Miesięczne archiwa: Styczeń 2015

  • 0
jas_2014_fp

„Hej kolęda, kolęda….”

Kategoria :Apele

Już tradycją się stało, że w Szkole Podstawowej w Mechowie bożonarodzeniowe jasełka wystawiają najmłodsi uczniowie klas I – III, a starsi, uczniowie klas IV – VI, popisują się umiejętnościami wokalnymi i znajomością kolęd w wersji angielskiej. Dnia 19 XII doskonale spisali się zarówno ci młodsi, przygotowani przez Panią Justynę Wiktorowicz, jak i starsi, trenujący pod okiem Pani Haliny Zaryczańskiej. Nawet o drobnych pomyłkach nie było mowy, mimo iż maluchom byłoby to na pewno wybaczone. Stroje i teksty, dopracowane w domu przy pomocy i zaangażowaniu mam, pozwoliły na pewność siebie i wyzbycie się tremy.

DSC_0091

Oglądanie małych aktorów sprawiało przyjemność nie tylko kolegom i nauczycielom, ale także i przybyłym tego dnia licznie do szkoły mamom, tatusiom i dziadkom. Obecnością swoją zaszczycili członków szkolnej społeczności również goście: Panie Irena Widorowska, Irena Skrzypczyk i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Dorota Tarczyńska, ks. K. Sebastianów oraz Pan Józef Malinowski, Przewodniczący Komisji Oświaty .

DSC_0092

Spotkanie było również doskonałą okazją do nagrodzenia i pochwalenia uczniów biorących aktywny udział w konkursie bożonarodzeniowym. Pani Anna Smolarz wyczytała nagrodzonych uczniów i razem z Panem Dyrektorem Markiem Kacperskim wręczyła nagrody za najpiękniejsze kartki i ozdoby świąteczne. Uczniowie mogli więc zaprezentować także swoje talenty plastyczne, gdyż prace dzieci wzbogaciły szkolną gazetkę.

DSC_0130

Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie wiele dobrego, a przerwa świąteczna pozwoli odetchnąć i nabrać sił na zbieranie jak najlepszych ocen na półrocze, na wspólną pracę i zabawę.