Miesięczne archiwa: Kwiecień 2015

  • 0
konk_2015_or

Konkursy w Płotach i Gryficach

Kategoria :Konkursy

 W dniu 18 lutego 2015 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach odbył się Mały Gminny Konkurs Recytatorski. W konkursie udział wzięli nasi uczniowie: Wiktoria Pasik, Radosław Klimkowski, Julia Aleksandrowicz, Natalia Siedlecka, Jakub Aleksandrowicz, Zuzanna Zamachowska, Wiktoria Kaczmarek.

Dnia 20 lutego 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im Bolesława Chrobrego w Gryficach zorganizowano I REGIONALNY KONKURS ORTOGRAFICZNY. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Joanna Głoćko, Wiktoria Kaczmarek, Bartłomiej Klimkowski

konk_2015_or

Zarówno organizacja obchodów Dnia Języka Ojczystego, jak i przebieg konkursu ortograficznego, wywarły na uczniach duże, pozytywne wrażenie.


  • 0
dk2015_fp

„O kobietach dla kobiet…”

Kategoria :Apele

W piątek, 6 marca 2015 roku, w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klas II – VI zaprezentowali bogaty i ciekawy program artystyczny. Nad całością przygotowań czuwała wychowawczyni klasy II – Pani Grażyna Kellner.

W pierwszej części uczniowie młodszych klas dali pokaz swoich umiejętności aktorskich. Zaprezentowali dwie baśnie: „Śpiącą Królewnę” i „Kopciuszka”, ale zrobili to w sposób innowacyjny, taki trochę z przymrużeniem oka. Zakończenie odegranych baśni nie było wcale takie oczywiste, co wzbudziło poruszenie wśród zachwyconej widowni. Można się było nawet popłakać, na szczęście – ze śmiechu.

Po części teatralnej nastąpił swoisty montaż słowno – muzyczny, połączenie piosenek i wierszy, o kobietach, mężczyznach i wiośnie. W tej części przedstawienia starsi uczniowie zaprezentowali swoje talenty.

Na zakończenie zabrali głos przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej, pod opieką Pani Ewy Polniak, przeprowadzili głosowanie wśród męskiej części społeczności szkolnej i wytypowali dwie Panie, które otrzymały tytuły „Najsympatyczniejszej kobiety” i „Najsympatyczniejszej kobietki” roku. Tymi dumnymi tytułami obdarowano Panią Ewę Polniak i uczennicę klasy V Zuzannę Zamachowską.

Po części artystycznej nastąpił moment składania życzeń i obdarowywania słodkimi upominkami. Cała uroczystość należy do bardzo udanych. Jesteśmy dumni, że tradycja obchodzenia Dnia Kobiet przetrwała i do dziś cieszy się dużą popularnością wśród uczniów.

dk2015_fp