Miesięczne archiwa: Marzec 2015

  • 0
wiosna2015_fp

„Precz zimo, precz!” – witamy wiosnę w SP Mechowo

Kategoria :Imprezy

20 marca był szczególnym dniem w Szkole Podstawowej w Mechowie. Około godziny 11.00. Księżyc znalazł się pomiędzy Słońcem a Ziemią, zakrywając około 80 proc. tarczy słonecznej. Zaćmienie Słońca, tak piękne i jednocześnie rzadkie zjawisko, obserwowali na długiej przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie. Pan Andrzej Jarząb, nauczyciel przyrody, uświadamiał wszystkich, że nieumiejętna obserwacja Słońca może doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Dlatego w czasie oglądania częściowego zaćmienia wszyscy zainteresowani byli zaopatrzeni we własnoręcznie zrobione przyrządy do obserwacji.

Tego samego dnia uczniowie i nauczyciele uroczyście przywitali wiosnę. Na początku odbył się krótki apel, przygotowany przez Panią Ewę Polniak i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Uroczy Pierwiosnek odczytał wiersz o wiośnie, a Listonosz przeczytał list od niej otrzymany. Symbolem mijającej zimy były oczywiście dwie Marzanny, jedna wykonana przez uczniów z SU, a druga – przez mamę ucznia klasy II. Po apelu Marzanny, przemaszerowały uliczkami wsi w ramionach najstarszych uczniów. Uroczysty pochód miał na celu przegnanie zimy i odstraszenie jej za pomocą, własnoręcznie skonstruowanych przez uczniów, grzechotek.

Po powrocie do szkoły było ognisko i pieczenie kiełbasek, a później zabawy i gry na świeżym powietrzu. Zwiastuny wiosny, w postaci przebiśniegów i żurawi, zostały z radością przywitane przez społeczność szkolną. Wiosna, wiosna już…