, po czym powtórzyły słowa ślubowania.

pas_przedszk2017_32

Wszyscy otrzymali piękne dyplomy oraz słodkie rożki obfitości. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia. Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części oficjalnej przeszli do sali, w której na co dzień spędzają swój czas. Tam czekała na nich niespodzianka – słodki poczęstunek.

Pani Karolina Budzyńska – wychowawczyni przedszkolaków


  • 0
den_2017_51

„Czternastego października wpisujemy do dziennika dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!”

Kategoria :Apele

13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas II i III, przy wsparciu chórku złożonego z uczniów klasy V, zaprezentowali wiersze i piosenki dedykowane wszystkim osobom związanym z oświatą. Przygotowani Przez Panie Annę Smolarz i Grażynę Kellner z uśmiechem na twarzach i bez cienia tremy zwracały się do swoich drogich „belfrów” i pracowników szkoły.

den_2017_58

 

Po występie recytatorów i śpiewaków swoje pięć minut mieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy obdarowali zgromadzonych słodkim i przydatnym upominkiem. Członkowie SU działali także wcześniej – przygotowali, pod okiem Pani Ewy Polniak, okolicznościową tablicę: ogromną kartkę z życzeniami i podpisami w formie stempli z dłoni.

den_2017_54

 

W kolejnej części głos zabrała Pani Agnieszka Nowak, Przewodnicząca Rady Rodziców, która złożyła nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji ich święta. Głos zabrali również szanowni goście: wieloletni nauczyciel szkoły – Pani Irena Widorowska oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Sebastianów. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora oraz złożyła podziękowania i życzenia.

den_2017_43

 

Uroczystość szkolna, związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, stała się także znakomitą okazją do docenienia i ogłoszenia sukcesów uczniów. W minionych dniach odbył się konkurs pt. „Mistrz tabliczki mnożenia”, zorganizowany w szkole przez Panią Agnieszkę Pawłowską. Laureatów konkursu nagrodziła pani dyrektor na forum szkoły podczas piątkowego apelu.

M.Sz.


  • 0
pp_2017_43

Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Apele

W piątek, 6.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Na tę wyjątkową okoliczność oprócz pani Dyrektor, wychowawców, uczniów klas starszych oraz rodziców, przybył także król Ołówkos wraz z małżonką z królestwa Szkołolandii. Król zaprosił pierwszoklasistów do swojego królestwa. Jednakże należeć do niego mogą jedynie te dzieci, które uzyskają ucznia miano. Pierwszoklasiści ochoczo i z wielkim zapałem uczestniczyli w zadaniach wyznaczonych przez króla Ołówkosa. Były to: próba recytacji, próba śpiewu, rozwiązanie zagadek oraz zadanie patriotyczne. Pierwszoklasiści zachwycili króla i nie tylko. Wszystkie próby i zadania przebiegły wzorowo, a w próbie śpiewu, ku wielkiemu zaskoczeniu zgromadzonych, oprócz piosenki w języku ojczystym dzieci także zaprezentowały piosenkę w języku angielskim. Po spełnieniu wszystkich warunków dzieci zdały egzamin. Mogły już zostać prawdziwymi uczniami oraz oficjalnie należeć do królestwa Szkołolandii.

pp_2017_14

W kolejnej części pani Dyrektor dokonała ślubowania nowych uczniów i przeprowadziła pasowanie na pierwszoklasistów. Po ceremonii uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele upominków od starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie, do piosenki S. Krajewskiego „W drogę”, odbyła się sesja zdjęciowa. Po niej Pierwszoklasiści przemaszerowali dumnie do swojej klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz okolicznościowy tort, upieczony przez jedną z mam.

pp_2017_57

Drodzy Pierwszacy! Życzymy Wam w tej nowej, szkolnej drodze samych dobrych chwil, 5 w dzienniku oraz ciekawości odkrywania nauki każdego dnia. Rodzicom życzymy wiele cierpliwości, sił i wyrozumiałości, pociechy ze swoich dzieci, a naszych uczniów oraz owocnej współpracy ze szkołą.

Tekst: I. Kaczmarek

Zdjęcia: M. Szymańska – Kamińska


  • 0
p_roku_2017_22

Pełni zapału i gotowi powitać nowy rok szkolny

Kategoria :Apele

Nieco później niż zazwyczaj, bo 4 września, społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie powitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Sebastianów w Kościele w Mechowie. Po mszy uczniowie, nauczyciele i rodzice przemaszerowali na plac apelowy, gdzie odbył się apel, który rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska. Pani dyrektor przedstawiła zebranym grono pedagogiczne i życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz owocnej współpracy.

p_roku_2017_02

 

Słowa Pani dyrektor: „Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty” stały się sygnałem, by przejść do klas. W salach lekcyjnych uczniowie zostali powitani przez wychowawców i obdarowani planem lekcji. Wspólna: nauczycielsko – uczniowska refleksja na koniec: te wakacje trwały zdecydowanie za krótko.

M.Sz.


  • 0
k_roku_2017_32

„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci”

Kategoria :Apele

23 czerwca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie zakończyła oficjalnie kolejny rok szkolny. Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów.

k_roku_2017_33

Uroczysty apel odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie punktualnie o godzinie 9.00. Na wstępie powitano gości, nauczycieli, pracowników, rodziców i tych najważniejszych – uczniów. W kolejnej części nastąpiły podziękowania. Pani dyrektor Mariola Misztalska wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym w życie szkoły rodzicom oraz sponsorom. W kolejnej części dyplomy „Wzorowego ucznia” oraz książki otrzymali z ci uczniowie, którzy stanowią wzór sumienności, pracowitości, kultury osobistej. Nagrodzono także uczestników konkursów, które zorganizowano w kończącym się roku szkolnym, najlepszych sportowców, czytelników oraz tych, którzy nie dali się chorobie i uzyskali wzorową frekwencję. Wychowawczynie Punktu Przedszkolnego „Misie”, oddziału przedszkolnego oraz kl. III podziękowały rodzicom, na których pomoc zawsze mogły liczyć.

k_roku_2017_34

Po części radosnej nastąpiła chwila wzruszenia – ze szkołą pożegnała się Pani Włodzimiera Maciaszek, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Delegacje Rady Pedagogicznej, rodziców oraz uczniów kl. II wyraziły swą wdzięczność i podziękowania oraz wręczyły przyszłej emerytce wiązanki kwiatów. Głos zabrał również Przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania i Sportu Pan Marcin Makowiecki oraz Pani Irena Widorowska – emerytowany nauczyciel. Także ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów dołączył się do życzeń.

k_roku_2017_13

Całość przeplatana była wierszami i piosenkami o tematyce wakacyjnej, które zaprezentowali uczniowie klas IV – VI. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa oraz kilka przestróg, by te wakacje spędzić zdrowo i bezpiecznie.

M.Sz.

 


  • 0
konst_2017_01

Witaj majowa jutrzenko!

Kategoria :Apele

0328 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV – VI, przygotowani przez Panią Monikę Szymańską – Kamińską, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, którego tematem była Ustawa Zasadnicza z dnia 3 maja 1791 r. Prowadzącymi byli chłopcy z klasy VI. Chórek, złożony z uczennic starszych klas, pięknie zaśpiewał kilka piosenek i pieśni patriotycznych, od poważnych, takich jak „Mazurek Trzeciego Maja” do mniej oficjalnych: „Kocham Cię, Polsko”.

konst_2017_13

Na zakończenie apelu Pani Dyrektor Mariola Misztalska podziękowała występującym uczniom i Pani nauczycielce za przygotowanie uroczystości. Wszyscy w podniosłych nastrojach rozeszli się do klas.

M.Sz.


  • 0
apelwielk_2017_46

Uczniowie dla uczniów – najważniejsze informacje na temat Tradycji Wielkanocnych

Kategoria :Apele

12 kwietnia 2017 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Mechowie odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Ciężar przybliżenia społeczności szkolnej tradycji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wzięli na siebie uczniowie najstarszych klas: IV – VI. Uczniowie, przygotowani pod kierunkiem Pani katechetki Justyny Wiktorowicz oraz wychowawczyni oddziału przedszkolnego, Pani Elżbiety Janowskiej, już od początku kwietnia sumiennie ćwiczyli. Na próbach okazywało się, że wiersze o tematyce wielkanocnej nie są tak łatwe jak się na początku okazywało. Na szczęście do dnia apelu udało się wszystkie opanować i pięknie zaprezentować zgromadzonej widowni. Całość wzbogaciła prezentacja multimedialna, która zilustrowała omawiane treści.

apelwielk_2017_46

 

Po występnie przedstawiciele uczniów złożyli życzenia przybyłemu na uroczystość Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Sebastianów. W kolejnej części Pani Włodzimiera Maciaszek wręczyła nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie na kartkę wielkanocną. Słodkim upominkiem nagrodzono wyróżnionych i wszystkich uczestników.

apelwielk_2017_26

 

Na zakończenie Pani Dyrektor Mariola Misztalska podziękowała występującym młodym aktorom oraz Paniom przygotowującym ich do występu.

M.Sz.