Miesięczne archiwa: Luty 2016

  • 0
k_recyt_2016_16

Gminny Konkurs Recytatorski

Kategoria :Konkursy

Dnia 23 lutego 2016 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas IV – VI . Starsze klasy naszej szkoły reprezentowali:  Kl. IV – Nikola Dziedzic, Monika Polniak; Kl. V – Jakub Aleksandrowicz; KL. VI –  Zuzanna Zamachowska. Klasy I – III reprezentowała czwórka najlepszych, najmłodszych recytatorów:  Kl. I – Bartłomiej Osek; Kl. II – Wiktoria Pasik; KL. III –  Julia Aleksandrowicz, Kacper Kaczmarek. Recytatorzy, dzielnie walczyli z ogarniającą tremą i starali się dać z siebie jak najwięcej.

Gminny Konkurs Recytatorski 2016

Jury zachwycił swą recytacją Jakub Aleksandrowicz, który zajął zaszczytne I miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę i gminę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Gryficach.

Gminny Konkurs Recytatorski 2016

Jakubowi i jego koleżankom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że w dobie komputerów, gier i Internetu znalazła się wasza wspaniała „czwóreczka”, która zamiłowanie do recytacji i pięknego słowa mówionego w sobie rozbudza, a nas, słuchaczy, zachwyca (zobacz fotoreportaż z konkursu).


  • 0
karn_2016_28

Zabawa karnawałowa 2016

Kategoria :Imprezy

Dnia 29 stycznia 2016 r. odbyła się w szkole Podstawowej w Mechowie zabawa karnawałowa. Już od początku karnawału trwały do niej przygotowania. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, Panią Ewą Polniak, opracowywali scenariusz, dekorowali salę, organizowali poczęstunek, picie i nagrody. Na początku zabawy uczennice kl. IV – Klaudia i Monika, zaprezentowały czym jest karnawał. Przypomniały, że karnawał to okres zimowych balów, maskarad i zabaw, ale przytoczyły także kilka faktów dotyczących najsłynniejszej zabawy karnawałowej w Rio de Janeiro.

Karnawał 2016

            Dziewczynki ustąpiły miejsca na parkiecie „Don Wasylowi – Kacperkowi” oraz jego pięknym Cygankom. Zespół zaprezentował utwór „My, Cyganie” oraz uatrakcyjnił go tańcem i grą na tamburynach. Małe Rio można było również dostrzec, kiedy to do tańca zaproszono wszystkie przebrane osoby. W kółeczku, w rytmie nowoczesnego tańca współczesnego, podrygiwały więc księżniczki, rycerze, zwierzątka, „Japonki”, Cyganki, mumia, Hinduska, diabełek, pajacyk i wiele innych. Taniec i prezentacja strojów karnawałowych zakończyły się wręczeniem wartościowych nagród, wśród których znalazły się tornistry, plecaki i torba na laptopa. Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia przy wyborze. Rodzice uczniów wykazali wielkie zaangażowanie w dobór stroju, charakteryzację, dbałość o szczegóły, rekwizyty, makijaż… A i pociechy w niektórych strojach czuły się jak w drugiej skórze.

Karnawał 2016

            Po rozstrzygnięciu pierwszego konkursu znów wystąpił zespół naszych zdolnych trzecioklasistów, tym razem – na rockowo. Zarówno „rockmanów” jak i „Cyganów” przygotowywała i wspierała wychowawczyni, Pani Grażyna Kellner. Rozpoczęła się huczna zabawa, w trakcie której uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne. O muzykę zadbał DJ Stryjenko, spełniający wszystkie muzyczne życzenia. Światła, para, lasery dopełniły całości i sprawiły wrażenie, jakby tancerze rzeczywiście prezentowali się na parkietach Rio.

Karnawał 2016

            Uatrakcyjnieniem zabawy były konkursy, dla tych małych i tych nieco większych. Konkursy sprawnościowe: wyścig z jajkiem, „pchełki”, „rycerz i królewna”, „balonowy zbijak” i konkursy wiedzy: o baśniach i o legendach. Aktywnie brali w nich udział nie tylko uczniowie, ale i rodzice. Pomagali swoim pociechom głośnym dopingiem, pocieszali po porażce i gratulowali sukcesów. Takich Partnerów i Przyjaciół szkoły można tylko pozazdrościć (zobacz fotoreportaż z imprezy).

M.Sz.