Miesięczne archiwa: Listopad 2015

  • 0
andrzejki_2015_27

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Imprezy

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.” Piątek, 27 listopada 2015 r., upłynął w Szkole Podstawowej w Mechowie pod znakiem wróżb i tradycji andrzejkowych. Podczas zajęć w „zeróweczce” Pani Marta Szypulska zadbała o to, by wśród najmłodszego pokolenia kultywować tradycje przodków. Zapoznała swoich podopiecznych z obrzędem andrzejek oraz tradycjami z nimi związanymi. Wspólne wróżby: kolorowe bibułki, „Buty”, „Serca”, poznaj swój przyszły zawód – puzzle, wróżba z butelką – „Symbole”, przysporzyły wiele radości i uśmiechów. Radośnie było również podczas wspólnych zabaw. „Miotlarz” – taniec z miotłą oraz zabawa „Wróżki i czarodzieje” pokazały, że najmłodsi również potrafią się świetnie bawić. Zajęcia rozwijały również sprawność manualną poprzez ćwiczenie polegające na ozdabianiu szat czarodziejki zgodnie z podaną instrukcją. Koordynację psycho – ruchową rozwijało ćwiczenie o nazwie „studnia” – uczniowie wrzucali monety do miski z wodą. Celny rzut oznaczał spełnioną wróżbę. Całości dopełnił słodki poczęstunek, będący zasługą jednej z mam.

andrzejki_2015_06

W godzinach popołudniowych odbyła się w szkole zabawa andrzejkowa. Członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz ich opiekun, Pani Ewa Polniak, przygotowywali wszystko dużo wcześniej, by zabawa wypadła wyśmienicie, by wszyscy byli zadowoleni i by każdy znalazł w niej coś dla siebie. Udało się wyśmienicie, były przepowiednie andrzejkowe i cztery „prawdziwe” wróżki, które miały swój mroczny i tajemniczy pokój wróżb i przy pomocy atrybutów wróżyły wszystkim odważnym zainteresowanym. Nie zabrakło oczywiście konkursów i wspólnych przepowiedni. Odkryto dzięki nim, który chłopiec pierwszy się ożeni oraz która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Sprawdzono charakter, wady i zdolności dzięki magicznym, kolorowym kluczom. Przetestowano sprawność fizyczną w konkursie „gorące krzesełka” oraz „skoków na jednej nodze w rytm muzyki”. Sprawdził się również dobry refleks, testowany w konkursie „Gorący Kapelusz”. Konkurs wiedzy na temat tradycji andrzejkowych pokazał, jak dużą wiedzę mają uczniowie II i III klasy i że tradycja ta jest wciąż żywa. Zabawa w rytmie muzyki pozwoliła każdemu zapomnieć o troskach dnia codziennego, a „Krasnoludek” – taniec z pokazywaniem, zjednoczył wszystkich członków społeczności szkolnej, tych małych i większych.

andrzejki_2015_04

W całość przygotowań włączyli się również niezawodni jak zwykle rodzice. Przygotowali przepyszne smakołyki, ciasta i ciasteczka. Dzięki Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszce Nowak każdy konkurs kończył się nagrodą rzeczową dla osób, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Serdecznie Drogim Rodzicom dziękujemy, za to, że jesteście i że zawsze można na Was liczyć (zobacz fotoreportaż z imprezy). M.Sz.

andrzejki_2015_14

 


  • 0
wyc_list2015_02

„Piękna i Bestia” w Gryficach

Kategoria :Wycieczki

Dnia 16 XI 2015 roku uczniowie naszej szkoły pojechali do Gryfickiego Domu Kultury na spektakl w wykonaniu Krakowskiego Teatru Współczesnego. Uczniowie klas I – III oglądali przedstawienie pt. „Piękna i Bestia”, a ich starsi koledzy: „W krainie Narnii”.

Wycieczka do Gryfic

Wizyta w teatrze, jak zawsze, wiązała się z wieloma pozytywnymi wrażeniami. Urok żywego słowa, światła, muzyka zrobiły swoje. Pełni wrażeń uczniowie wracali do domów (zobacz fotoreportaż z wycieczki).

Wycieczka do Gryfic


  • 0
npd_2015_06

Akademia z okazji Święta Niepodległości (listopad 2015)

Kategoria :Apele

Obchody 97 rocznicy Święta Niepodległości miały w tym roku dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie dwudniowy przebieg. We wtorek, 10 listopada przedstawili oni program artystyczny związany z tym ważnym świętem w szkole, dla członków społeczności szkolnej. W środę, 11 listopada, pojechali do Nowego Zamku w Płotach by zaprezentować swoją akademię podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości.

Święto Niepodległości 2015

Uczniowie najstarszej klasy szóstej, przedstawili, przy pomocy slajdów, najważniejsze wydarzenia narodowej historii Polski. Był więc chrzest Polski, ale i budowa stoczni w Gdyni. Wydarzenia, te dawne i te nieco bliższe miały na celu pokazanie potęgi i niezłomności naszego narodu. Całość umaiły wiersze, pięknie wyrecytowane przez uczniów klas: III – VI oraz pieśni patriotyczne, śpiewane z wielką przyjemnością nie tylko przez występujących, ale i przez widownię.

Święto Niepodległości 2015

Trema była, mimo tego, że pieśni i wiersze dopracowywane były i nauczone podczas wielu prób w szkole. Nad całością przygotowań czuwała Pani Monika Szymańska – Kamińska, bardzo dumna ze swoich podopiecznych.

Święto Niepodległości 2015

Apel, po części artystyczny, po części historyczny, spodobał się widowni, która nagrodziła występ długimi brawami. Uczniom podziękowała również Pani Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach i nagrodziła ich słodkim upominkiem (zobacz fotoreportaż z apelu).

M.Sz.