Miesięczne archiwa: Czerwiec 2016

 • 0
zakroku_2016_06

„Wakacje, znowu są wakacje!”

Kategoria :Apele

Społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie spotkała się 24 czerwca 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie by pożegnać uczniów VI klasy oraz oficjalnie zakończyć rok szkolny 2015/2016. Z jednej strony radość, bo już wakacje, wolne, czas na wypoczynek, z drugiej strony – smutek, bo ostatnia klasa, szósta, nowy rok szkolny – już w murach gimnazjum, nowi koledzy, nowi nauczyciele… Takie uczucia towarzyszyły Szóstoklasistom podczas uroczystego apelu, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu. Następnie prowadzący podziękowali wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za całoroczną wspólną pracę, naukę i zabawę. W kolejnej części Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Agnieszka Nowak i Rady Pedagogicznej Pani Mariola Misztalska złożyły serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom, które zaangażowały się w pracę na rzecz szkoły, które wsparły szkołę finansowo i rzeczowo, które wykazały się lojalnością i ogromnym zaangażowaniem, którym los szkoły nie był obojętny.

zakroku_2016_22

Zanim szóstoklasiści stali się Absolwentami Szkoły Podstawowej w Mechowie złożyli ślubowanie. Następnie wychowawczynie klas I –VI wręczyły nagrody i listy pochwalne najzdolniejszym i najbardziej pracowitym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom.

zakroku_2016_18

Kolejnym elementem uroczystości było ogłoszenie imienia i nazwiska ucznia, który decyzją Rady Pedagogicznej zdobył miano Najlepszego Absolwenta Szkoły – honorowym „Primus inter pares” w roku szkolnym 2015/2016 została Zuzanna Zamachowska.  Zuzanna również otrzymała dyplom i nagrodę za najlepszy wynik na Sprawdzianie Szóstoklasisty. Następnie Dyplomy Absolwenta otrzymali wszyscy szóstoklasiści. Gdy uczniowie kl. VI zostali już oficjalnie absolwentami przyszedł czas na wręczenie dyplomów dla zwycięzców i osób wyróżnionych w  konkursach przedmiotowych, wyróżnień za czytelnictwo, sportowych i ogłoszenie wyniku konkursu dla klasy, która zebrała największą ilość nakrętek. Zwyciężyła klasa I. Nagrodę odebrał Gospodarz klasy.

Gdy najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami, podziękowanie za zaangażowanie w życie szkoły wręczyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Pani Ewa Polniak. Dyplomy i upominki otrzymali najbardziej zaangażowani młodzi samorządowcy, na których wsparcie i aktywność zawsze można było liczyć.

zakroku_2016_02

W kolejnej części wychowawczynie Przedszkola, kl. „0”, kl. III i VI podziękowały rodzicom za wielomiesięczną, pełną zrozumienia i poświecenia współpracę. Rodzice i uczniowie wymienionych klas skorzystali z okazji, że są przy głosie i wyrazili słowa podziękowania. Następnie Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Przedstawicielka rodziców Absolwentów zabrały głos, podziękowały nauczycielom i pracownikom za dziesięć miesięcy pracy oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Rozpoczęła się część pożegnalna, bardziej wzruszająca. Najpierw uczniowie klasy V pożegnali szóstoklasistów krótkimi wierszykami oraz wręczeniem „przepustek do Gimnazjum” i drobnych upominków na pamiątkę. Następnie odbyła się część pożegnalna klasy VI – wiersze, podziękowania, pięknie zaśpiewane piosenki i przezabawny „dzień z życia ucznia VI klasy” były klamrą zamykającą ich historię w tej szkole. Później szóstoklasiści pożegnali swoją wychowawczynię piosenką, przygotowaną specjalnie na tę okazję.

zakroku_2016_16

                Gdy program dobiegł końca wychowawcy wraz z uczniami udali się do klas. Ze świadectwem w ręku mogli nareszcie powitać upragnione wakacje.

M.Sz.


 • 0
wyc_2016_21

Wycieczka do Szczecina

Kategoria :Wycieczki

Dnia 22 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Mechowie, wraz z wychowawczyniami, odwiedzili Szczecin. Głównym celem wycieczki była wizyta w Teatrze Współczesnym i obejrzenie spektaklu Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Spektakl, mimo współczesnej scenografii i kostiumów, przeniósł widzów w realia Polski szlacheckiej, XVII – wiecznej.

wyc_2016_02

 

Po obejrzeniu spektaklu uczniowie udali się na obiad i zakupy do centrum handlowego. Kolejną częścią wycieczki był spacer ulicami Szczecina. Obowiązkowym obiektem zabytkowym, od którego należało zacząć, był oczywiście Zamek Książąt Pomorskich. Z zamku niedaleko do Ratusza, a więc uczniowie odwiedzili Muzeum Narodowe – Oddział Muzeum Historii Szczecina. Najbardziej zainteresował zwiedzających Szczecin w czasach PRL – u, choć średniowieczne buty ze skóry również wzbudziły niemałe zainteresowanie.

wyc_2016_05

Kolejną budowlą zabytkową była Bazylika Archikatedralna św. Jakuba. Po wizycie w bazylice wycieczka udała się do Książnicy Pomorskiej. Zmiana nastroju i zmiana typu architektury – mogło niektórym zakręcić się w głowie. Chwilę oddechu można było zaczerpnąć na Placu Tobruckim, przy fontannie z kotwicą, miejscu, gdzie niegdyś znajdował się Pomnik Sediny.

wyc_2016_19

Kolejnymi etapami wycieczki były wizyta w budynku Poczty Polskiej i spacer wzdłuż Odry. Odwiedziny w nowo wyremontowanym Dworcu PKP zakończyły ten pełen wrażeń dzień.

M.Sz.


 • 0
corrida_2016_08

„Ortograficzna corrida 2016”

Kategoria :Konkursy

Dnia 16 czerwca 2016 r. odbyła się w szkole Podstawowej w Mechowie kolejna edycja „Ortograficznej corridy”, czyli konkursu ortograficznego, którego celem jest walka z bykami – ortograficznymi. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI, a przygotowała go Pani Monika Szymańska – Kamińska.

corrida_2016_12

Uczniowie pracowali w grupach zmagając się z pytaniami rozmaitego typu i udzielając odpowiedzi w różnej formie. Konkurs miał na celu podniesienie poziomu kompetencji językowych (ortograficznych, frazeologicznych, słownikowych), wdrożenie do wyrabiania nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz rozwijał umiejętności czytania ze zrozumieniem.

corrida_2016_10

Uczestnicy bogacili  język ojczysty oraz współpracowali ze sobą i rywalizowali z pozostałymi grupami na zasadach „fair play”.

Laureaci konkursu:

 1. miejsce – kl. VI: Zuzanna Zamachowska, Klaudia Gocałek i Anna Stasiak.
 2. miejsce – kl. V: Aleksandra Bicz, Alicja Bicz, Jakub Aleksandrowicz.
 3. miejsce – kl. IV: Klaudia Wielesiuk, Julia Dziedzic, Natalia Siedlecka.

Serdecznie gratulujemy.


 • 0
wrzos_2016_09

Wycieczka do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie

Kategoria :Wycieczki

Maluchy z Punktu Przedszkolnego oraz starszaki z Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi Paniami: Panią Martą Szypulską i Panią Martą Krześniak wybrały się dziś  do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie.

wrzos_2016_02

Podczas aktywnego wypoczynku dzieci zdobyły wiedzę na temat czasów prehistorycznych, w których żyły dinozaury. Spacer po ścieżce edukacyjnej dostarczył naszym przedszkolakom mnóstwo cennych, pozytywnych wrażeń. Ogromną atrakcją okazało się także Safari, w którym dzieci z bliska obejrzały zwierzęta takie jak dziki, lamy, alpaki a nawet kangury. Niektóre zwierzęta, takie jak króliki, były tak przyjazne, że dawały się pogłaskać.

wrzos_2016_07

Po spacerze maluchy ochoczo korzystały z wielu atrakcji na terenie Parku. Skakały na dmuchanym placu zabaw, bawiły się w archeologów odkrywając zasypany w piasku szkielet dinozaura, a chętne osoby zrobiły zakupy w sklepiku z pamiątkami.

Maluchy zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do domów w doskonałych humorach, bogatsze o nowe doświadczenia.

Marta Szypulska


 • 0
festyn_2016_23

Festyn Rodzinny 2016

Kategoria :Imprezy

Dnia 9 VI 2016 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się kolejna, czwarta już, edycja Festynu Rodzinnego, czyli wspólne świętowanie z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

festyn_2016_03

Przed rozpoczęciem Festynu najlepsi szkolni biegacze rywalizowali ze sobą o tytuł „Mini Maratończyka” i „Maratończyka Szkoły”. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomem i nagrodą. Uczniowie, którzy zajęli II. i III. miejsce, otrzymali drobne upominki.

Szkołę odwiedzili tego dnia szanowni Goście: Pan Radny Jarosław Krześniak i Pan Radny Jerzy Nowicki. Licznie przybyli rodzice wspierali swoje pociechy i walczyli z tremą razem z nimi.

festyn_2016_47

Festyn Rodzinny rozpoczął się od krótkiego wstępu w wykonaniu dwóch Oliwii, uczennic kl. I. Następnie taniec ludowy zaprezentował Zespół Tańca Ludowego funkcjonujący przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Tancerki i tancerze zachwycili zebranych – za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

festyn_2016_14

W kolejnej części wystąpili uczniowie, którzy przygotowali dla swoich mam i tatusiów króciutki występ. Występy były różne, były wiersze, tańce i piosenki, były skecze i zabawy w kółeczku. Dla każdego – coś pięknego. Przedszkolaczki, „zerówkowicze” i uczniowie klas I – VI stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali przygotowany pod okiem wychowawczyń występ.

festyn_2016_15

Po występach uczniowie, rodzice i zgromadzeni goście mogli skorzystać z wielu atrakcji. Najbardziej popularnymi okazały się loteria fantowa oraz „Magiczna Fotobudka Maja”.  Fanty do loterii były zbierane przez ostatnie dwa tygodnie i było ich około 250. Fotobudka – nowość, z której niewielu miało szansę skorzystać wcześniej, zachwyciła zebranych, więc pewnie dlatego kolejka do niej ciągnęła się na pół korytarza.

festyn_2016_50

 

Były oczywiście konkursy sportowe, jak np. bieg w workach oraz turnieje wiedzy: rodzinna „Familiada”, konkurs dla rodziców: znajomości cytatów z filmów oraz – dla uczniów klas I – III – konkurs znajomości baśni. W przerwie między konkursami można było poskakać na trampolinie oraz posłuchać muzyki, o którą zadbał DJ Stryjenko. Uczniowie i rodzice mogli skosztować grochówki i kiełbaski z grilla, serwowanych przy stoliku gastronomicznym. Były oczywiście zimne napoje, słodycze, chrupki i truskawki.

festyn_2016_10

Dzień ten był dniem wyjątkowym dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Mechowie. Był też wyjątkowy dla rodziców, którzy razem ze swoimi pociechami mogli się bawić i spędzić czas. Pozwolił oderwać się od codziennych trosk i cieszyć ze wspólnie spędzonego czasu. Gdyż czas jest jednym z najcenniejszych darów, jaki rodzice mogą dać swoim dzieciom.

festyn_2016_11

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość oraz wszystkim sponsorom, którzy zaangażowali się w organizację festynu. Dziękujemy osobom, które wsparły festyn finansowo i rzeczowo. Dziękujemy za pomoc w organizacji. Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa wsparcie w ważnych dla naszych dzieci chwilach.

M.Sz

 

.


 • 0
k_ort_2016_22

Młodzi Mistrzowie Ortografii wyłonieni

Kategoria :Konkursy

Dnia 2 czerwca 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Mechowie Konkurs Ortograficzny przeznaczony dla uczniów klas II – III. Konkurs przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy I Pani Włodzimiera Maciaszek. W komisji zasiadły Panie: Anna Smolarz i Grażyna Kellner.Uczestników konkursu wyłoniły eliminacje klasowe. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów: czworo z klasy II i czworo z klasy III.

k_ort_2016_26

Pytania konkursowe, jak i sam konkurs, miały na celu podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych i wyrabianie wśród najmłodszych uczniów nawyku stosowania reguł ortograficznych. Uczniowie rozwijali również umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz, przede wszystkim, poprawnej i zgodnej z normami ortograficznymi pisowni.

k_ort_2016_32

Pierwsze miejsce na poziomie klasy II zajęła Aneta Lipczyńska, a na poziomie klasy III – Michał Rodziewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

M.Sz.


 • 0
konk_bezp_2016_14

Uczymy się, jak być bezpieczni na drodze

Kategoria :Konkursy

Dnia 2 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Bezpieczni na drodze” przeznaczony dla uczniów klas I – III. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Marta Szypulska – wychowawczyni oddziału przedszkolnego.

Bezpieczni Na Drodze 2016

Przed konkursem szkolnym odbyły się eliminacje klasowe. Uczestnicy konkursu stawili się na miejsce – świetlicę szkolną – przygotowani i odświętnie ubrani. Liczyła się jednak wiedza. Pytania dotyczyły podstawowych przepisów prawa o ruchu drogowym oraz zasad poruszania się na drogach. Sprawdzały również wiedzę uczniów na temat zagrożeń związanych z poruszaniem się po jezdni i chodniku.

Bezpieczni Na Drodze 2016

Zasiadające w komisji Panie Włodzimiera Maciaszek, Anna Smolarz i Grażyna Kellner skrupulatnie podliczały punkty, dodawały i oceniały odpowiedzi uczestników. Po trzech rundach pytań ogłoszono wyniki – imiona i nazwiska laureatek na poziomie każdej z klas:

 • Klasa I: Laura Dudek
 • Klasa II: Wiktoria Pasik
 • Klasa III: Julia Skorupa

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.