Miesięczne archiwa: Grudzień 2015

  • 0
DSC_0048

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kategoria :Imprezy

W dniach 17 – 18 XII 2015 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Mechowie kiermasz bożonarodzeniowy. W przygotowaniach brali udział uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Można było kupić świąteczne ozdoby: stroiki, choineczki, bombki, bałwanki, Mikołaje i in. Można było napić się kawy lub herbaty i zjeść kawałek pysznego, domowego ciasta, przygotowanego przez rodziców uczniów naszej szkoły. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na zorganizowanie w czerwcu Festynu Rodzinnego.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w kiermaszu. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach, za wykonane ozdoby, upieczone ciasta oraz hojność w trakcie kiermaszu. Za pomoc w realizacji tego zamierzenia, które stało się dziełem nas wszystkich. Zobacz zdjęcia z kiermaszu.


  • 0
DSC_0109

Jasełka 2015

Kategoria :Apele

Dnia 22 XII uczniowie klas 0 – III, z pomocą w narratora – uczennicy klasy IV, Moniki, wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Nad całością przygotowań czuwały Panie:  katechetka Pani Justyna Wiktorowicz oraz wychowawczyni klasy „0” – Pani Marta Szypulska.

Jasełka 2015

Przy szopce betlejemskiej, przy świętej rodzinie zabrały się dzieci i nie tylko… Aniołki zachwycały, pastuszkowie byli empatyczni, niewiele mieli, ale podzielili się tym, co mają. Trzej królowie – hojni, dostojni, przynieśli bogate dary. O wszystkim opowiadały gwiazdki.

Jasełka 2015

Po jasełkach organizatorka konkursu bożonarodzeniowego – Pani Anna Smolarz – wręczyła laureatom i uczestnikom nagrody. Ksiądz Proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Mechowie Krzysztof Sebastianów złożył wszystkim zebranym życzenia.  W świątecznym nastroju wszyscy zebrani rozeszli się do domów.

Zobacz fotoreportaż z apelu.

Jasełka 2015

M.SZ. 2015


  • 0
santa_2015_22

Uratowaliśmy Swięta!

Kategoria :Imprezy

Uczniowie klas I – III uratowali Święta Bożego Narodzenia! 4 grudnia wystawili przedstawienie pt. „Ratujmy Święta”. W rolę reżysera, scenografa i scenarzysty wcieliła się wychowawczyni III klasy – Pani Grażyna Kellner.

Mikołajki 2015

Uczniowie odegrali typową, przedświąteczną scenkę: bieganina, zakupy, zamieszanie… Michaś i Nataniel grali samych siebie – hultajów jakich wiele. Zuzanna świetnie odegrała rolę mamy, zapracowanej co prawda, przed świętami, ale kochającej swoich urwisów. Nie tak wyrozumiały był jednak św. Mikołaj, który stwierdził, że z powodu zachowania dzieci świąt nie będzie.

Mikołajki 2015

 

Na szczęście postaci z bajek: Kopciuszek, sierotka Marysia i krasnoludki, wróżka podpowiedziały chłopcom co zrobić, by święta odzyskać. Na szczęście się udało i do wszystkich uczniów naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Słuchał wierszyków, obdarowywał prezentami i wywoływał szczere uśmiechy (zobacz fotoreportaż z imprezy).