Miesięczne archiwa: Wrzesień 2015

  • 0
pasowanie_2015_03

Pasowanie Pierwszoklasistów

Kategoria :Apele

25 września 2015 r. odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów.  Od tego dnia Pierwszoklasiści  są pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej w Mechowie. Przygotowania do apelu trwały cały miesiąc. Uczniowie I klasy pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Włodzimiery Maciaszek, uczyli się wierszyków i piosenek. Z niecierpliwością przygotowywali się do tego dnia, doskonaląc swoje umiejętności.

Pasowanie 2015

W dniu pasowania przybyli do szkoły ubrani na galowo. Na apelu zaprezentowali przygotowane wcześniej piosenki i wiersze. Pięknie śpiewali i odpowiadali na pytania w ramach pierwszego szkolnego egzaminu. Przygotowane  wierszyki były dobrane indywidualnie i trafnie charakteryzowały osobę mówiącą. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć drogich rodziców, wspierających swoje pociechy podczas apelu i wcześniej, w domu, podczas nauki tekstów na pamięć. Z dumą fotografowali swoje dzieci w tak ważnym dla nich dniu.

Pasowanie 2015

Obowiązkowym elementem Pasowania było powitanie i obdarowanie prezentami przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i klas najstarszych: V i VI. Prezenty wywołały uśmiechy na twarzach i z radością w oczach zostały przyjęte przez najmłodszych kolegów i koleżanki z klasy I. Dzień pełen wrażeń zakończył słodki poczęstunek. Pełni wrażeń Pierwszoklasiści na pewno mieli niemałe problemy by wieczorem usnąć (zobacz fotoreportaż z apelu) .

M.Sz.


  • 0
polic_2015_08

Aktywny Wrzesień

Kategoria :Imprezy

Dnia 17 września 2015 r. wychowankowie Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięli udział w spotkaniu z policjantką. Tematem spotkania była bezpieczna droga do i ze szkoły. Temat ważny i aktualny, poruszany również na zajęciach z wychowawcami. Pani policjantka przypomniała zasady poruszania się po drogach, przechodzenia przez ulicę oraz podkreślała wagę odblasków, zwłaszcza wtedy, gdy zrobi się już wieczór. Uczniowie chętnie zabierali głos w rozmowie z miłym gościem, odpowiadali na pytania, tłumaczyli kolory sygnalizacji świetlnej oraz oznaczenia znaków drogowych.

Spotkanie z policjantką

            19 września 2015 r. uczniowie i nauczyciele „Sprzątali Świat”. Ten posprzątany świat to taki mały, lokalny kawałeczek ziemi wkoło szkoły i w Mechowie, ale szacunek dla przyrody i troska o nią zagościły w głowach i serduszkach. Jak i smutek na widok całej masy śmieci, butelek, puszek, a nawet ubrań wyrzuconych bezmyślnie w krzaki… Po ciężkiej pracy można było posilić się kiełbaską z ogniska lub chlebkiem w wersji tostowej – bardzo popularnym. Pogoda dopisała, słoneczko świeciło, gry i zabawy na świeżym powietrzu zakończyły ten pełen wrażeń dzień.

Sprzątanie Świata 2015

 Tego samego dnia przedstawiciele naszej szkoły, najlepsi szkolni biegacze, wzięli udział w XIX Międzynarodowym Biegu Ulicznym „o Sztachetkę” w Płotach. Grupka około trzydzieściorga uczniów pojechała na biegi pod opieką Pań Marioli Misztalskiej, Ewy Polniak i Justyny Wiktorowicz. Sam udział był dla wielu z nich niemałym wyczynem. Zwłaszcza dla tych, którzy ścigali się z kolegami o rok starszymi. Ale na złą kondycję uczniowie naszej szkoły nie mogą narzekać. Wręcz przeciwnie – lubią wszelkiego rodzaju sportowe zmagania, od biegów aż po piłkę.  Pełni wrażeń i nieco zmęczeni wrócili do domów.

Sztachetka 2015

 Wrzesień jeszcze się nie skończył, a już był pełen wrażeń. W następnych miesiącach czeka nauka, ale i zabawa. Cały rok szkolny zapowiada się pracowicie. Na pewno nie pozwoli się ponudzić.

Sztachetka 2015

 

Wrzesień 2015

Monika Szymańska Kamińska