„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci”

  • 0
k_roku_2017_32

„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci”

Kategoria :Apele

23 czerwca 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Mechowie zakończyła oficjalnie kolejny rok szkolny. Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów.

k_roku_2017_33

Uroczysty apel odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Mechowie punktualnie o godzinie 9.00. Na wstępie powitano gości, nauczycieli, pracowników, rodziców i tych najważniejszych – uczniów. W kolejnej części nastąpiły podziękowania. Pani dyrektor Mariola Misztalska wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym w życie szkoły rodzicom oraz sponsorom. W kolejnej części dyplomy „Wzorowego ucznia” oraz książki otrzymali z ci uczniowie, którzy stanowią wzór sumienności, pracowitości, kultury osobistej. Nagrodzono także uczestników konkursów, które zorganizowano w kończącym się roku szkolnym, najlepszych sportowców, czytelników oraz tych, którzy nie dali się chorobie i uzyskali wzorową frekwencję. Wychowawczynie Punktu Przedszkolnego „Misie”, oddziału przedszkolnego oraz kl. III podziękowały rodzicom, na których pomoc zawsze mogły liczyć.

k_roku_2017_34

Po części radosnej nastąpiła chwila wzruszenia – ze szkołą pożegnała się Pani Włodzimiera Maciaszek, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Delegacje Rady Pedagogicznej, rodziców oraz uczniów kl. II wyraziły swą wdzięczność i podziękowania oraz wręczyły przyszłej emerytce wiązanki kwiatów. Głos zabrał również Przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania i Sportu Pan Marcin Makowiecki oraz Pani Irena Widorowska – emerytowany nauczyciel. Także ks. proboszcz Krzysztof Sebastianów dołączył się do życzeń.

k_roku_2017_13

Całość przeplatana była wierszami i piosenkami o tematyce wakacyjnej, które zaprezentowali uczniowie klas IV – VI. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa oraz kilka przestróg, by te wakacje spędzić zdrowo i bezpiecznie.

M.Sz.

 


Skomentuj