Miesięczne archiwa: Wrzesień 2016

  • 0
sztach_2016_11

Nasi biegacze na „XX Biegu o Sztachetkę – Płoty 2016” i ekolodzy sprzątający świat

Kategoria :Imprezy

W sobotę, 17 września 2016 r. grupa około trzydzieściorga uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięła udział w XX. edycji „Biegu o Sztachetkę” w Płotach.  Uczniowie, po przyjeździe wykonali rozgrzewkę, którą prowadziła Pani Ewa Przybysz, nauczycielka wychowania fizycznego. Później, pod czujnym okiem opiekunów, przeszli na start. Każdy z uczniów pokonał swoje małe słabości i starał się dać z siebie wszystko.

sztach_2016_09

            Na podium stanęła Lena Rejek, zajmując II. miejsce w biegu uczestników swojej kategorii wiekowej. Również w tej kategorii V. miejsce zajęła Wiktoria Szczepaniak.  Wśród uczniów klas IV – VI najlepiej spisała się Monika Polniak zajmując VI. miejsce w biegu dziewcząt z rocznika 2004 – 2005.  W doskonałych humorach, może nieco zmęczeni, ale zadowoleni, biegacze wrócili do szkoły.

sztach_2016_15

            Tego samego dnia, uczniowie, którzy nie pojechali na biegi, mieli ważne zadanie – posprzątać świat. Oczywiście, nie cały, tylko swoją „małą ojczyznę”: tereny przy szkole i w Mechowie. W akcji wzięły udział również przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie oddziału przedszkolnego. Pełni zapału zabrali się do sprzątania przyszkolnego sadu i podwórka. Pewną miłą odskocznią od pracy było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

sztach_2016_22

            W poniedziałek społeczność szkolna nagrodziła swoich reprezentantów, biorących udział w XX. Edycji „Biegu o Sztachetkę – Płoty 2016” gromkimi brawami. Pani Dyrektor Mariola Misztalska gratulowała biegaczom i namawiała pozostałych uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego, uprawiania sportu i dbania o kondycję fizyczną.

M. Sz. K


  • 0
pr_2016_08

Wiele zmian w nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Apele

1 września 2016 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość uświetniła msza święta odprawiona przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Sebastianów w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Mechowie. Po mszy uczniowie, nauczyciele i rodzice przemaszerowali na plac apelowy, by wziąć udział w apelu.

pr_2016_02

 Apel rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. W kolejnej części głos zabrała Pani Mariola Misztalska – po raz pierwszy w nowej roli – dyrektora szkoły. Pani dyrektor życzyła wszystkim: uczniom, rodzicom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz owocnej pracy. Nowa Pani dyrektor została przywitana wiązankami kwiatów przez przedstawicieli Grona Pedagogicznego oraz wszystkich rodziców.

pr_2016_08

Zmiana na stanowisku dyrektora to najważniejsza ze zmian, ale nie jedyna. Na zasłużoną emeryturę odszedł Pan Andrzej Jarząb, nauczyciel przyrody i niezastąpiony informatyk, związany ze szkołą od wielu lat. W związku z tym pojawili się w szkole nowi nauczyciele: przyrody i zajęć komputerowych. Nastąpiła także zmiana na stanowisku nauczyciela j. angielskiego oraz wychowania fizycznego.

pr_2016_14

Słowa Pani dyrektor: „Rok szkolny 2016/2017 uważam za rozpoczęty” z większym entuzjazmem przyjęli raczej nauczyciele, niż uczniowie, mający pewnie jeszcze w głowach i pamięci wakacyjne przygody i wycieczki.

M.Sz.