Miesięczne archiwa: Wrzesień 2017

  • 0
dch_2017_30

Dzień Chłopaka

Kategoria :Imprezy

Dnia 29 września męska część społeczności szkolnej obchodziła swoje święto – Dzień Chłopaka. Uczennice poszczególnych klas przygotowały z tej okazji upominki oraz zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy. Były gry, konkursy i konkurencje sprawnościowe, takie jak plecenie warkocza, malowanie paznokci oraz robienie makijażu.

dch_2017_08

Członkinie Samorządu Uczniowskiego, pod okiem opiekuna SU – Pani Ewy Polniak, zaprosiły wszystkie swoje koleżanki i nagrały życzenia dla chłopców, które zostały umieszczone na stronie szkoły na Facebooku.

dch_2017_07

To był bardzo udany dzień.

M.Sz.


  • 0
sprz_2017_17

Sprzątamy – bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Kategoria :Imprezy

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięli udział w 24. edycji ogólnoświatowej akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Hasłem tegorocznej akcji było: „Nie ma śmieci – są surowce”, o czym powiadomiły społeczność szkolną w krótkim przemówieniu uczennice, Julka i Klaudia, przygotowane przez Panią Barbarę Lenarczyk. Przytoczyły one najważniejsze informacje z historii akcji oraz udzieliły swoim kolegom i koleżankom kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, która zachęciła uczniów do dbania o czystość swojego otoczenia.

Sprzątanie Świata 2017

 

Następnie uczniowie przemaszerowali do wyznaczonych miejsc i rozpoczęli sprzątnie. Najstarsi, siódmoklasiści, mieli za zadanie posprzątać teren przystanku PKS i tzw. „kasztany”. Uczniowie byli zawiedzeni i komentowali swoje działania słowami : „Proszę Pani, tu nie ma śmieci!”. Potwierdza to zasadność przyznania Mechowu 1. miejsca w konkursie Powiatu Gryfickiego pod nazwą „Eko Sołectwo”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Ostatnią częścią uroczystości było ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczniowie z chęcią spędzali czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała.

M.Sz.


  • 0
p_roku_2017_22

Pełni zapału i gotowi powitać nowy rok szkolny

Kategoria :Apele

Nieco później niż zazwyczaj, bo 4 września, społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie powitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Sebastianów w Kościele w Mechowie. Po mszy uczniowie, nauczyciele i rodzice przemaszerowali na plac apelowy, gdzie odbył się apel, który rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska. Pani dyrektor przedstawiła zebranym grono pedagogiczne i życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz owocnej współpracy.

p_roku_2017_02

 

Słowa Pani dyrektor: „Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty” stały się sygnałem, by przejść do klas. W salach lekcyjnych uczniowie zostali powitani przez wychowawców i obdarowani planem lekcji. Wspólna: nauczycielsko – uczniowska refleksja na koniec: te wakacje trwały zdecydowanie za krótko.

M.Sz.