Miesięczne archiwa: Maj 2016

  • 0
magic_night_2016_14

„Magiczna noc z książką”

Kategoria :Projekty i programy

Noc z 25 na 26 maja 2016 r. uczniowie klas IV – VI spędzili w budynku Szkoły Podstawowej w Mechowie. Swoisty biwak w szkole wiązał się z realizacją programu „Książki naszych marzeń”. Pod opieką czworga nauczycieli uczniowie wspólnie czytali, bawili się i rywalizowali. Brali udział w konkursach wiedzy, znajomości bohaterów i treści lektur oraz konkursach sprawnościowych. Wszystkie zabawy, i te merytoryczne, i te sprawnościowe, wywoływały ogrom pozytywnych emocji i były z entuzjazmem przyjmowane przez zgromadzoną młodzież. Każdy mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie – komu nie udało się ułożyć największej wieży ze spaghetti, mógł wygrać w konkursie „znalezione z latarką”.

magic_night_2016_18

Kolacja, niespodzianka w postaci sześciu pizz, sprawiła uczestnikom spotkania wielką radość. Została ona ufundowana przez Radnego Rady Miasta i Gminy Płoty Pana Jarosława Krześniaka. Serdecznie dziękujemy.

magic_night_2016_27

Pobudka następnego dnia o godzinie szóstej wcale nie zasmuciła „uczniaków”, wręcz przeciwnie – niektórzy nie spali już od piątej. Na „do widzenia” pytali, kiedy organizujemy kolejną taką noc z książką…

magic_night_2016_13

To budujące, że wśród naszych uczniów pasja do czytania nie zanika, a czytelnictwo może być rozwijane również dzięki takim akcjom, łączącym przyjemne z pożytecznym, integrującym i jednoczącym poprzez wspólną zabawę i naukę.

M.Sz.