Miesięczne archiwa: Luty 2017

  • 0
szklarska_2017_12

Obóz sportowy – Szklarska Poręba

Kategoria :Wycieczki

Drugi tydzień ferii zimowych część naszych uczniów spędza bardzo intensywnie, biorąc udział w obozie sportowym w Szkolarskiej Porębie. Uczniowie mają okazję nauczyć się jazdy na nartach, zasad obowiązujących podczas wycieczek w góry oraz umiejętności współpracy w grupie.

szklarska_2017_10

Wyjazd zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego – Pani Ewa Przybysz. Z niecierpliwością czekamy na ich bezpieczny powrót i zdanie relacji z pobytu w górach.


  • 0
bezp_f_2017_23

Jak bezpiecznie spędzić ferie?

Kategoria :Apele

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie z klas młodszych i starszych, uczestnicy teatralnego koła zainteresowań, prowadzonego przez Panią Grażynę Kellner, przypomnieli wszystkim członkom społeczności szkolnej o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

bezp_f_2017_31

 

Zaprezentowali kilka scenek pokazujących, jakimi zgubnymi dla zdrowia skutkami mogą kończyć się nieodpowiedzialne zachowania, zabawy w nieodpowiednich miejscach, czy brak wyobraźni i niezdawanie sobie sprawy z możliwych skutków swoich ryzykownych zachowań.

bezp_f_2017_23

 

Na zakończenie wszystkim młodym aktorom podziękowała Pani Dyrektor Mariola Misztalska i powtórzyła po raz kolejny, by dbać o siebie i być ostrożnym w trakcie ferii.

M.Sz.


  • 0
DSC_0103tt

Konkurs plastyczny „Tęcza”

Kategoria :Konkursy

Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” organizowanym w szkole przez Panią Annę Smolarz, a ogłoszonym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.

DSC_0110tt

Ideą Konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych. Uczniowie wykonali prace na temat człowieka, przyrody i krajobrazu naszego regionu.

DSC_0104tt

Przed feriami do szkoły dotarły dyplomy dla uczniów za udział w konkursie oraz za wykonanie wyróżniającej się pracy. Gratulujemy.


  • 0
f_miz_2017_06

Ferie Miziołka – czytamy i malujemy

Kategoria :Projekty i programy

Przed feriami nauczyciele – bibliotekarze zorganizowali w szkole kolejną akcję propagującą czytelnictwo. Zadaniem uczniów było przeczytania „Dynastii Miziołków” J. Olech i zwrócenie uwagi na to, w jaki ciekawy sposób ferie zimowe spędzał Miziołek. Swoje spostrzeżenia i refleksje młodzi czytelnicy przenieśli na papier i stworzyli do tekstu piękne ilustracje. Pani Włodzimiera Maciaszek nagrodziła ich za trud upominkiem w postaci książeczki.


  • 0
karn_2017_50

Atrakcyjny ostatni piątek przed feriami w Szkole Podstawowej w Mechowie

Kategoria :Imprezy

Dzień 10 lutego 2017 r. można nazwać karnawałowo – walentynkowym piątkiem. Od rana członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, bawili się w listonoszy – roznosicieli poczty walentynkowej. Najpierw całą stertę listów należało posegregować, a później dostarczyć adresatom. A adresaci byli różni: byli nimi uczniowie każdej z klas I – VI, oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego, a nawet nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie nie zapomnieli tego dnia o swoich ulubionych paniach i panach. Dowodem tej pamięci były kartki i karteczki walentynkowe, w sporej ilości, które szkolni listonosze musieli dostarczyć „dorosłej części” społeczności szkolnej.

karn_2017_98

 

W godzinach popołudniowych odbyła się zabawa karnawałowo – walentynkowa, której organizatorem był oczywiście Samorząd Uczniowski i Pani Ewa Polniak. Na początku balu uczniów, rodziców, gości i wszystkich pozostałych uczestników zabawy powitali przedstawiciele SU: Sławek i Wiktoria. Następnie popis swoich umiejętności wokalnych dał Dawid Podsiadło, czyli Kuba. Zaśpiewał piosenkę „W dobrą stronę”. W roli chórku wystąpili: Ala, Ola, Mateusz i Sławek, a przygotowywała ich Pani Grażyna Kellner.

karn_2017_28

Po występie rozpoczęły się tańce w rytmie muzyki, o którą zadbał DJ – Pan Krzysztof Nowak. Pierwszym tańcem było oczywiście kółeczko w wykonaniu wszystkich osób przebranych. W tańcu zaprezentowali i zaprezentowały się więc: księżniczki, kotki, motylki, Hrabiowie Drakulowie, diabełki, bardziej współcześni: Superman i członek zespołu rokowego, a także wiele innych. Trzyosobowe jury bacznie obserwowało tańczących i przyznało trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Pani Dyrektor Mariola Misztalska wręczyła nagrody zwycięzcom oraz po czekoladzie każdej osobie przebranej.

karn_2017_39

Uczniowie rzadko kiedy opuszczali parkiet. Muzyka bardzo im odpowiadała. Mogli nawet pośpiewać do mikrofonu, jeżeli któryś z nich znał słowa. Przerywnikiem były konkursy, przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi bawili się w „Ślepe samochody”, nieco starsi zgadywali tytuły książek i przekazywali sobie ołówek kolankami. Najstarsi uczniowie wzięli udział w bitwie kulkowej oraz zabawie o nazwie „Świder”, od której mogło zakręcić się w głowie. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na Króla i Królową zabawy. Oczywiście, pary królewskie były dwie: w kl. 0 – III: Laura i Kacper, w kl. IV – VI: Ania i Kacper. Pary odtańczyły taniec w kółeczku złożonym z pozostałych uczestników zabawy.

karn_2017_01

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań nagrody zapewnił Samorząd Uczniowski. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek oraz wodę i soki do picia dla najbardziej spragnionych tancerzy. Mamy uczniów pomogły w organizacji i upiekły przepyszne ciasta.
Wszystkim czas minął aktywnie i bardzo szybko. Gdy DJ ogłosił, że „to ostatnia piosenka”, uczniowie wydali pomruk niezadowolenia. Przy wyśmienitej zabawie czas mija za szybko.

M.Sz.