Miesięczne archiwa: Czerwiec 2015

  • 0
abs_2015_10

Żegnaj, kochana szkoło!

Kategoria :Apele

Radość i smutek, łzy szczęścia i wzruszenia – ambiwalentne uczucia dominowały w sercach i na twarzach Szóstoklasistów, którzy 25 czerwca 2015 r. pożegnali mury Szkoły Podstawowej w Mechowie.

abs_2015_04

Uroczystość pożegnania szkoły przez jej Absolwentów rozpoczęła się od wręczenia dyplomów dla tych najlepszych oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców.  Do grona najlepszych szóstoklasistów w roku szkolnym 2014/2015 zaliczono: Joannę Głoćko, Wiktorię Kaczmarek, Bartłomieja Klimkowskiego i Marcela Koguta. Uczniowie ci uzyskali średnią ocen 4,75 lub wyższą.  Rodzice, z dumą, po raz ostatni w tej szkole, odebrali od pana dyrektora Marka Kacperskiego gratulacje i podziękowania.

abs_2015_06

Oficjalna część zakończyła się uczuciem dumy i satysfakcji. Rozpoczęła się część mniej oficjalna, ale bardziej wzruszająca, obfitująca w podziękowania, pożegnania i wspomnienia. Najpierw uczniowie klasy V pożegnali szóstoklasistów krótkimi wierszykami dla nich i o nich. O niektórych śmiesznie, o niektórych może trochę krytycznie, ale z dobrym smakiem i dużą dozą humoru.  Na pamiątkę piątoklasiści wręczyli swoim o rok starszym kolegom maskotki i długopisy, co wielu z nich przyjęło ze wzruszeniem.

abs_2015_10

Przyszła kolej na pożegnanie się ze szkołą tych najważniejszych – Absolwentów. Zaprezentowali oni montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Jeden dzień z życia szóstoklasisty” – oczywiście nie jakiegoś tam „szóstoklasisty”, ale ucznia szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Mechowie. Ten jeden dzień obfitował w spotkania z nauczycielami i pracownikami szkoły, co do których odpowiednim i trafnym komentarzem były słowa piosenek. Znajomością piosenek o pszczółkach i biedroneczkach pochwalił się Jakub na lekcji przyrody, której temat brzmiał: „Owady”. „Nie mogę ci wiele dać” – śpiewał Dominik pani od polskiego. Zupełnie nie można byłoby odnieść słów tej popularnej piosenki do oglądanego przedstawienia. Uczniowie dali z siebie wszystko, swą pantomimą, grą aktorską, mimiką i naśladowaniem słów piosenek rozbawili do łez całą widownię i niejeden raz wywołali salwy śmiechu. Śmiechu, który znów przeplótł się ze łzami, tym razem wzruszenia, gdy szóstoklasiści żegnali swą wychowawczynię specjalnie przygotowaną piosenką. Krótkimi wierszami i różyczkami podziękowali także rodzicom, na których pomoc i wsparcie przez tych siedem lat zawsze mogli liczyć.

abs_2015_23

Dzień pełen emocji, wzruszeń i wrażeń zakończył się słodkim akcentem w postaci tortu (zobacz fotoreportaż z uroczystości).

M.Sz.


  • 0
IMG_3784

Z wizytą u tyranozaura

Kategoria :Wycieczki

17 czerwca uczniowie klas „0” – III odwiedzili Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie.

IMG_3782

Uczniowie wspomnianych klas mogli pogłębić swą wiedzę na temat różnych gatunków dinozaurów, m. in. dzięki przewodnikowi, który oprowadził ich po całym parku. Po zwiedzaniu parku każdy z uczestników wycieczki miał całe mnóstwo czasu na korzystanie z dodatkowych atrakcji parku i kupowanie pamiątek.

IMG_3784

Jeszcze w drodze powrotnej uczniowie opowiadali sobie o tym, czym każdy z nich się zachwycił. Zadowoleni i pełni wrażeń zostali przywitani przez rodziców.

IMG_3773

 

 Monika i Ewa Polniak


  • 0
IMG_3725

Pożegnania nadszedł czas

Kategoria :Imprezy

16 czerwca na terenie szkolnego sadu odbył się piknik pożegnalny klasy III z wychowawczynią.

IMG_3737

Wspólne grillowanie trzecioklasistów z panią i mamami było doskonałą okazją do wspomnień, począwszy od początku – klasy I, aż do teraz. Nie zabrakło wielu wzruszeń.

IMG_3725

Uczniowie podziękowali pani za wspólnie spędzone trzy lata, za dobre nauczanie i wychowanie. Pełni nadziei i wiary w siebie obiecali nie zawieźć pani po wakacjach już jako uczniowie klasy IV.

IMG_3711

Ewa Polniak