Kategoria Archiwów: Konkursy

 • 0
pd_2017_36

IV Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – Konkurs związany z Prawami Dziecka

Kategoria :Konkursy

wzrost jest trudem, pracą i pierwszym dziecka obowiązkiem i prawem. Cała reszta winna być tej jego świętej pracy podporządkowana.” J. Korczak

20 listopada 2017 roku przypadł IV. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wszystkie dzieci w szkole zostały obdarowane małym, słodkim upominkiem, a uczniowie starszych klas mieli okazję popisać się swoją wiedzą dzięki udziałowi w konkursie.

pd_2017_37

 

Konkurs dotyczący znajomości praw dziecka, aktów prawnych gwarantujących dzieciom ochronę ich praw oraz życia i działalności Janusza Korczaka przygotowały Panie Ewa Polniak i Monika Szymańska – Kamińska. Przedstawiciele klas IV – VII, odpowiednio wcześniej, otrzymali materiały dotyczące treści objętych konkursem. Ambitnie przygotowywali się i współpracowali w grupach.

pd_2017_31

Konkurs pokazał, która z grup zaplanowała pracę najlepiej i przygotowała się najbardziej efektywnie. Trzyosobowa komisja sprawiedliwie oceniała wypowiedzi uczestników konkursu i przyznała pierwsze cztery miejsca:

 • I. miejsce – klasa VI,
 • II. miejsce – klasa VII,
 • III. miejsce – klasa V,
 • IV. miejsce – klasa IV.

Uczestnicy otrzymali dyplomy dla klas oraz indywidualne nagrody rzeczowe, zakupione z budżetu Rady Rodziców.

Ewa Polniak

Monika Szymańska – Kamińska


 • 0
tyton_2017_01

Światowy Dzien Rzucania Palenia

Kategoria :Konkursy

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu 16 listopada 2017 r. uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Mechowie uczestniczyli w pogadance na temat szkodliwości palenia tytoniu, a następnie wykonali prace plastyczne zgodne z tematyką zajęć.

tyton_2017_01

23 listopada – odbył się Szkolny Konkurs Pt. „Rzuć palenie”. Przedstawiciele klas IV – VII, rozwiązując zadania, dzielnie walczyli o miano najlepszych. Zadania były zróżnicowane i dostosowane do wieku uczniów. Pierwsze miejsce zajął zespół klasy VI, w którego skład weszły uczennice: Julia Dziedzic, Monika Polniak i Klaudia Wielesiuk. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom wręczono nagrody.


 • 0
bnd_310517_01

Bądźmy bezpieczni na drodze

Kategoria :Konkursy

Dnia 31 maja 2017 r. odbył się w szkole konkurs przeznaczony dla klas I – III pod nazwą „Bezpieczni na drodze”. Co roku konkurs organizuje wychowawczyni oddziału przedszkolnego – Pani Elżbieta Janowska. Uczestnicy konkursu zajęli poszczególne miejsca:

Klasa I

 • I miejsce – Kacper Stasiak
 • II miejsce – Natalia Hałabaty
 • III miejsce – Oliwia Hadryan

Klasa II

 • I miejsce – Laura Dudek
 • II miejsce – Oliwia Wiejak
 • III miejsce – Amelia Król

Klasa III

 • I miejsce – Aneta Lipczyńska
 • II miejsce – Antonina Jakubas
 • III miejsce – Wiktoria Pasik

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Wierzymy, że konkurs przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze zarówno uczniów biorących udział w konkursie, jak i obserwatorów – kibiców.


 • 0
kr_2017_60

Recytujemy i ilustrujemy poezję

Kategoria :Konkursy

Marzec upłynął uczniom Szkoły Podstawowej w Mechowie pod znakiem poezji i popisów w pięknej recytacji. Trzyosobowe komisje wysłuchały z uwagą wszystkich recytacji i przyznały pierwsze miejsca na poziomie każdej z klas. Zajęli je uczniowie:

Kl. I – Oliwia Hadrian, Natalia Hałabaty,

Kl. II – Bartosz Osek,

Kl. III –Natasza Dziedzic,

Kl. IV – Julia Aleksandrowicz,

Kl. V – Klaudia Wielesiuk,

Kl. VI – Jakub Aleksandrowicz.

kr_2017_13

Najlepsi szkolni deklamatorzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, a połowie miesiąca reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie recytatorskim w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach.

kr_2017_23

 

Uczniowie, którzy kochają poezję, a niekoniecznie mają umiejętności recytatorskie wzięli udział w konkursie poetycko – plastycznym o tematyce wiosennej, organizowanym przez nauczycieli – bibliotekarzy. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać utwór poetycki ze zrozumieniem i postarać się oddać, w postaci rysunku, nastrój i temat wiersza. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami na apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

M.Sz.


 • 0
IMG_7952mm

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”

Kategoria :Konkursy

16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”, koordynowany przez Panią Włodzimierę Maciaszek. Uczniowie, zmagający się z matematyką, zostali zakwalifikowani do trzech kategorii wiekowych, obejmujących następujące klasy:

 • Żaczek – klasa 2,
 • Maluch – klasy 3 i 4,
 • Beniamin – klasy 5 i 6.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom odwagi, którą należało się cechować by podjąć zmagania z tą królową nauk.


 • 0
DSC_0103tt

Konkurs plastyczny „Tęcza”

Kategoria :Konkursy

Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” organizowanym w szkole przez Panią Annę Smolarz, a ogłoszonym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.

DSC_0110tt

Ideą Konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych. Uczniowie wykonali prace na temat człowieka, przyrody i krajobrazu naszego regionu.

DSC_0104tt

Przed feriami do szkoły dotarły dyplomy dla uczniów za udział w konkursie oraz za wykonanie wyróżniającej się pracy. Gratulujemy.


 • 0
k_a2017_04

„Anioł Bożonarodzeniowy – 2016”

Kategoria :Konkursy

W minionych dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie pod nazwą „Anioł Bożonarodzeniowy – 2016”, organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Płotach, a koordynowanym w szkole przez Panią Annę Smolarz.
Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką aniołka, będącego pracą przestrzenną o stabilnej konstrukcji. Szereg aniołków przemaszerował przez klasę i zaprezentował się w całej okazałości. Efekty pracy oraz zajęte miejsca widoczne na zdjęciach.
Wyniki konkursu ogłoszono na Wigilii Miejskiej w Płotach dnia 18 grudnia. Obecne były nasze uczennice: Lena i Monika, które we odebrały nagrody we własnym imieniu. W imieniu nieobecnych: przedszkolaków i Mateusza nagrody odebrała Pani pedagog Ewa Polniak.


 • 0
k_czyt2016_14

„Boże Narodzenie w Bullerbyn”

Kategoria :Konkursy

Przed Świętami Bożego Narodzenia znalazł się także czas na ciekawą lekturę i udział w konkursie plastyczno – czytelniczym, który zorganizowała Pani Włodzimiera Maciaszek. Tytuł konkursu brzmiał – „Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Uczniowie czytali książkę i starali się zilustrować ten szczególny, świąteczny moment. Nagrody dla uczestników i laureatów wręczono na forum społeczności szkolnej w trakcie Jasełek Bożonarodzeniowych.


 • 0
konk_p_2016_22

„Na nałogi wystaw rogi”

Kategoria :Konkursy

20 grudnia w naszej szkole odbył się drugi etap konkursu profilaktycznego pod nazwą „Na nałogi wystaw rogi”, którego organizatorką była Pani Barbara Lenarczyk – nauczycielka przyrody i wychowania do życia w rodzinie.

konk_p_2016_15

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VI, którzy najlepiej spisali się w poprzednim etapie klasowym. W trakcie trwania etapu szkolnego uczestnicy musieli popisać się wiedzą z dziedziny profilaktyki uzależnień, umiejętnością współpracy w grupie oraz zdolnościami kojarzenia i manualnymi. Oprócz odpowiedzi na pytania uczniowie mieli za zadanie zaprezentować planszę o tematyce profilaktyki uzależnień, wykonaną przez uczniów danej klasy.
Po zaciekłej rywalizacji udało się wyłonić laureatów.

konk_p_2016_22

 

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VI, a drugie ex aequo – uczniowie klasy V i klasy IV. Na zakończenie na wszystkich czekały dyplom oraz nagroda w postaci słodkiego upominku.

 


 • 0
konk_ewy_2016_11

„Strażnicy sieci” – jakże potrzebni!

Kategoria :Konkursy

W minionych dniach nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Strażnicy Sieci”. Koordynatorem konkursu w szkole była Pani pedagog Ewa Polniak. Organizatorem konkursu jest firma Bakotech.

konk_ewy_2016_08

Konkurs kierowany był do uczniów w wieku 8 – 12 lat. Konkurs miał na celu zwrócić uwagę na tak ważną kwestię jaką jest bezpieczne korzystanie z Internetu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy w dowolnej technice, formie płaskiej, formacie A4. Tematem przewodnim prac powinno być połączenie 2 motywów: zagrożeń czyhających w Sieci oraz symbolu Lwa jako strażnika bezpieczeństwa w Sieci.

konk_ewy_2016_13

Uczniowie ambitnie podeszli do tematu i na ręce Pani pedagog wpłynęło aż 25 prac. Prace do obejrzenia na zdjęciach.

M.Sz.