Miesięczne archiwa: Marzec 2016

 • 0
wiosna_2016_26

„Wiosennie w SP Mechowo”

Kategoria :Imprezy

21 marca 2016 r., w nieco wietrzny i płaczący poniedziałek, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie pożegnali Zimę i powitali Wiosnę. Za organizację Pierwszego Dnia Wiosny odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Ewą Polniak. W obchody włączyli się również uczniowie III klasy, wykonując Marzanny oraz biorąc udział w przedstawieniu.

wiosna_2016_26

Całość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem, w którym główne role zagrały oczywiście Wiosna i Zima. Zima, piękna Śnieżna Królowa (w tej roli uczennica klasy III – Marika) nie miała wcale ochoty żegnać się z nami na następne dziesięć miesięcy. Jej tupanie nóżką i obrażanie się na nic się zdały. Z początkiem marca pojawiały się jej pierwsze oznaki, a 21 marca zawitała oficjalnie – upragniona, przesłodka Wiosna (czyli Julka – również uczennica III klasy).

wiosna_2016_36

Po występie dziewczynek i ich starszych koleżanek Pan Dyrektor wręczył nagrody i dyplomy, otrzymane w Konkursie Wielkanocnym „Zajączek Wielkanocny”, organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Płotach. Nasi uczniowie i uczennice mogli pochwalić się sukcesami. Nasi najmłodsi podopieczni – dzieci uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego oraz ich wychowawczyni – Pani Marta Szypulska otrzymali dyplom i grę. Już podczas wręczania wzbudzającą duże zainteresowanie.  I miejsce w kategorii klas I – III zajęła uczennica klasy III Julia Skorupa. Otrzymała dyplom i rakietki do badmintona.  III miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła uczennica klasy IV Julia Dziedzic. Otrzymała dyplom i materac wodny.  Laureaci konkursu zostali nagrodzeni przez społeczność szkolną brawami i gratulacjami.

wiosna_2016_20

Po przedstawieniu uczniowie przemaszerowali chodnikami Mechowa z grzechotkami, przy użyciu których wygonili Zimę i przestraszyli ją tak skutecznie, żeby za szybko nie wróciła. W kolejnej części odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

wiosna_2016_05

Wiosna zawitała również na szkolne ściany. Kolorowe i optymistyczne gazetki ścienne, bogate w prace naszych uczniów, cieszą oko i radują serce. Obiecują, że wiosna już blisko. Pani Anna Smolarz inspiruje naszych milusińskich jak może i zaraża ich chęcią do wyklejanek, wydzieranek i plasteliny (zobacz fotoreportaż z imprezy).

M.Sz.


 • 0
wielk_2016_14

„Idą święta …”

Kategoria :Apele

„Idą święta, wielkanocne idą święta.

O tych świętach każde dziecko pamięta.”

Dnia 23 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klas „0” – III przygotowali piękne wiersze i piosenki związane z Wielkanocą. Za całość przygotowań odpowiedzialne były: Pani katechetka Justyna Wiktorowicz i wychowawca Oddziału Przedszkolnego Pani Marta Szypulska.

wielk_2016_19

Apel, radosny i wiosenny, przybliżał tradycje związane z Wielkanocą oraz Śmigusem – Dyngusem. Wyjaśniał symbolikę jajka oraz tłumaczył, czym są kraszanki, pisanki i inne „jaja malowane”. Uczniowie demonstrowali zebranej publiczności oblewanie wodą z psikawek z okazji Lanego Poniedziałku, czym wzbudzili radość i śmiech wśród oblanych dziewczynek.

wielk_2016_15

 W kolejnej części apelu uczennice klasy IV złożyły życzenia Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Sebastianów z okazji Święta ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Ksiądz Proboszcz podziękował za życzenia i złożył wielkanocne życzenia członkom Społeczności Szkolnej.

wielk_2016_17

 Następnie Pani Marta Szypulska wręczyła nagrody laureatom Konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną. Uczniowie wykonali przepiękne kartki, które ozdobiły szkolny hol. Doceniono najpiękniejsze przyznając I, II i III miejsce. Wszyscy biorący udział w konkursie zostali docenieni i nagrodzeni:

Przedszkole „Misie”

Miejsce:

 1. Antoni Kwaśniewski
 2. Michał Krawczyk
 3. Szymon Rodziewicz

Oddział Przedszkolny

Miejsce:

 1. Filip Bartnik
 2. Kacper Stasiak
 3. Bartosz Cyran

Nagroda pocieszenia: Magdalena Łuczak, Oliwia Dziedzic, Oliwia Hadryan, Natalia Hałabaty

Klasa I

Miejsce:

 1. Bartosz Lesiak
 2. Adam Krawczyk
 3. Oliwia Jakubiak

Nagroda pocieszenia: Maja Musialik, Oliwia Wiejak, Amelia Król

Klasa II

Miejsce:

 1. Aneta Lipczyńska
 2. Antonina Jakubas

Klasa III

Miejsce:

 1. Marika Kogut
 2. Julia Aleksandrowicz
 3. Julia Skorupa

Nagroda pocieszenia: Michał Rodziewicz

wielk_2016_18

Klasa IV

Miejsce:

 1. Monika Polniak
 2. Julia Dziedzic
 3. Klaudia Wielesiuk

Klasa V

Miejsce:

 1. Alicja Bicz
 2. Dawid Krawczyk
 3. Aleksandra Bicz

wielk_2016_21

Nagroda pocieszenia: Sławomir Bączyk, Błażej Taśmiński, Jakub Aleksandrowicz

Klasa VI

Miejsce:

 1. Zuzanna Zamachowska
 2. Klaudia Gocałek

Po apelu Pani Mariola Misztalska podziękowała uczniom i paniom za jego przygotowanie. W radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do klas (zobacz fotoreportaż z apelu).

M.Sz.


 • 0
olimp_2016_01

Olimpus 2016

Kategoria :Konkursy

Dnia 16 marca 2016 r.  odbyła się w naszej szkole kolejna edycja OLIMPUSA, czyli olimpiady przedmiotowej z języka angielskiego. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Halina Zaryczańska. Wzięło w nim udział dziesięcioro uczniów:

olimp_2016_01

Klasa IV: Klaudia Wielesiuk, Julia Dziedzic, Natalia Siedlecka;

olimp_2016_03

Klasa V: Jakub Aleksandrowicz, Aleksandra Bicz, Sławomir Bączyk.

Klasa VI: Klaudia Gocałek, Zuzanna Zamachowska, Anna Stasiak, Marcel Rejek.

olimp_2016_04

Jak widać po minach i skupieniu – wcale nie było łatwo.


 • 0
kang_2016_07

Matematyczny Kangur 2016

Kategoria :Konkursy

Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody.(Richard Feynman)

Dnia 17 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany w szkole przez Panią Włodzimierę Maciaszek. Organizatorem centralnym konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

kang_2016_01

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Jest adresowany do uczniów szkół od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych. Rozgrywany jest sześciu kategoriach.

kang_2016_06

W naszej szkole brali w nim udział uczniowie klas:

„Żaczek” – klasa 2: Aneta Lipczyńska, Maja Podlewska, Wiktoria Pasik,

„Maluch” – klasy 3 i 4: Zuzanna Podlewska, Kacper Kaczmarek, Konrad Wielesiuk, Monika Polniak, Klaudia Wielesiuk,

„Beniamin” – klasy 5 i 6: Jakub Aleksandrowicz, Dawid Krawczyk, Klaudia Gocałek, Marcel Rejek, Zuzanna Zamachowska.

Gratulujemy Wam i życzymy powodzenia.


 • 0
DSC_0052z

„Być kobietą, być kobietą…”

Kategoria :Apele

Dnia 12 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie, rodowici mieszkańcy Mechowa i Łęcznej, wystąpili na Świetlicy Wiejskiej z programem artystycznym z okazji Dnia Kobiet. Całość rozpoczęła Pani Sołtys Mechowa, która powitała zebranych i zaprosiła na występ w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły.

Dzień Kobiet 2016

Przedstawienie opierało się głównie na scenkach z życia wsi, a konkretnie mieszkanek Mechowa. Dominowały skecze o tematyce kobiecej i wiejskiej, które zostały bardzo dobrze odebrane przez zgromadzoną widownię. Uczennice i uczniowie wcielili się w role żon, matek, mężów, synków, sąsiadów i sąsiadek. W nieco przejaskrawiony sposób zaprezentowali uroki życia na wsi oraz problemy i potyczki, z którymi codziennie borykają się kobiety, jak na przykład jazda samochodem, parkowanie, zakupy czy nieczuły i skąpy mąż.

Dzień Kobiet 2016

Było wesoło i zabawnie. Kobiety i kobietki wcale się nie obrażały, tylko szczerze się śmiały, podziwiając swoje pociechy na scenie.  Po występie uczniowie zostali obdarowani przez Panią Sołtys tabliczkami czekolady oraz zaproszeni na sok i ciasto.

Dzień Kobiet 2016

Takie właśnie lokalne uroczystości pokazują znakomicie, jak bardzo wieś potrzebna jest szkole i jak bardzo szkoła potrzebna jest wsi. Mamy nadzieję, że również za rok będziemy mogli razem się pośmiać i pobawić (zobacz fotoreportaż z apelu)..

M.Sz.