Miesięczne archiwa: Październik 2016

  • 0
prace_2016_60

Jesień to bardzo inspirująca pora roku

Kategoria :Projekty i programy

W ostatnich tygodniach uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Mechowie mogli poczuć się jak prawdziwi wydawcy. Zadaniem każdego z nich było stworzenie albumu. Albumy drzew i liści powstawały w domach przy niewielkiej pomocy rodziców. Pani wychowawczyni Włodzimiera Maciaszek służyła radą i pomocą. Określała, jak należy prace wykonać, a uczniowie zalecenia wykonali w stu procentach. Wykazali się  inwencją twórczą, starannością i dokładnością. Dnia 7 października z dumą zaprezentowali efekty swojej wielodniowej pracy. Takich prac mogliby im pozazdrościć nawet starsi koledzy.

prace_2016_54

Jesień inspiruje uczniów kl. II również do wykonywania prac manualnych. Przy wykorzystaniu darów jesieni wykonywali oni piękne jesienne cudeńka. Zadania wymagały kreatywnego myślenia, indywidualnego podejścia do tematu i tworzywa, pobudzały wyobraźnię i inspirowały.

prace_2016_51

Drugoklasiści pokazywali także jacy z nich zdolni kucharze – przyrządzali owocowe i warzywne sałatki. Ku uciesze Pani wychowawczyni większość z jej podopiecznych potrafi już kroić, obierać i trzeć. Drugoklasiści potrafią posługiwać się już nożem, tarką i obieraczką.

prace_2016_47

Brawa należą się oczywiście rodzicom, którzy wiedzą, jak ważne jest, by dziecku pomagać, a nie je wyręczać i by mały domownik poczuwał się pełnoprawnym członkiem rodziny już od najmłodszych lat.  Efekty prac uczniów można zobaczyć na zdjęciach i można było poczuć na korytarzu szkolnym, gdyż zapachy dań roznosiły się po całej szkole.

M.Sz.


  • 0
den_2016_42

Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria :Apele

13 października w Szkole Podstawowej w Mechowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili społeczność szkolną goście: Pani Halina Zaryczańska, Pan Andrzej Jarząb oraz rodzice uczniów wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Agnieszką Nowak.

den_2016_41

            Uczniowie klasy III i IV zaprezentowali uroczysty występ artystyczny połączony z koncertem życzeń. Przygotowani przez wychowawczynię kl. III, Panią Annę Smolarz, dzielnie stawili czoła tremie i licznie zgromadzonej widowni. Recytatorzy z kl. III pięknie deklamowali wiersze, a ich o rok starsi koledzy uświetnili występ piosenkami.

den_2016_39

            Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły mógł tego dnia poczuć się wyjątkowo dzięki piosenkom i wierszom, które dobrane zostały przez scenarzystkę indywidualnie do każdej z osób obchodzących 14 października swoje święto. Na zakończenie każdy nauczyciel i pracownik został obdarowany piękną różą.

Po występie uczniów kl. III i IV głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz obdarowali prezentem w postaci czekolady.

den_2016_37

            Po części artystycznej głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Nowak i złożyła życzenia w imieniu wszystkich rodziców oraz zaprosiła na słodki poczęstunek.

Na zakończenie Pani dyrektor Mariola Misztalska podziękowała aktorom oraz wychowawczyni kl. III za przygotowanie apelu oraz wręczyła nauczycielom i pracownikom nagrody przyznawane corocznie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Pogratulowała również tegorocznym  jubilatkom. Pan Andrzej Jarząb, wieloletni nauczyciel przyrody, odszedł w tym roku na emeryturę. Szanownego emeryta pożegnała społeczność szkolna, a  Pani dyrektor podziękowała za wiele lat wspólnej pracy wiązanką kwiatów. Niektórym trudno było po apelu, po tak mile i uroczyście spędzonej godzince, wracać do klas i codziennych, zgodnych z planem zajęć.

M.Sz.


  • 0
pas_2016_18

Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Apele

Dnia 7 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyło się uroczyste pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów.

pas_2016_16

Pierwszoklasiści przygotowywali się do uroczystości cały miesiąc, walczyli z katarem, chorobą i wieloma innymi przeciwnościami losu. Na szczęście debiutującym na szkolnej scenie Pierwszakom pomogli uczniowie klas IV – VI. Uczniowie klasy I oraz ich starsi koledzy i koleżanki, młodzi aktorzy, przygotowani przez Panią scenarzystkę i reżyserkę Grażynę Kellner dzielnie walczyli z tremą. Przedstawienie bajkowe i magiczne nawiązywało do świata baśni. Znalazły się krasnoludki i czarownica oraz magiczne przedmioty. Fantastyczne postaci miały ambitne zadanie: wlać Pierwszakom olej do głowy i wyczesać z tejże szanownej części ciała głupoty i psoty. Gdy bohaterowie spełnili swoje zadanie, zameldowali Pani Dyrektor Marioli Misztalskiej, że uczniowie są już gotowi, że z małych psotników oraz mazgajów przerodzili się w poważnych i mądrych uczniów klasy I, którym należy się uroczyste pasowanie. Pani dyrektor niezwłocznie tego uroczystego aktu pasowania dokonała. Pierwszaki złożyły ślubowanie oraz otrzymały pamiątkowy dyplom i biret.

pas_2016_03

W kolejnej części uroczystości uczniowie najstarszej klasy powitali pierwszaków w gronie członków społeczności szkolnej. Słowa „Czołem Uczniowie pierwszej z klas! Starsza koleżanka wita was!” zabrzmiały dumnie w ustach Aleksandry, szóstoklasistki. Oczywiście, szóstoklasiści przygotowali dla swoich najmłodszych kolegów i koleżanek drobne upominki. Również prężnie działający Samorząd Uczniowski nie zapomniał w tak ważnym dniu o swoich nowych członkach. Przedstawiciele SU wręczyli Pierwszakom prezenty i złożyli życzenia.

pas_2016_19

Najmłodszym, najważniejszym, towarzyszyli tego dnia dumni rodzice i dziadkowie. Dodawali otuchy, poprawiali strój, upiekli ciasto oraz tort oraz pomagali przy poczęstunku. Po występie i pasowaniu słuchali relacji pełnych wrażeń oraz cieszyli się wraz ze swoimi pociechami.

Uroczystość, po części wesoła, po części dostojna, zakończyła się słodkim poczęstunkiem i wspólną zabawą.

M.Sz.