Miesięczne archiwa: Kwiecień 2017

  • 0
spartak_2017_01

XIV Gminna Spartakiada uczniów klas I – III

Kategoria :Zawody

Uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w XIV. Gminnej Spartakiadzie. Ten dzień sportu i radości odbył się 26 IV 2017 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach. Sportowa rywalizacja grup oznaczonych kolorami, wspólna zabawa na sportowo i nagrody sprawiły, że ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych. Wychowawczynie klas I – III, Panie: Grażyna Kellner, Włodzimiera Maciaszek i Anna Smolarz, przywiozły swoich wychowanków do szkoły zdrowo zmęczonych, ale szczęśliwych.


  • 0
apelwielk_2017_46

Uczniowie dla uczniów – najważniejsze informacje na temat Tradycji Wielkanocnych

Kategoria :Apele

12 kwietnia 2017 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Mechowie odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Ciężar przybliżenia społeczności szkolnej tradycji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wzięli na siebie uczniowie najstarszych klas: IV – VI. Uczniowie, przygotowani pod kierunkiem Pani katechetki Justyny Wiktorowicz oraz wychowawczyni oddziału przedszkolnego, Pani Elżbiety Janowskiej, już od początku kwietnia sumiennie ćwiczyli. Na próbach okazywało się, że wiersze o tematyce wielkanocnej nie są tak łatwe jak się na początku okazywało. Na szczęście do dnia apelu udało się wszystkie opanować i pięknie zaprezentować zgromadzonej widowni. Całość wzbogaciła prezentacja multimedialna, która zilustrowała omawiane treści.

apelwielk_2017_46

 

Po występnie przedstawiciele uczniów złożyli życzenia przybyłemu na uroczystość Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Sebastianów. W kolejnej części Pani Włodzimiera Maciaszek wręczyła nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie na kartkę wielkanocną. Słodkim upominkiem nagrodzono wyróżnionych i wszystkich uczestników.

apelwielk_2017_26

 

Na zakończenie Pani Dyrektor Mariola Misztalska podziękowała występującym młodym aktorom oraz Paniom przygotowującym ich do występu.

M.Sz.


  • 0
pasczyt_2017_06

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Kategoria :Inne

10 kwietnia 2017 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników Biblioteki Szkolnej. Uroczystość zaplanowana była na II półrocze, gdy większość uczniów zna już cały alfabet.

Pierwszoklasiści w trakcie spotkania z Panią bibliotekarką nabyli umiejętności korzystania z biblioteki szkolnej, zapoznali się z biblioteką i zbiorami, ich rozmieszczeniem i podziałem, z zasadami korzystania z księgozbioru i koniecznością poszanowania książek.

Bibliotekarka przygotowała pierwszoklasistów do samodzielnego wyboru książek, wyliczyła zasady zachowania się w bibliotece oraz starała się wyrabiać w uczniach kl. I prawidłowe nawyki czytelnicze.

Uczniowie otrzymali na pamiątkę medale „Pierwszoklasisty – czytelnika” oraz zakładki do książek.

M.Sz.


  • 0
rekolekcje_2017_18

Rekolekcje 2017

Kategoria :Inne

W dniach od 3 do 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. Na zakończenie przedstawiciele uczniów podziękowali Księdzu Rekolekcjoniście za głoszone nauki i wręczyli bukiet kwiatów.


  • 0
mokasyn_2017_07

Biegamy – XV Cross Mokasyna

Kategoria :Zawody

4 kwietnia 2017 r. około trzydziestoosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięła udział w biegach przełajowych. Był to XV. Cross Mokasyna. Uczniowie, pełni zapału i dobrego humoru, wyjeżdżali ze szkoły na zawody.

mokasyn_2017_19

 

Na miejscu nie mogli doczekać się swojego startu. Na mecie było różnie, ale większość wróciła do szkoły bardzo z siebie zadowolona. Ci, którzy wracali z medalami i pucharami, byli zadowoleni podwójnie.

M.Sz.