Miesięczne archiwa: Styczeń 2017

  • 0
bd_2017_04

„Niech nam żyją długi czas i zawsze lubią nas” – Dzień Babci i Dziadka

Kategoria :Imprezy

Dnia 20 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mechowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie klas I – III oraz wychowankowie Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego, przygotowani przez Panie wychowawczynie, spisali się na medal.

bd_2017_65

 

Młodsi uczniowie i wychowankowie pięknie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki dedykowane Drogim Babciom i Dziadkom. Najstarsi z „młodszych klas” dali popis swoich umiejętności aktorskich i wystawili miniaturę dramatyczną opowiadającą dzieje Bałwanka – Stefanka. Babcie i dziadkowie oklaskiwali każdy najmniejszy nawet występ, wierszyk i piosenkę, nie kryjąc wzruszenia i jednocześnie dumy ze swoich pociech.

bd_2017_57

 

Po występie głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, złożyła życzenia licznie przybyłym Babciom i Dziadkom, podziękowała uczniom i Paniom wychowawczyniom za przygotowanie akademii. W kolejnej części swego przemówienia Pani dyrektor ogłosiła imiona i nazwiska laureatek konkursu na najładniejszy wierszyk z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Najbardziej utalentowanymi poetkami okazały się Oliwia Jakubiak z kl. II i Aneta Lipczyńska z kl. III.

bd_2017_51

Prowadząca akademię zakończyła całość i serdecznie zaprosiła Drogich Gości na kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek, o który zadbały mamy naszych uczniów. Obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w Szkole Podstawowej w Mechowie są jedna z ważniejszych uroczystości w naszej szkole, piękna tradycja, okazja do spotkań i wymiany pokoleń. Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym Gościom i zaangażowanym Mamom.

poster
Dzień Babci i Dziadka 2017
00:00
--
/
--
poster
Dzień Babci i Dziadka 2017
00:00
--
/
--

 

M.Sz.


  • 0
wosp_2017_46

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kategoria :Imprezy

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mechowie zaangażowali się we współpracę i pomoc w organizacji gminnych obchodów XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

wosp_2017_62

 

13.01.17 r. nasi szkolni wolontariusze wraz z przedstawicielem sztabu w Płotach, prowadzili w szkole kwestę. Było to tzw. zdarzenie specjalne wewnętrzne zamknięte. Członkowie społeczności szkolnej podchodzili przed lekcjami, by wrzucić pieniążki do puszki. Wcześniej, w ramach zajęć technicznych, uczniowie klas IV – VI wykonywali serduszka, które można było zakupić na kiermaszu, prowadzonym w Hali Widowiskowo – Sportowej w Płotach, podczas gminnych obchodów WOŚP.

wosp_2017_41

 

15.01.17 r. o godzinie 11.00. najlepsi szkolni piłkarze wzięli udział w Turnieju piłki nożnej. Zajęli w nim zaszczytne III miejsce. „Szkolnym królem strzelców” został uczeń klasy IV Michał Rodziewicz, który umieścił w „świetle bramki” aż piętnaście piłek.

wosp_2017_28

 

Od godziny 11.00. do 17.00 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Panie Ewa Polniak i Anna Smolarz prowadziły kiermasz serduszek z logo WOŚP, wykonanych przez naszych uczniów. Zapraszały także na pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów.

wosp_2017_31

 

Około godziny 17.00 uczniowie naszej szkoły wystąpili przed całą zebraną w hali widownią i zaprezentowali trzy piosenki. Pierwsza piosenka poświęcona była kolejnemu Finałowi WOŚP. Słowa do niej napisała Pani Grażyna Kellner i nauczyła ich swoich uczniów. Kolejne dwie piosenki o tematyce świątecznej zaprezentowali uczestnicy koła zainteresowań prowadzonego Przez Panią Barbarę Lenarczyk.

wosp_2017_39

 

Brawa za zaangażowanie i pracę należą się uczniom oraz oczywiście ich rodzicom. To dzięki ich pomocy możemy pochwalić się zebraniem do puszki dużej kwoty ponad sześciuset złotych.

M.Sz.


  • 0
jm_2017_59

„Kolędujemy w Mechowie i Truskolesie”

Kategoria :Inne

Dnia 6 stycznia 2017 r. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Mechowie uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie wystawili Jasełka. W następny dzień, 7 stycznia, uczniowie wystąpili w Truskolesie.

jm_2017_56

 

Aktorów przygotowywała Pani katechetka Justyna Wiktorowicz oraz oczywiście – rodzice, dzięki którym uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności mieszkańcom Mechowa i Truskolasu. To już ich drugi występ – pierwszy odbył się w świetlicy szkolnej przed publicznością złożoną z członków społeczności szkolnej.

jm_2017_42

Dzięki pomocy rodziców przedstawienie przygotowane w szkole mogło stać się atrakcją lokalną oraz dobrą okazją do wspólnego kolędowania. Serdecznie dziękujemy.

M.Sz.