Miesięczne archiwa: Maj 2015

  • 0
kwiec_2015_fp

Ekologicznie i patriotycznie z końcem kwietnia

Kategoria :Apele , Imprezy

Zrobiło się cieplej, zrobiło się aktywnie. Koniec kwietnia, jak co roku, obfituje w wydarzenia różnej natury, te poważne, i te bardziej „na wesoło”.
Dnia 22 kwietnia uczniowie i nauczyciele aktywnie obchodzili Dzień Ziemi. Na początku odbył się apel o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy VI, wraz z nauczycielem przyrody, Panem Andrzejem Jarząbem, za pomocą prezentacji multimedialnej, przekonywali o sensowności korzystania z niewyczerpalnych źródeł energii. Po apelu uczniowie poszczególnych klas posprzątali swój „kawałek Ziemi”. Po wyczerpującej pracy mogli upiec kiełbaski i posilić się przy ognisku.

kwiec_2015e_05

29 IV 2015 r. odbył się uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi. Na początku chłopcy z IV i VI klasy zaprezentowali scenkę z życia typowego ucznia. Można było wywnioskować na jej podstawie, że młodzi ludzie, żyjący współcześnie, nie do końca zdają sobie sprawę z wydarzeń mających miejsce dwa wieki temu, z ich rangi i okoliczności, jakie im towarzyszyły. Następnie najstarsi uczniowie, przygotowani przez Panią Monikę Szymańską – Kamińską, przybliżyli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawili , przy pomocy prezentacji multimedialnej, wizerunki twórców tej tak ważnej dla Polaków ustawy rządowej. Na koniec, dwie dziewczynki, Wiktoria i Sara, uczennice VI klasy, pięknie odśpiewały piosenkę „Kocham Cię, Polsko”.

kwiec_2015_14

Maj zapowiada się równie aktywnie. Na nudę, w Szkole Podstawowej w Mechowie, nie mogą narzekać, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

kwiec_2015_11


  • 0
festyn_2015

III Festyn Rodzinny

Kategoria :Imprezy

Dnia 28 V 2015 roku w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się III. Festyn Rodzinny, będący swoistym połączeniem świąt: Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

Całość rozpoczął bieg o tytuł Maratończyka Szkoły, prowadzony przez Panią Mariolę Misztalską. Najlepszym biegaczem w kl. „0” został Jakub Furza. Tytuł Małego Maratończyka w kategorii dziewcząt zdobyły Anna Leszak i Monika Polniak, a w kategorii chłopców: Radosław Klimkowski i Sławomir Bączyk. Maratończykiem Szkoły w kategorii dziewcząt została Natalia Madej, a w kategorii chłopców – Jakub Rogowiec. Nieco zmęczeni, ale zadowoleni z siebie uczniowie wrócili do szkoły i pomagali w przygotowaniach do festynu. Wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników biegu odbyło się w trakcie uroczystości.

O godzinie 10.00. rozpoczął się III. Festyn Rodzinny. Na wstępie najstarsi uczniowie, Wiktoria i Jakub, przywitali przybyłych rodziców oraz złożyli im życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Marek Kacperski, podziękował wszystkim przybyłym oraz sponsorom i partnerom szkoły.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy II oraz klas IV – VI przygotowali, pod okiem Pani Grażyny Kellner, montaż słowno muzyczny dla swoich Mam i Tatusiów. Było sporo muzyki i jeszcze więcej śmiechu. Rodzice i dzieci w dobrych humorach  zasiedli do stolików, by skosztować grochówki oraz kiełbasek z grilla. Po minach było widać, że wszystkim smakowało.

festyn_2015e

Nie był to jednak koniec atrakcji przewidzianych na ten wyjątkowy dzień. Pani Mariola Misztalska zapraszała rodziców i dzieci do wzięcia udziału w konkurencjach sportowych , np. do biegu w workach czy rzutu piłką lekarską. Panie Monika Szymańska – Kamińska i Halina Zaryczańska przeprowadziły konkursy i kalambury.  Maluchy rozpoznawały swoje mamy z zawiązanymi oczyma, starszaki biegały wkoło krzesełek, a grupy mieszane mamy plus dzieci odgadywały tytuły filmów i bajek. Wszystkie konkursy, te sportowe i te umysłowe, kończyły się wręczeniem drobnych nagród, a festyn uświetniła również muzyka, którą prezentował Pan Maciej Ostrowski.

Kolejnym miłym akcentem, zwłaszcza dla uczniów, była wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płotach. Strażacy zaprezentowali sprzęt strażacki, pokazali jak on działa i pozwolili zrobić sobie zdjęcie w wozie strażackim. Największą popularnością cieszyła się jednak możliwość lania wody wężem strażackim. Zarówno maluchy, jak i starsi uczniowie nie mogli doczekać się swojej kolejki.

Dziękujemy wszystkim Mamusiom i Tatusiom za przybycie i aktywny udział.  III. Festyn Rodzinny można zaliczyć do udanych. Cieszymy się, że taka tradycja powstała i z roku na rok angażuje coraz więcej osób, które wspólnie z nami chcą się bawić i świętować.

M.Sz.