Miesięczne archiwa: Marzec 2017

  • 0
wiosna_2017_18

Żegnamy Zimę, witamy Wiosnę!

Kategoria :Imprezy

21 marca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie przegoniła Zimę i powitała Wiosnę. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęły się od przedstawienia o tematyce ekologiczno – wiosennej w wykonaniu uczestników Koła Teatralnego, prowadzonego przez Panią Grażynę Kellner. Aktorami w większości byli uczniowie klasy III i IV.

wiosna_2017_202424

 

W kolejnej części obchodów przedszkolaki, „zerówkowicze” i wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przemaszerowali chodnikami Mechowa odganiając Zimę i przywołując Wiosnę. Posłużyły temu celowi własnoręcznie wykonane przez uczniów grzechotki. Na zakończenie uczniowie piekli kiełbaski i chlebek przy ognisku.

wiosna_2017_04

Pogoda dopisała, słońce wyglądało zza chmur, było ciepło i przyjemnie. Uczniowie, spragnieni zabaw na świeżym powietrzu, mogli nareszcie oddać się ulubionym grom podwórkowym oraz grze w piłkę nożną. W wesołych, wiosennych nastrojach zakończyli swój pobyt w szkole.

M.Sz.


  • 0
gryfice_2017_26

„Teatralnie” w Gryficach

Kategoria :Wycieczki

Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą” te słowa Novalisa mogli zestawić z rzeczywistością uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie, którzy 24 marca 2017 r. obejrzeli inscenizacje w wykonaniu Krakowskiego Teatru Współczesnego w Gryfickim Domu Kultury.

gryfice_2017_21

 

Młodsi widzowie, uczniowie klas I – III, obejrzeli przedstawienie pt. „Piękna i bestia”, które niezmiernie ich rozbawiło. Starsza publiczność (uczniowie klas IV – VI) mogła spojrzeć na swoje sytuacje domowe i rodzinne nieco z innej strony, a to za sprawą spektaklu „Dynastia Miziołków”, którego scenariusz opierał się na powieści Joanny Olech. Uczniowie doszukiwali się wspólnych cech, łączących Miziołka, Mamiszona i Papiszona z członkami swoich rodzin. Okazało się, że „Miziołków” ci u nas dostatek.

gryfice_2017_03

 

Pogoda dopisała, znalazł się więc czas na spacer po gryfickim „japońskim ogrodzie” oraz Centrum Handlowym. Z uśmiechami na twarzach uczniowie powrócili do szkoły, pełni niesamowitych wrażeń i opowieści związanych z pobytem w Gryficach.

M.Sz.


  • 0
kr_2017_60

Recytujemy i ilustrujemy poezję

Kategoria :Konkursy

Marzec upłynął uczniom Szkoły Podstawowej w Mechowie pod znakiem poezji i popisów w pięknej recytacji. Trzyosobowe komisje wysłuchały z uwagą wszystkich recytacji i przyznały pierwsze miejsca na poziomie każdej z klas. Zajęli je uczniowie:

Kl. I – Oliwia Hadrian, Natalia Hałabaty,

Kl. II – Bartosz Osek,

Kl. III –Natasza Dziedzic,

Kl. IV – Julia Aleksandrowicz,

Kl. V – Klaudia Wielesiuk,

Kl. VI – Jakub Aleksandrowicz.

kr_2017_13

Najlepsi szkolni deklamatorzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, a połowie miesiąca reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie recytatorskim w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach.

kr_2017_23

 

Uczniowie, którzy kochają poezję, a niekoniecznie mają umiejętności recytatorskie wzięli udział w konkursie poetycko – plastycznym o tematyce wiosennej, organizowanym przez nauczycieli – bibliotekarzy. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać utwór poetycki ze zrozumieniem i postarać się oddać, w postaci rysunku, nastrój i temat wiersza. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami na apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

M.Sz.


  • 0
IMG_7952mm

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”

Kategoria :Konkursy

16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”, koordynowany przez Panią Włodzimierę Maciaszek. Uczniowie, zmagający się z matematyką, zostali zakwalifikowani do trzech kategorii wiekowych, obejmujących następujące klasy:

  • Żaczek – klasa 2,
  • Maluch – klasy 3 i 4,
  • Beniamin – klasy 5 i 6.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom odwagi, którą należało się cechować by podjąć zmagania z tą królową nauk.


  • 0
dk_2017_09

Z przymrużeniem oka o kobietach z okazji Dnia Kobiet

Kategoria :Apele

W sobotę 11 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie i jednocześnie mieszkańcy Mechowa wzięli udział w sołeckich obchodach Dnia Kobiet, mających miejsce w Świetlicy Wiejskiej. Uczniowie dali popis swoich umiejętności artystyczno – kabaretowych i opowiedzieli z przymrużeniem oka o kobietach. Młodzi aktorzy dzielnie walczyli z tremą i uśmiechem wędrującym na twarz. Zachowywali się bardzo profesjonalnie.

dk_2017_13

Po występie uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem przez Panią Sołtys Mechowa oraz Panie – członkinie Rady Sołeckiej.

M.Sz.