Miesięczne archiwa: Czerwiec 2017

  • 0
k_roku_2017_32

„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci”

Kategoria :Apele

23 czerwca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie zakończyła oficjalnie kolejny rok szkolny. Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów.

k_roku_2017_33

Uroczysty apel odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie punktualnie o godzinie 9.00. Na wstępie powitano gości, nauczycieli, pracowników, rodziców i tych najważniejszych – uczniów. W kolejnej części nastąpiły podziękowania. Pani dyrektor Mariola Misztalska wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym w życie szkoły rodzicom oraz sponsorom. W kolejnej części dyplomy „Wzorowego ucznia” oraz książki otrzymali z ci uczniowie, którzy stanowią wzór sumienności, pracowitości, kultury osobistej. Nagrodzono także uczestników konkursów, które zorganizowano w kończącym się roku szkolnym, najlepszych sportowców, czytelników oraz tych, którzy nie dali się chorobie i uzyskali wzorową frekwencję. Wychowawczynie Punktu Przedszkolnego „Misie”, oddziału przedszkolnego oraz kl. III podziękowały rodzicom, na których pomoc zawsze mogły liczyć.

k_roku_2017_34

Po części radosnej nastąpiła chwila wzruszenia – ze szkołą pożegnała się Pani Włodzimiera Maciaszek, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Delegacje Rady Pedagogicznej, rodziców oraz uczniów kl. II wyraziły swą wdzięczność i podziękowania oraz wręczyły przyszłej emerytce wiązanki kwiatów. Głos zabrał również Przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania i Sportu Pan Marcin Makowiecki oraz Pani Irena Widorowska – emerytowany nauczyciel. Także ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów dołączył się do życzeń.

k_roku_2017_13

Całość przeplatana była wierszami i piosenkami o tematyce wakacyjnej, które zaprezentowali uczniowie klas IV – VI. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa oraz kilka przestróg, by te wakacje spędzić zdrowo i bezpiecznie.

M.Sz.

 


  • 0
mnzk_140617_16

„Magiczna noc z książką” po raz drugi

Kategoria :Projekty i programy

14 czerwca odbyła się w Szkole Podstawowej w Mechowie druga „Magiczna noc z książką”. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VI, Pani dyrektor Mariola Misztalska oraz Panie Ewa Polniak i Monika Szymańska – Kamińska. Tym razem uczniom towarzyszyły przygody małego księcia, bohatera książki Antoine de Saint-Exupéry’ego i cytat „jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. Ponadto odbyły się rozmaite zabawy i gry kreatywne, indywidualne i w grupach. Uczniowie zmuszenie byli do pobudzenia swoich szarych komórek i rozwijania twórczego myślenia.

mnzk_140617_15

 

Do najbardziej udanych i emocjonujących zabaw należy zaliczyć szukanie skarbu – ukrytego w bibliotece przez Panią dyrektor słodkiego upominku – tortu. Do skarbu prowadziło szereg wskazówek, które uczniowie musieli odgadywać niemal jak tytułowy szatan z powieści Kornela Makuszyńskiego. Każda znaleziona koperta podgrzewała emocje jeszcze bardziej, a tort i eklerki, upieczone przez mamę jednego z uczniów, ucieszyły i były miłą nagrodą na koniec zmagań.

mnzk_140617_13

Kolejną emocjonującą grą było również odgadywanie imion i nazwisk bohaterów lektur. Wskazówki były poukrywane w budynku szkoły, a uczniowie musieli je odnaleźć przy pomocy latarek. Zabawa jedynie dla odważnych i dobrze kojarzących fakty.

mnzk_140617_03

 

Na zakończenie wieczoru uczniowie obejrzeli film z gatunku fantasy oraz odbyła się, zainicjowana przez Panią Ewę Polniak, bitwa poduszkowa. Pełni emocji i wrażeń uczniowie położyli się spać.

M.Sz.


  • 0
ecocup_2017_12

Wielki sukces – 10 medali przywiezionych z Eko – Cup

Kategoria :Zawody

9 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Ewy Przybysz, nauczycielki wychowania fizycznego, wzięli udział w kolejnej edycji zmagań sportowych „Eko – Cup”. Szkołę reprezentowało czternaścioro zawodników, którzy zdobyli łącznie dziesięć medali. Sukcesy odnosili w skoku w dal, biegu na 60 metrów i w innych konkurencjach. Szczegóły prezentuje lista:

I miejsca:
Monika Polniak – bieg na 60 m,
Michał Rodziewicz – bieg na 60 m,
Michał Rodziewicz – skok w dal,
Laura Świderek – rzut piłeczką palantową,
II miejsca:
Dawid Krawczyk – skok w dal,
Anna Leszak – skok w dal,
Laura Świderek – bieg na 60 m,
III miejsca:
Wiktoria Makar – rzut turbojavem, 
Monika Polniak – skok w dal,
Mateusz Wrzesiński – skok w dal.

Zawodnicy i Pani Ewa, po powrocie do szkoły, otrzymali gromkie brawa od całej społeczności szkolnej oraz osobiste gratulacje z rąk Pani dyrektor Marioli Misztalskiej. Wszystkim uczniom i Pani nauczycielce jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

M.Sz.


  • 0
krsw_060617_32

„Góry, morze, słońce las…” – wycieczki do Zakopanego i Świnoujścia

Kategoria :Wycieczki

Pod koniec maja uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy – Pana Artura Bieryłło oraz dyrektor – Pani Marioli Misztalskiej wybrali się do Zakopanego. W trakcie prawie tygodniowego pobytu uczniowie dzielnie wędrowali górskimi ścieżkami na Kasprowy Wierch i do Morskiego Oka. Wracając z Zakopanego, zawitali do Krakowa, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Podziwiali uroki historycznej polskiej stolicy i siedzibę królów – Wawel.

krsw_110617_09

 

Dnia 6 czerwca 2017 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce autokarowej. Świetnie bawili się w Międzyzdrojach, Świnoujściu i Wolinie. Z zainteresowaniem zwiedzali muzea, pomniki przyrody oraz ciekawe krajobrazy. Dużą atrakcją był spacer plażą. Nie zabrakło również lodów oraz zakupu pamiątek. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Grażyna Kellner

M.Sz.


  • 0
fr_020617_08

V Festyn Rodzinny

Kategoria :Imprezy

Piękną tradycją stało się w Szkole Podstawowej w Mechowie organizowanie Festynu Rodzinnego: wspólnych obchodów Dnia Dziecka, Dnia Matki oraz Dnia Ojca. 2 czerwca 2017 r. odbyła się piąta edycja Festynu Rodzinnego. Uroczystość integrująca społeczność szkolną, upłynęła pod znakiem wspólnej zabawy na świeżym powietrzu oraz zdrowej rywalizacji, której dostarczyły konkursy, quizy i mini turniej piłki nożnej.

fr_020617_09

 

Obchody świąt Mam, Tatów i Dzieci rozpoczął występ artystyczny uczniów klas IV – VI, przygotowanych przez wychowawczynie – Panie Ewę Polniak i Monikę Szymańską – Kamińską. Uczniowie deklamowali wiersze oraz śpiewali piosenki, przeznaczone dla rodziców. Każda klasa przygotowała jedną piosenkę samodzielnie oraz dwie zaśpiewane wspólnie. Nie obyło się oczywiście bez obowiązkowego „Sto lat”.

Po części artystycznej przyszła kolej na przemówienie Dyrektor – Pani Marioli Misztalskiej, która podziękowała występującym i, wraz z Panią Ewą Przybysz, nauczycielką wychowania fizycznego, wręczyła nagrody uczniom, którzy zostali laureatami biegu o tytuł Maratończyka Szkoły.

fr_020617_18

Następną częścią uroczystości była wspólna zabawa w rytmie muzyki, połączona z zestawem ćwiczeń fitness, czyli zumba. Instruktorzy zumby: Pani Maja i Pan Karol, dali niezły wycisk uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy odważyli się spróbować swoich sił w tańcu.

Ważnym i pouczającym elementem imprezy był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który dali uczniowie klasy V i VI. Zaprezentowali oni sposób przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, opatrywania rany i postępowania w przypadku porażenia prądem. Zebrana widownia z uwagą obserwowała działania prowadzących, a chętni uczniowie i rodzice mogli nauczyć się wykonywania uciśnięć na fantomie.

fr_020617_26

 

Zebrani na festynie członkowie społeczności szkolnej mogli zmierzyć się w rywalizacji sportowej oraz w konkursie wiedzy o rodzinie. Na boisku szkolnym rozegrano mini turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział uczniowie i tatusiowie. Obie drużyny grały z poświęceniem, piłkarze dali z siebie wszystko, a zebrana publiczność głośno kibicowała, ze zniecierpliwieniem czekając na kolejną bramkę. Choć uczniowie czekali przede wszystkim na to, by wejść na boisko.

W konkursie wiedzy wzięło udział pięć mam i pięć uczennic. Zadaniem każdej z drużyn było udzielenie jak największej liczby poprawnych, czyli takich samych, odpowiedzi na pytania dotyczące preferencji uczestników. Rodzinną konkurencją był również konkurs na jak najdłuższy warkocz, zapleciony wspólnie przez mamę, tatę i dziecko. Opracowanie metody zaplatania nie zajęło uczestnikom wiele czasu, ale liczyło się tempo.

fr_020617_56

 

Na zakończenie miała miejsce rywalizacja sportowa: nauczyciele kontra uczniowie, czyli przeciąganie liny. Chętnych uczniów było bardzo wielu, więc rund również było sporo. Każdy chciał być w drużynie, która pokonała nauczycielki. Zarówno jednej, jak i drugiej drużynie pomocy udzielały osoby z widowni, co sprawiło, że emocje bardzo urosły.

Na wszystkich zebranych czekała grochówka i kiełbaski z grilla, którymi można było poczęstować się w punkcie gastronomicznym. Na najmłodszych i gości czekał również słodki poczęstunek. Maluchy miały możliwość poskakania na trampolinie, o którą zadbali współpracujący ze szkołą rodzice. O oprawę muzyczną zatroszczył się DJ Stryjenko, który do zabawy nie musiał nikogo namawiać. Zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz nauczyciele, wspólnie podrygiwali w rytmie piosenek i śpiewali te, których słowa były im znane.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Festyn Rodzinny będzie równie udany.

M.Sz.


  • 0
marat_020617_35

Najlepsi z najlepszych – Biegi o tytuł „Maratończyka szkoły”

Kategoria :Zawody

Dnia 1 czerwca 2017 r. odbył się bieg o tytuł „Maratończyka Szkoły”.

Uczniowie, którzy najlepiej biegali, zajęli jedno z trzech czołowych miejsc:

Klasa „0”:

I miejsce – Bartosz Motłoch

II miejsce – Oliwier Grabowski

III miejsce – Anna Pasik

Klasy I – II – dziewczęta:

I miejsce – Oliwia Wiejak

II miejsce – Laura Dudek

III miejsce – Amelia Król

Klasy I – II – chłopcy:

I miejsce – Gabriel Tomaszewski

II miejsce – Gracjan Stasiak

III miejsce – Bartłomiej Osek

Klasy III – IV – dziewczęta:

I miejsce – Anna Leszak

II miejsce – Julia Skorupa

III miejsce – Wiktoria Szczepaniak

Klasy III – IV – chłopcy:

I miejsce – Michał Rodziewicz

II miejsce – Nataniel Olszewski

III miejsce – Radosław Klimkowski

Klasy V – VI – dziewczęta:

I miejsce – Monika Polniak

II miejsce – Alicja Bicz

III miejsce – Wiktoria Makar

Klasy V – VI – chłopcy:

I miejsce – Brian Wijatyk

II miejsce – Błażej Taśmiński

III miejsce – Sławomir Bączyk

Pani Dyrektor Mariola Misztalska wraz z nauczycielką wychowania fizycznego, Panią Ewą Przybysz, wręczyły laureatom nagrody i dyplomy podczas V. Festynu Rodzinnego, na forum całej społeczności szkolnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.Sz.