Miesięczne archiwa: Styczeń 2016

  • 0
dz_bd_2016_25

Dzień Babci i Dziadka 2016

Kategoria :Imprezy

„…ważne, że są z nami, niech żyją długi czas i zawsze lubią nas” – dla Babć i Dziadków wnuczęta ze Szkoły Podstawowej w Mechowie

Dnia 21 stycznia 2016 r. odbyła się w Naszej Szkole uroczysta Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Aktorzy, najmłodsi uczniowie klas I – III, przygotowywali się do występu już od świąt. Panie odpowiedzialne za całość przygotowań: Grażyna Kellner, Włodzimiera Maciaszek i Anna Smolarz zadbały o to, by do tego dnia wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Przedstawienie obfitowało w piosenki i wierszyki dedykowane Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom. Całość zawierała również elementy parateatralne – przedstawienia o tematyce baśniowej, pokazujące talent i doskonałą grę aktorską naszych milusińskich. „Królewna Śnieżka” zachwyciła wszystkich zebranych i nawet nikt nie zauważył, że księciu „zwiał” rumak. Zła Macocha wcale aż taka straszna nie była. Czerwony Kapturek odtańczył swój taniec przez las, a napotkane zwierzątka uczyły empatii i troski o innych. Uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka zakończyła się szczerymi życzeniami oraz żwawym i skocznym „Sto lat”.

Dzień Babci i Dziadka 2016

               W przygotowaniach pomagali niezawodni jak zawsze Rodzice: szyli stroje (Laura – młodziutki wilczek – zachwyciła przybyłych swym ręcznie robionym strojem), przynosili rekwizyty, wykonywali makijaż, kręcili loki, pożyczali buty na obcasie, montowali na głowach korony i brzuchy krasnoludkom. Również poczęstunek, jak co roku przepyszny, był dziełem mam.

dz_bd_2016_28

               Serdecznie się cieszymy, że zaproszenie na akademię przyjęło tak wiele Babć i Dziadków. Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za przybycie, oklaski i wspieranie swoich Pociech, a naszych uczniów. Tradycja, tak piękna i wartościowa, niech trwa jak najdłużej.

Dzień Babci i Dziadka 2016

               Następnego dnia, 22 stycznia, swoje Babcie i Dziadków zachwycali podopieczni punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego. Panie Marta Szypulska i Marta Krześniak wiele pracy włożyły w to, by nauczyć Maluszków wierszy i piosenek. Niezawodne i pomocne mamy pomagały w organizacji, a Przedszkolaki i „zerówkowicze” skutecznie zachęcały do wspólnej zabawy. A okazji do zabawy było niemało. Całość rozpoczęła kolorowa chusta oraz taniec na gazecie. Salwy śmiechu wzbudził „ekologiczny strój wnuczki/wnuczka”, czyli raczej „miss-mumia”. Elementy rywalizacji w konkursie na najdłuższą skórkę jabłka zachęciły widownię do głośnego dopingu, a babcie do pośpiechu i dokładności. Babcie oraz Dziadkowie uśmiechnięci, zadowoleni, obdarowani skromnymi „słoiczkowymi” prezentami wrócili do domów i domowych obowiązków (zobacz fotoreportaż z apelu).

M.Sz. 2016