Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  • 0
wosp_2017_46

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kategoria :Imprezy

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mechowie zaangażowali się we współpracę i pomoc w organizacji gminnych obchodów XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

wosp_2017_62

 

13.01.17 r. nasi szkolni wolontariusze wraz z przedstawicielem sztabu w Płotach, prowadzili w szkole kwestę. Było to tzw. zdarzenie specjalne wewnętrzne zamknięte. Członkowie społeczności szkolnej podchodzili przed lekcjami, by wrzucić pieniążki do puszki. Wcześniej, w ramach zajęć technicznych, uczniowie klas IV – VI wykonywali serduszka, które można było zakupić na kiermaszu, prowadzonym w Hali Widowiskowo – Sportowej w Płotach, podczas gminnych obchodów WOŚP.

wosp_2017_41

 

15.01.17 r. o godzinie 11.00. najlepsi szkolni piłkarze wzięli udział w Turnieju piłki nożnej. Zajęli w nim zaszczytne III miejsce. „Szkolnym królem strzelców” został uczeń klasy IV Michał Rodziewicz, który umieścił w „świetle bramki” aż piętnaście piłek.

wosp_2017_28

 

Od godziny 11.00. do 17.00 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Panie Ewa Polniak i Anna Smolarz prowadziły kiermasz serduszek z logo WOŚP, wykonanych przez naszych uczniów. Zapraszały także na pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów.

wosp_2017_31

 

Około godziny 17.00 uczniowie naszej szkoły wystąpili przed całą zebraną w hali widownią i zaprezentowali trzy piosenki. Pierwsza piosenka poświęcona była kolejnemu Finałowi WOŚP. Słowa do niej napisała Pani Grażyna Kellner i nauczyła ich swoich uczniów. Kolejne dwie piosenki o tematyce świątecznej zaprezentowali uczestnicy koła zainteresowań prowadzonego Przez Panią Barbarę Lenarczyk.

wosp_2017_39

 

Brawa za zaangażowanie i pracę należą się uczniom oraz oczywiście ich rodzicom. To dzięki ich pomocy możemy pochwalić się zebraniem do puszki dużej kwoty ponad sześciuset złotych.

M.Sz.


Skomentuj