Sprzątamy – bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata”

  • 0
sprz_2017_17

Sprzątamy – bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Kategoria :Imprezy

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mechowie wzięli udział w 24. edycji ogólnoświatowej akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Hasłem tegorocznej akcji było: „Nie ma śmieci – są surowce”, o czym powiadomiły społeczność szkolną w krótkim przemówieniu uczennice, Julka i Klaudia, przygotowane przez Panią Barbarę Lenarczyk. Przytoczyły one najważniejsze informacje z historii akcji oraz udzieliły swoim kolegom i koleżankom kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W kolejnej części głos zabrała Pani dyrektor Mariola Misztalska, która zachęciła uczniów do dbania o czystość swojego otoczenia.

Sprzątanie Świata 2017

 

Następnie uczniowie przemaszerowali do wyznaczonych miejsc i rozpoczęli sprzątnie. Najstarsi, siódmoklasiści, mieli za zadanie posprzątać teren przystanku PKS i tzw. „kasztany”. Uczniowie byli zawiedzeni i komentowali swoje działania słowami : „Proszę Pani, tu nie ma śmieci!”. Potwierdza to zasadność przyznania Mechowu 1. miejsca w konkursie Powiatu Gryfickiego pod nazwą „Eko Sołectwo”.

Sprzątanie Świata 2017

 

Ostatnią częścią uroczystości było ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczniowie z chęcią spędzali czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała.

M.Sz.


Skomentuj