Miesięczne archiwa: Grudzień 2016

  • 0
kier_ks_2016_13

Kiermasz Kartek Świątecznych

Kategoria :Projekty i programy

W okresie przedświątecznym w trakcie zajęć technicznych uczniowie klas IV – VI wykonywali kartki świąteczne. Większość uczniów z ww. klas należy do szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Toteż po wspólnych ustaleniach podjęto decyzję o sprzedaży wykonanych kartek. Akcja sprzedaży trwała przez cztery dni w trakcie długich przerw międzylekcyjnych.

kier_ks_2016_03

Jako, że Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła tegoroczny rok „Rokiem Wolontariatu” ustalono, że z zebranych funduszy zostanie sporządzona paczka świąteczna dla Miłosza – chłopca, który urodził się z rozszczepieniem kręgosłupa i wodogłowiem, i którego leczenie wraz z rehabilitacją nasza szkoła wspiera dodatkowo przez zbiór nakrętek.

kier_ks_2016_02

Opiekun SU – Ewa Polniak


  • 0
k_a2017_04

„Anioł Bożonarodzeniowy – 2016”

Kategoria :Konkursy

W minionych dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie pod nazwą „Anioł Bożonarodzeniowy – 2016”, organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Płotach, a koordynowanym w szkole przez Panią Annę Smolarz.
Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką aniołka, będącego pracą przestrzenną o stabilnej konstrukcji. Szereg aniołków przemaszerował przez klasę i zaprezentował się w całej okazałości. Efekty pracy oraz zajęte miejsca widoczne na zdjęciach.
Wyniki konkursu ogłoszono na Wigilii Miejskiej w Płotach dnia 18 grudnia. Obecne były nasze uczennice: Lena i Monika, które we odebrały nagrody we własnym imieniu. W imieniu nieobecnych: przedszkolaków i Mateusza nagrody odebrała Pani pedagog Ewa Polniak.


  • 0
k_czyt2016_14

„Boże Narodzenie w Bullerbyn”

Kategoria :Konkursy

Przed Świętami Bożego Narodzenia znalazł się także czas na ciekawą lekturę i udział w konkursie plastyczno – czytelniczym, który zorganizowała Pani Włodzimiera Maciaszek. Tytuł konkursu brzmiał – „Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Uczniowie czytali książkę i starali się zilustrować ten szczególny, świąteczny moment. Nagrody dla uczestników i laureatów wręczono na forum społeczności szkolnej w trakcie Jasełek Bożonarodzeniowych.


  • 0
jaselka_2016_10

„Hej kolęda, kolęda…”

Kategoria :Apele

21 grudnia był w Szkole Podstawowej w Mechowie dniem bardzo świątecznym, nawiązującym do tradycji bożonarodzeniowych. Na początku w każdej z klas odbyły się spotkania opłatkowe, połączone ze składaniem sobie życzeń i śpiewaniem kolęd.
O godzinie 11.00. w świetlicy szkolnej wszyscy członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obejrzeli przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Jasełka wystawili uczniowie klas I – VI, przygotowani przez Panią Justynę Wiktorowicz. Nie mogło tego dnia zabraknąć również szanownych gości. Jak co roku mury szkoły odwiedził ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów. Społeczność szkolną zaszczyciła swoją obecnością Pani Alina Przerwa – Kierownik Oddziału Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Nowogardzie Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Pani Helena Zagórska.

jaselka_2016_02

Młodzi aktorzy przybliżyli zebranej widowni atmosferę tych ważnych wydarzeń, mających miejsce 2016 lat temu. W kolejnej części głos zabrali uczniowie klas IV – VI, którzy, wraz z wychowawczyniami, zaśpiewali kolędy i pastorałki. Swój ważny moment miała tego dnia także grupa uczniów uczęszczających na kółko artystyczne. Przygotowali oni jedną z pastorałek.

jaselka_2016_11

Po części artystycznej nastąpiło ogłoszenie wyników bożonarodzeniowego konkursu plastycznego, organizowanego przez Panią Annę Smolarz oraz konkursu pod nazwą „Boże Narodzenie w Bullerbyn”, którego organizatorką była Pani Włodzimiera Maciaszek.

jaselka_2016_03

Ksiądz proboszcz zwrócił się do dzieci i wszystkich zebranych, przypomniał o tym, co w święta najważniejsze. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Agnieszka Nowak, złożyła wszystkim życzenia. Głos także zabrali szanowni goście – Panie złożyły życzenia w imieniu Pani Kurator i wręczyły na ręce Maryi i Józefa cenne prezenty. Na koniec głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, która podziękowała uczniom za występ, a pani katechetce za jego przygotowanie. Na zakończenie Pani Monika Szymańska – Kamińska złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

jaselka_2016_01

W świątecznych, radosnych nastrojach wszyscy zebrani rozeszli się do domów, życząc sobie jeszcze raz „Wesołych Świąt” (relacja z naszej uroczystości została zamieszczona również na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty).

M.Sz.


  • 0
oplatek_2016_30

Spotkania Opłatkowe

Kategoria :Inne

21 grudnia był w Szkole Podstawowej w Mechowie dniem bardzo świątecznym, nawiązującym do tradycji bożonarodzeniowych.

oplatek_2016_56

 Na początku w każdej z klas odbyły się spotkania opłatkowe, połączone ze składaniem sobie życzeń i śpiewaniem kolęd, a następnie wszyscy członkowie społeczności szkolnej udali się do świetlicy by obejrzeć Jasełka Bożonarodzeniowe.

oplatek_2016_48


  • 0
konk_p_2016_22

„Na nałogi wystaw rogi”

Kategoria :Konkursy

20 grudnia w naszej szkole odbył się drugi etap konkursu profilaktycznego pod nazwą „Na nałogi wystaw rogi”, którego organizatorką była Pani Barbara Lenarczyk – nauczycielka przyrody i wychowania do życia w rodzinie.

konk_p_2016_15

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VI, którzy najlepiej spisali się w poprzednim etapie klasowym. W trakcie trwania etapu szkolnego uczestnicy musieli popisać się wiedzą z dziedziny profilaktyki uzależnień, umiejętnością współpracy w grupie oraz zdolnościami kojarzenia i manualnymi. Oprócz odpowiedzi na pytania uczniowie mieli za zadanie zaprezentować planszę o tematyce profilaktyki uzależnień, wykonaną przez uczniów danej klasy.
Po zaciekłej rywalizacji udało się wyłonić laureatów.

konk_p_2016_22

 

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VI, a drugie ex aequo – uczniowie klasy V i klasy IV. Na zakończenie na wszystkich czekały dyplom oraz nagroda w postaci słodkiego upominku.

 


  • 0
schr_2016_03

Odwiedzamy Schronisko w Sosnowicach

Kategoria :Wycieczki

Dnia 14.12.2016 r. odbyła się wycieczka do Komunalnego schroniska dla bezdomnych psów w Sosnowicach. Na tę wycieczkę wybrali się uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Mechowie.

schr_2016_10

Przed wyjazdem zostały zapakowane wszelkiego rodzaju karmy, smakołyki, akcesoria, zabawki, koce itd…potrzebne dla psów, a zbierane wcześniej przez członków społeczności szkolnej.
Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani i przekazaliśmy dary na ręce pani zarządczyni. Najpierw pani tłumaczyła, co trzeba robić z psami, a co nie. Później został włączony pokaz slajdów opisujący schronisko. Uczniowie zadawali pytania, pani odpowiadała. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po całym schronisku. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie codzienne zwierząt, w jakich warunkach żyją, a także zapoznaliśmy z ich pochodzeniem. Ogromną atrakcją dla nas było zaopiekowanie się psami. Każdy z nas miał swojego pupila, z którym mógł wyjść na półgodzinny spacer. Po oprowadzeniu piesków wszyscy uczniowie pojechali do szkoły.

schr_2016_14

Ten wyjazd pozostanie nam na długo w pamięci i przekonał nas, żeby nie zaniedbywać swoich pupili.

Jakub Aleksandrowicz kl. VI


  • 0
przedst_2016_27

„Gdzie jest worek św. Mikołaja?”

Kategoria :Imprezy

Dnia 6 XII uczniowie klasy III i IV wystawili w świetlicy szkolnej przedstawienie mikołajkowe pod tytułem: „Gdzie jest worek św. Mikołaja, czyli skandal w Mechowie”. Uczniowie pracowali nad przygotowaniem występu na zajęciach koła teatralnego, prowadzonych przez wychowawczynię klasy I Panią Grażynę Kellner.

przedst_2016_40

Zapowiadało się na skandal, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło – św. Mikołaj odnalazł worek z prezentami dla grzecznych dzieci, dzieci otrzymały podarki z okazji mikołajek, a złodzieje wrócili na dobrą drogę.

przedst_2016_32

Przedstawienie spodobało się licznie zgromadzonej widowni. Mury szkoły odwiedzili tego dnia uczniowie pozostałych, młodszych i starszych, klas, rodzice oraz mieszkańcy Mechowa, jak i okolicznych wsi.

przedst_2016_44

6 XII odbył się w szkole II Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić ozdoby bożonarodzeniowe różnego rodzaju i we wszystkich możliwych kolorach. Były więc choineczki, bombki, świeczniki, wieńce, bałwanki, stroiki, renifery i wiele, wiele innych. W przygotowaniu kiermaszu pomagali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz, jak zawsze niezawodni, rodzice. Wykonywali ozdoby, a później licznie odwiedzili kiermasz. Należy również docenić rodziców, którzy upiekli ciasta – słodki dodatek do kiermaszu – poczęstunek dla przybyłych gości.

przedst_2016_51

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu, jaki odniósł II Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie Festynu Rodzinnego w czerwcu.

M.Sz.


  • 0
mik_2016_38

„Już Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie”

Kategoria :Imprezy

Gdyby św. Mikołaj chciał jechać do Mechowa saniami, miałby ogromny problem, bo drogi czarne jak węgiel, ale dobry święty znalazł sposób, by dotrzeć do Szkoły Podstawowej w Mechowie również wtedy, gdy nie ma śniegu. Niezawodnie – jak co roku – odwiedził uczniów szkoły w dniu 6 grudnia, w swoje imieniny.

mik_2016_45

 

Każdemu z uczniów i wychowanków przyniósł prezent, co jest niezbitym dowodem na to, iż byli oni grzeczni przez cały rok. Zarówno przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego, jak ci najstarsi, teoretycznie najpoważniejsi, szóstoklasiści przywitali świętego z uśmiechami na twarzach i otwartymi ramionami. Ci mniej grzeczni i bardziej odważni mogli pokazać przed Mikołajem próbkę swoich umiejętności: wokalnych, recytatorskich, tanecznych i wielu innych.

mik_2016_34

 

Na pomocnice św. Mikołaja zostały wyznaczone wychowawczynie klas oraz Pani pedagog Ewa Polniak. Oczywiście, nie byłoby prezentów, gdyby nie „elfy”, które napracowały się bardzo, by paczki zakupić, zapakować i dostarczyć. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrym „elfom”.

M.Sz.

 


  • 0
konk_ewy_2016_11

„Strażnicy sieci” – jakże potrzebni!

Kategoria :Konkursy

W minionych dniach nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Strażnicy Sieci”. Koordynatorem konkursu w szkole była Pani pedagog Ewa Polniak. Organizatorem konkursu jest firma Bakotech.

konk_ewy_2016_08

Konkurs kierowany był do uczniów w wieku 8 – 12 lat. Konkurs miał na celu zwrócić uwagę na tak ważną kwestię jaką jest bezpieczne korzystanie z Internetu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy w dowolnej technice, formie płaskiej, formacie A4. Tematem przewodnim prac powinno być połączenie 2 motywów: zagrożeń czyhających w Sieci oraz symbolu Lwa jako strażnika bezpieczeństwa w Sieci.

konk_ewy_2016_13

Uczniowie ambitnie podeszli do tematu i na ręce Pani pedagog wpłynęło aż 25 prac. Prace do obejrzenia na zdjęciach.

M.Sz.